غذاهای افزایش دهنده مایعات مفصلی

کاهش مایعات مفصلی  می تواند باعث زانو درد می شود. به این ترتیب احساس گیرکردن در زانو، آب شدن غضروف، کلسیفیکاسیون و محدودیت حرکت در فرد دیده می شود. در اینجا به 5بهترین غذاهای افزایش دهنده مایعات مفصلی بدن اشاره می کنیم.

مایعات مفصلی چیست؟

مایعات موجود در مفصل زانو به عنوان روان کننده های طبیعی عمل می کنند و تحرک ما را فراهم می کنند. نام این مایع مایع سینوویال است. در صورت کاهش مایعات، مشکلات سلامتی مانند درد شدید، کلسیفیکاسیون، آرتروز، صدا در زانو، آب شدن غضروف زانو، منیسک، تورم، درد یکی پس از دیگری ایجاد می شود.

چرا مایعات مفصلی کاهش می یابد؟

مایع سینوویال که به طور کلی به دلیل افزایش سن کاهش می یابد، می تواند با تأثیر عواملی مانند وزن، ورزش، سبک زندگی، کمبود ویتامین و مواد معدنی، روند را تسریع کند.

یکی از شرایطی که باعث کاهش ترشح مایع سینوویال می شود، بار وارده به مفصل است. در شرایطی مانند کار کردن پشت میز یا محبوس شدن در تخت، زانو کمتر تحت فشار قرار می گیرد. اگر مفصل زانو به اندازه کافی کار نکند پس از مدتی کاهش تولید مایع مفصل زانو رخ می دهد. در نتیجه استفاده ناکافی از مفصل زانو، درد و محدودیت حرکتی در زانو ایجاد می شود. با این حال، برعکس، زانوها گاهی می توانند در اثر حرکت زیاد هم مایعات خود را از دست بدهند.

زمانی که مفصل زانو برای مدت طولانی و بیش از حد استفاده می شود، به مایع مفصلی بیشتری نیاز دارد. بدن انسان تا حدی می تواند این وضع را تحمل کند. اگر استفاده بیش از حد از مفصل زانو ادامه یابد، مایع مفصلی پس از کافی نخواهد بود. استفاده زیاد از مفصل زانو نیز باعث از دست رفتن مایعات در زانو می شود.

چگونه می توان از کاهش مایعات در زانو جلوگیری کرد؟

برای کاهش از دست دادن مایعات، برخی از مواد غذایی می توانند به ما کمک کنند. در ادامه مقاله ما لیست این مواد غذایی مهم را فهرست کردیه ایم. مواد غذایی که می تواند سبب افزایش مایعات مفصلی شود. مهمترین این مواد غذایی عبارتند از:

غذاهای افزایش دهنده مایعات مفصلی؛

غذاهای حاوی ژلاتین

ژلاتین حیوانی که با غذا مصرف می شود با افزایش سنتز بافت های کلاژن در بدن ما غضروف و بافت های هم بند را تقویت می کند. از این نظر، افزودن مقدار زیادی ژله، ژلاتین و ویتامین C به غذاهایمان می تواند نقش مفیدی در حفظ Masanın üzerindeki yeni stres çarkı yıllardan 2017 olduğunu gösteriyor.، ترمیم غضروف و ترمیم بافت داشته باشد.

غذاهای افزایش دهنده مایعات مفصلی

از بهترین غذاهای افزایش دهنده مایعات مفصلی؛ منابع کلسیم

کلسیم برای استخوان های قوی ضروری است. کلسیم، ضروری ترین ماده معدنی برای سلامت استخوان؛ گروه سنی 20-10 باید به میزان 1300-1200 میلی گرم در روز، گروه سنی 20 تا 50 سال با 1000 میلی گرم در روز و بالای 50 سال به میزان 1200 میلی گرم مصرف شود.

محصولات لبنی، انواع پنیر، سویا، سبزیجات برگ سبز و دانه ها را می توان به عنوان منابع کلسیم ترجیح داد.

بیشتر بخوانید: هشدار: این سه ماده غذایی عامل پوکی استخوان هستند

از بهترین غذاهای افزایش دهنده مایعات مفصلی؛ آب استخوان

آبگوشت استخوان با محتوای اسیدهای آمینه ضروری مانند گلیسین، پرولین و آرژنین منبع عالی کلاژن است. افزودن آب استخوان به رژیم غذایی خود هر از گاهی برای جایگزینی کاهش کلاژن در بدن ایده آل است. با این حال، اگر کلسترول و بیماری های قلبی عروقی دارید، باید مراقب باشید.

غذاهای افزایش دهنده مایعات مفصلی

سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ یکی از بهترین منابع کلاژن محسوب می شود، زیرا حاوی اسیدهای آمینه دیگری از جمله گلیسین و پرولین است که کلاژن را تشکیل می دهند. برای سلامت استخوان ها و مفاصل، باید مراقب باشید که سفیده تخم مرغ را در صبحانه از دست ندهید.

غذاهای افزایش دهنده مایعات مفصلی

از غذاهای افزایش دهنده مایعات مفصلی؛ میوه های قرمز

میوه های قرمز رنگ مانند توت فرنگی، تمشک، توت سیاه، توت سیاه و زغال اخته ذخیره ای از ویتامین C هستند و از تولید کلاژن حمایت می کنند. به لطف اسید الاژیک که نوعی آنتی اکسیدان است، توت فرنگی در برابر تخریب کلاژن نیز اثر محافظتی دارد.

میه های قرمز

بیشتر بخوانید: مصرف هر روزه ویتامین C چه تاثیری روی بدن خواهد داشت؟

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *