گرانترین رستوران های جهان

ژاپن نیمی از 10 گرانترین رستوران ستاره دار میشلن در جهان را در به خود اختصاص داده است. در حالی که قیمت هر بشقاب غذای ستاره‌دار در کتاب راهنمای میشلن فقط 1.5 دلار است، بیشتر رستوران‌هایی که این جایزه معتبر را دریافت کرده‌اند، قیمت بسیار بیشتری دارند. یک وعده غذایی آنها بین 300 تا 400 دلار هزینه دارد و برخی از آنها حتی نرخ بالاتری دارند. وب‌سایت آشپزی Chef’s Pencil با بررسی منوی شام در بیش از 450 رستوران در صدد یافتن گران ترین رستوران های جهان در فهرست میشلین است.

بیشتر بخوانید: گران‌ترین غذاهای جهان که قیمت آنها، هوش از سر هر کسی می‌برد!

گرانترین رستوران های جهان

بر اساس اطلاعات این وب سایت، 10 رستوران گران قیمت که ستاره میشلن دریافت کرده عبارتند از:

  1. Sublimotion, Ibiza, Spain — $1,740
  2. Ultraviolet by Paul Pairet, Shanghai, China — $1,422
  3. Kitcho Arashiyama Honten, Kyoto, Japan — $910
  4. Azabu Kadowaki, Tokyo, Japan— $825
  5. Masa, New York City, United States — $800
  6. Joel Robuchon, Tokyo, Japan— $637
  7. (Tie) Kikunoi Honten, Kyoto, Japan — $637
  8.  Gion Maruyama, Kyoto, Japan — $637
  9. Guy Savoy, Paris, France — $615
  10. Piazza Duomo, Alba, Italy— $580

* قیمت ها به ازای هر نفر است. این قیمت معمولا شامل هزینه های نوشیدنی و خدمات نمی شود.

بیشتر بخوانید: رستورانی که غذای هواپیما سرو می‌کند!

ژاپن و گرانترین رستوران های جهان

ژاپن تنها کشوری است که بیش از یک بار در این لیست ظاهر می شود. رستوران های آن – واقع در کیوتو و توکیو – نیمی از 10 رستوران گران جهان را در اختیار دارند. با این حال، شایان ذکر است که Joel Robuchon ساکن توکیو، که در رتبه ششم لیست قرار دارد، غذاهای فرانسوی سرو می کند.

تنها رستوران ایالات متحده که در لیست 10 رستوران گران و برتر قرار دارد با نام  Masa نیز یک رستوران ژاپنی است. به گفته Chef’s Pencil، ژاپن بیشترین تعداد رستوران‌های دارای ستاره میشلن را در جهان دارد و توکیو بیش از هر شهر دیگر.

گرانترین رستوران های جهان
سرآشپز ماساهارو موریموتو دارای 15 رستوران در سراسر جهان از توکیو تا شهر نیویورک است.

بیشتر بخوانید: رستورانت جنجالی «هفت ستاره کابل» مسدود شد

چرا گران ترین رستوران های جهان، ژاپنی هستند؟

سرآشپز ماساهارو موریموتو، که میلیون ها نفر او را به عنوان ستاره برنامه های آشپزی تلویزیونی «آشپز آهنی» و «آشپز آهنی آمریکا» می شناسند، گفت: دلایلی وجود دارد که چرا بسیاری از رستوران های ژاپنی گران هستند.

او گفت: رستوران‌های ژاپنی ماهی‌های فصلی را از سرتاسر جهان تهیه می‌کنند. این امر هزینه مواد تشکیل دهنده را افزایش می‌دهد. با توجه به اینکه غذاهای دریایی تازه ماندگاری کوتاهی دارند، هزینه حمل و نگهداری مناسب برای این مواد نیز وجود دارد.

موریموتو گفت: مهارت هایی که سرآشپز دارد – دقت و هنرمندی در تهیه و سرو ظروف نیز از عوامل دیگر هستند. رستوران های ژاپنی می توانند بسیار کوچک باشند. رستوران‌هایی با تعداد صندلی‌های محدود معمولاً سعی می‌کنند یک تجربه غذایی صمیمی و معنادار برای مهمانان خود فراهم کنند. بسیاری از رستوران های سوشی قابل توجه حداکثر هشت صندلی دارند – بدون کارمند اضافی.

گرانترین رستوران های جهان
یک سرآشپز در رستورانی در توکیو، ژاپن، سوشی آماده می کند.

رده بندی گران ترین رستوران های جهان بر اساس وعده های غذایی در کشورهای مختلف

با وجود تسلط بر لیست گران ترین رستوران ها، ژاپن ممکن است به طور کلی گران ترین کشور برای افرادی نباشد که به دنبال داشتن یک ستاره برتر میشلن هستند. تحلیل جداگانه‌ای توسط Chef’s Pencil که در ماه سپتامبر منتشر شد، قیمت‌های گران‌ترین منوهای طعم را در رستوران‌هایی با دو و سه ستاره میشلین تحلیل کرد. ژاپن در آن فهرست چهارم شد.

دانمارک گران‌ترین کشور برای صرف غذا در رستوران‌های دارای ستاره‌های میشلن است و منوهای آن به‌طور متوسط ​​404 دلار برای هر نفر است. میانگین رستوران های سنگاپور 364 دلار و در سوئد 327 دلار است. بر اساس گزارش، متوسط ​​هزینه غذا در یک رستوران دو یا سه ستاره میشلن در ژاپن 322 دلار است.

گرانترین رستوران های جهان
طبق رده بندی 50 بهترین رستوران جهان، دانمارک با رستوران Noma در صدر بهترین رستورانت جهان در سال 2021.

یک وعده غذایی 1740 دلاری در گران ترین رستوران جهان

در حالی که رستوران های ژاپنی اغلب ساده هستند، گران ترین رستوران در لیست رستوران های Chef Pencil برعکس است. ادواردو گونزالس، بنیانگذار آن، گفت که Sublimotion که در جزیره ایبیزا اسپانیا واقع شده است، اولین «اجرای خوراکی» در جهان است.

گران ترین منوی آن 1740 دلار برای یک وعده غذایی تک نفره هزینه دارد. این رستوران با 12 صندلی در یک زمان، از واقعیت مجازی و جلوه های ویژه با عناصر نور و صدا استفاده می کند. گونزالس گفت، علاوه بر سرآشپزها، تیمی از مهندسان، خیالبافان، فیلمنامه نویسان و آهنگسازان هستند. آنها بیش از 10 سال برای به حداکثر رساندن لذت صرف یک ناهار یا شام کار کرده اند. این رستوران که در سال 2014 افتتاح شد. پاکو رونسرو سرآشپز ستاره دار میشلین آن را اداره می کند. هرچند که خود هنوز ستاره ای دریافت نکرده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.