کسب درآمد از خانه

وقتی همه‌گیری ویروس کرونا شیوع پیدا کرد، میلیون‌ها نفر مجبور به کار تمام وقت از خانه، هرچند موقت، شدند. طبق نظرسنجی سال 2020 مرکز تحقیقاتی پیو، بیش از نیم افراد دورکار در خانه، کار از راه دور را ترجیح می‌دهند. به گفته پیو، بیش از سه چهارم دارای فضای کاری مناسب و فناوری کسب و کار در خانه هستند. و بیش از نیمی از آن‌ها از برنامه ریزی انعطاف پذیر آن لذت می برند. که به آن‌ها اجازه می دهد کار را به صلاح دید خود متوقف یا شروع کنند.

حتی قبل از همه‌گیری نیز کارفرمایان در تلاش جذب کارکنان جوان‌تر در هر نقطه از جهان بودند. که کرونا اشتغال از راه دور را به شدت به جریان اصلی سوق داد. این روزها، شما مجبور نیستید یک شغل سنتی 8 یا 9 ساعته داشته باشید بلکه راه های دیگری نیز برای کسب درآمد وجود دارد. در این مطلب به 10 شغل وکسب درآمد از خانه پرداخته‌ایم.

برای رونق کسب و کار شما: فراخوان معرفی کسب و کارها

برای تبلیغات کسب وکار شما: تعرفه تبلیغات در سایت خبرنامه

آموزش مجازی: تخصص خود را بفروشید

آموزش مجازی روشی است برای کسب درآمد. با به اشتراک گذاشتن تخصص موضوعی خود می‌توانید کسب درآمد کنید. شما می توانید به هر تعداد دانش آموزانی که می‌توانید، تدریس کنید. برای آموزش آنلاین و به حداکثر رساندن شانس موفقیت خود به عنوان معلم آنلاین، آن چه را به خوبی می‌دانید، تدریس کنید. از مکانی معتبر استفاده کنید. جلسات خود را معقولانه برنامه ریزی کنید، خدمات خود را مطابق با بازار قیمت گذاری کنید.

خود را مشتاق تدریس معرفی کنید. یا از پلتفرم هایی استفاده کنید که این کار را برای شما انجام دهند. بهترین مکان ها برای یافتن مشاغل تدریس خصوصی آنلاین، پلتفرم هایی هستند که به طور خاص بر تدریس خصوصی تمرکز هستند. که به جای شما فرق می‌کند. در این پلتفرم‌ها با توجه به موضوع تدریس قیمت و زمان آن تعیین می‌شود.

مطلب مرتبط: ۲۰ ایده کسب و کار کوچک و پرسود که همه می توانند امتحان کنند

کسب درآمد از خانه؛ اجاره فضای اضافی: از فضای اضافی خانه خود کسب درآمد کنید

آیا گاراژ، انباری، زیرزمین یا اتاق زیر شیروانی دارید که کمتر استفاده می‌کنید؟ آیا حاضرید آن را تمیز کنید و به اجاره بسپارید؟ پس دست به کار شوید، آن را آماده کنید تا به شخصی اجاره دهید. برای معرفی خانه و پیدا کردن مستاجر، خانه خود را در یکی از پلتفرم‌هایی به اشتراک بگذارید که مختص این گونه موارد ساخته شده‌اند. هرچند ممکن است درآمدی کمی داشته باشد، اما این کار منبع خوب کمک درآمد برای شما خواهد بود.

وام: سرمایه اضافی خود را به کار بیندازید

اقتصاد اشتراکی فرصت های جدیدی را برای افراد عادی ایجاد کرده است تا سرمایه های مازاد خود را به کار ببندند. دو فرصت ارزشمند که در اینجا به آنها اشاره کنیم:

پیشنهاد می‌شود بخوانید: مشاوره کسب و کار: ۲۱ توصیه برای راه اندازی کسب و کار در سال ۲۰۲۱

تامین مالی جمعی املاک و مستغلات. این کار روزمره به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند تا برای پروژه‌های املاک و مستغلات وام بدهند. وام ها بسته به سطح ریسک آن‌ها و کشوری که زندگی می‌کنید از 5 درصد تا 25 درصد بازدهی دارند. با این که شما هم کسب درآمد می‌کنید و هم جای نگهداشتن پول خود، با حفظ آن استفاده بهینه را می‌برید.

کسب درآمد از خانه؛ سرمایه گذاری: استفاده از سرمایه اضافی

انواع خاصی از حساب‌های اوراق بهادار برای سرمایه گذاری وجود دارد. سرمایه‌گذاری در سهام، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و صندوق‌های قابل معامله در بورس بدون ریسک نیست. اما پولی را سرمایه گذاری نکنید که به آن احتیاج دارید. بلکه مقدار پولی را سرمایه گذاری کنید که اضافی است و می‌خواهید از آن کسب درآمد کنید. برای این که بتوانید از سرمایه گذاری خود بیشترین سود را ببرید، ابتدا تحقیق کنید. با تحقیقات اختصاصی و تجزیه و تحلیل داده ها تا آنجا که می توانید شانس را به نفع خود تغییر دهید. برای این کار از مشاورین سرمایه‌گذاری مشورت بگیرید.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: ۱۰ شغل مهم که برای استخدام در آن ها نیاز به تجربه و مدرک زیادی نیست!

نویسندگی آزاد: کلمات خود را بفروشید

بسیاری افراد، از دانش‌آموزان دبیرستانی تا بازنشستگان، درآمد بیشتری از نویسندگی آزاد دارند. اگر می‌توانید با کلمات بازی کنید، نوشتن مقالات برای وبلاگ‌ها و وبسایت‌ها راهی آسان و سرگرم کننده برای افزایش درآمد شماست. هرچند کار سخت اما شدنی است. ابتدا مشاغل نویسندگی آزاد با درآمد پایینی همراه است. و شما باید از فرصت های نوشتن در مورد محصولات، نسخه‌های تبلیغاتی و بیانیه‌های مطبوعاتی شروع کنید.

اما این فرایند به تدریج تغییر می‌کند. در واقع این نوشتن‌ها به شما کمک می‌کند تا یاد بگیرید که ویراستاران از نویسندگان مستقل چه انتظاراتی دارند. و مهارت‌های نوشتاری خود را تقویت کنید. با کسب تجربه (و اعتماد به نفس) در نویسندگی آزاد، پا فراتر بگذارید. آن وقت می‌توانید برای هر نشریه‌ایی که دوست دارید و در هر بخشی که دلتان می‌خواهد، بنویسید. در نویسندگی آزاد، مهم نیست چقدر با استعداد هستید. اگر مداوم کار کنید، بیشتر از آنچه انتظار دارید «بله» خواهید شنید.

ویرایش و تصحیح: مهارت های گرامری خود را بفروشید

ویرایش و تصحیح به طور مستقل، به طور طبیعی از نویسندگی آزاد پیروی می کند. اگرچه هر نویسنده‌ای ویراستار یا تصحیح کننده متولد نشده، اما کار مداوم این مهارت را به شما می‌افزاید. هنگامی که با چند ویراستار مختلف کار کردید، مهارت‌ها و وظایف مورد نیاز برای این کار را درک خواهید کرد. سپس، فقط موضوع یافتن محتوا با ویرایش مناسب است. به عنوان یک ویرایشگر، از بخش‌های کوچک شروع کنید. به دنبال مشاغل ویرایشی پاره وقت یا پروژه ای باشید.

کار ویراستاران این است که اطمینان حاصل کنند نسخه نوشته شده قبل از انتشار اصلاح و بازبینی شده است. و اغلب در ارتباط مستقیم با نویسندگان می‌باشد. همین موضوع کمک می‌کند در آینده این نویسندگان پلی برای معرفی شما با دیگر نویسندگان باشند. هرچند این شغل درآمد زیادی ندارد اما با کار تمیزتر و تعهد شما به وقت فرصت های بهتری برایتان فراهم می‌کند. ویراستاری نیز انواع زیادی دارد:

کسب درآمد از خانه؛ بخش اول

دستیار سردبیر: دستیار ویراستارها بر ویرایشگران عکس، نویسندگان و سایر کارکنان پشتیبانی درگیر در تولید نشریات دیجیتال نظارت دارند. وبلاگ های بزرگتر و هیبریدهای چاپ آنلاین معمولا حداقل یک دستیار ویرایشگر مافوق کارمندان دارند. آن‌ها معمولا کار مدیریتی ویرایش در بخش های مختلف را انجام می‌دهند.

سردبیر: سردبیر مدیریت تیم های تحریریه، کار نظارت و هدایت ویراستاران سطح پایین را برعهده دارند. دستیابی به این مشاغل سخت تر است و به زمان بیشتری نیاز دارد. اگر تجربه ویرایش رسمی زیادی ندارید، با وبلاگ های کوچکتر و نشریات تخصصی با بودجه متوسط ​​و نیازهای محتوای محدود شروع کنید. برخی از نشریات کار کافی برای یک ویراستار تمام وقت ندارند. و این امکان فراهم می‌شود تا تعداد انگشت شماری از مطالب برای ویرایش پاره وقت را در کنار هم قرار دهید. یا یک موقعیت واحد را امتحان کنید و ظرفیت خود را بسنجید.

ویرایشگر عکس / ویرایشگر وب: ویرایشگرهای عکس و وب تصاویری را ایجاد یا ویرایش می کنند که در وب سایت ها و سایر رسانه های دیجیتال مانند کاغذهای سفید و گزارش های شرکتی به کار می‌رود. این خط کار راهی عالی برای تمرین مهارت‌های بصری و آشنایی بیشتر با برنامه‌های چیدمان و ویرایش مانند وردپرس و فتوشاپ است. این بخش اغلب به مهارت‌های کدنویسی اولیه تا متوسط ​​نیاز دارند، بنابراین برای فریلنسرهایی که می‌خواهند تخصص خود را فراتر از کلام نوشتاری گسترش دهند، عالی است.

بخش دوم

ویراستار نسخه خطی: به دنبال یک تعامل طولانی مدت هستید؟ ویراستاری نسخه خطی نیز یکی از مشاغل پر درآمد است. زیرا ویراستاری دست نوشته ها سخت و در عین حال ارزشمند می‌باشد. اگرچه احتمالا زمان می برد تا شهرت شما به حدی برسد که با نویسندگان ماهر کار کنید. اما فرصت‌های زیادی چون ورود به پلتفرم‌های مستقل معتبر و خانه‌های انتشاراتی خاص را فراوان می‌کند. پیش نیاز برای موفقیت ویراستاران آزاد به طور کلی شبیه به آن چیزی است که نویسندگان آزاد به آن نیاز دارند. یک دفتر کار خانگی مناسب، اخلاق کاری قوی، درک روشن از ارزش کار خود، و اشتیاق به پیشرفت در درون خود.

کسب درآمد از خانه؛ ترجمه: مهارت های زبانی خود را بفروشید

مشاغل مترجمی فضای وسیعی دارد. ترجمه بازار پر جنب و جوشی برای مترجمان است، به ویژه آن‌هایی که مهارت‌های بالاتر از حد متوسط ​​در واژه‌سازی دارند یا به زبان‌های پیچیده و تسلط دارند. شما می‌توانید به عنوان مترجم آزاد فعالیت کنید. پتانسیل درآمد این شغل نیز بسیار متفاوت است. به طور کلی، با به دست آوردن تجربه، بهبود تسلط بر این کار و دستیابی به اعتبار و آشنایی، درآمد بیشتری کسب خواهید کرد. برای به حداکثر رساندن پتانسیل درآمد خود به عنوان یک مترجم آنلاین، به تجربه و پشت کار در این بخش توجه کنید. تا به مترجمان ارشد مبدل شوید و درآمد زیادی کسب کنید.

مطلب مرتبط: ۳۳ راه کم هزینه و موثر برای تبلیغ کسب و کار

خیاطی: مهارت های خود در مد و فشن را بفروشید

خیاطی مسیر سریعی برای ثروتمند شدن نیست، اما می تواند منبعی ارزشمند درآمد جانبی یا حتی یک صنعت برای حمایت از خانواده باشد. شما می‌توانید خیاطی را از خانه شروع کنید. طاقچه‌ایی برای وسایل تان و یک چرخ خیاطی نیاز دارید. با این حال بسته به مهارت‌ها و علایق‌تان، می‌توانید فرصت‌های دیگری را در اختیار داشته باشید. از دوخت لباس های مختلف تا ساخت پرده‌ها و پرده‌های سفارشی، تعمیر روتختی‌ها و ملیله‌های موروثی، مونتاژ. یا تعمیر پارچه‌های بادوام مانند کیف‌های برزنتی، یا تولید اقلام در مقیاس بزرگ. قبل از راه اندازی کسب وکار خیاطی خود به این نکات توجه کنید:

مهارت های شما: این یک پیگیری جزئیات محور است که به صبر و مهارت نیاز دارد. شما باید مهارت های خیاطی بالاتر از حد متوسط ​​داشته باشید و به این مهارت ها اعتماد داشته باشید. تا بتوانید تولید بی نقص ارائه دهید. که در این شغل تجربه حرف اول را می‌زند.

تبلیغات: شما بودجه هنگفتی برای تبلیغ کسب‌وکار خانگی خود نخواهید داشت. بنابراین از تبلیغات مقرون‌به‌صرفه برای مشتریان احتمالی خود، مانند آگهی‌های تبلیغاتی در فروشگاه‌های صنایع دستی و پوشاک محلی، یک وب‌سایت اولیه استفاده کنید. یک شبکه ارتباطی استفاده کنید. یا دوستان و خانواده خود کمک بگیرید.

هزینه تجهیزات و مکان: حداقل به یک میز کار، یک چرخ خیاطی، یک قفسه و فضا برای نگهداری مواد اولیه نیاز دارید. شما می توانید یک میز ارزان اما محکم پیدا کنید. چرخ خیاطی مستعمل برای شروع کار خوب است. شما به یک قطعه تجهیزات نو نیاز دارید. آن ها را آماده و کار خود را شروع کنید.

مطلب مرتبط: موفقیت در کسب و کار: ۵ راهکار ساده جهت توسعه شخصیتی در محل کار

کسب درآمد از خانه؛ اجاره اتومبیل: اتومبیل خود را اجاره دهید

آیا اتاق خواب اضافی یا واحد دوم برای اجاره شبانه ندارید؟ پس از وسیله نقلیه خود استفاده کنید. اگر وسیله نقلیه شخصی دارید، می‌توانید آن را به مسافران و افرادی که خودروی شخصی ندارند اجاره دهید. بدون این‌که پشت فرمان بنشینید یا حتی خانه خود را ترک کنید. بعضی اپلیکیشن های کرایه ماشین این کار را برایتان انجام می‌دهند.

تهیه غذا: مهارت های آشپزی خود را بفروشید

اگر به فکر افتتاح یک رستوران هستید به سرمایه بزرگ فکر نکنید. قدم اول را از خانه خود بردارید. امروز، می‌توانید رستوران کوچکی در خانه ایجاد کنید و از آن سود ببرید. راز: گروهی از استارت‌آپ‌های اشتراک‌گذاری وعده‌های غذایی که به سرعت در حال افزایش است، سرآشپزهای نوپایی با خود دارند که از خانه کار می‌کنند. برای موفق شدن در این شغل، بهداشت را رعایت کنید، به مزه و بسته بندی غذای خود توجه بیشتری کنید.

برای این که کسب و کارتان رونق بگیرد، می‌توانید غذاهایی بپزید که افراد شاغل نمی‌توانند در طول هفته از آن بخورند. غذاهای هوسانه یا تاسیانه که پخت آن به زمان زیادی نیاز دارد، می‌تواند گزینه خوبی باشد. کوفته برنجی، کشک و بادمجان،آش رشته، مرغ شکم پر، ماهی سالمون شکم پر، سرگنجشکی، کلم پلو با گوشت، بادمجان شکم پر، حلیم بادمجان… انتخاب های خوبی است.

با این حال بسیاری از فرصت‌های کار در خانه شامل درآمدی است که می‌توانید به عنوان یک شغل به آن نگاه کنید. یا در اوقات فراغت شامل برنامه خود کنید. در واقع سختی‌های نیز دارد اما با کار مداوم و تمرکز تمام وقت می‌تواند منبع درآمد خوبی باشد. پس به آن فکر کنید.