ویژگی مردان کودک

زمانی که وارد رابطه با مردی می شوید، انتظار دارید او مردی عاقل، بالغ و کامل باشد. اما ممکن است بعد از مدتی احساس کنید او برخلاف انتظار شما، به بلوغ کامل نرسیده باشد. متوجه می شوید که سخنان، رفتارها و واکنش های او کودکانه است. اما ممکن است هنوز مطمئن نباشید که ایا واقعا او مرد کاملی است یا هنوز در دنیای کودکانه گذشته خود سیر می کند. دقت در  رفتارها و عملکرد یک مرد می تواند، برای شناخت او کافی باشد. در این مقاله به هفت ویژگی مردان کودک اشاره شده است. توجه به این نکات و نشانه ها به شما کمک می کند که در تصمیم گیری های خود درست تر عمل کنید.

بی نظمی؛ ویژگی مردان کودک

آیا اتاق او همیشه نامرتب است. از کمد لباس تا تخت خواب. هر چیزی در گوشه ای افتاده و اتاق کاملاً نامرتب است. بی نظمی و نا مرتب بودن می تواند یک نشانه باشد. منظم و مرتب بودن از جمله رفتارهایی است که مردان بالغ از خود بروز می دهند. در بسیاری از موارد رابطه زن و شوهرها بدلیل عدم رعایت نظم از جانب یک طرف، دچار سردی و افت شده است. البته ناگفته نماند که در این میان زندگی دانشجوها می تواند یک استثنا باشد.

مطلب مرتبط: اشتباهات مردان در رابطه زناشویی: ۵ اشتباه که سبب سردی روابط زناشویی می شود

بهانه گیری!

آیا او برای هر کار اشتباهی که انجام می دهد بهانه ای دارد و هر بار تمایل دارد نقش قربانی را بازی کند؟ پس دوست عزیز، شما مطمئناً با یک فرد غیرمسئول روبرو هستید. کودک از همان کودکی باید یاد بگیرد که کمتر بهانه بگیرد. برای رشد شخصیت کودک از همان کودکی باید والدین تلاش کنند. در غیر این صورت مردانی وارد جامعه خواهند شد که به لحاظ سنی مرد هستند، اما فکری و شخصیتی کاملا کودک.

مطلب مرتبط: رشد شخصیت کودک: نکات مهم برای پرورش فکری و رشد شخصیتی کودک

بی پول بودن؛ ویژگی مردان کودک

اگر دانشجو و یا مشکلات بیماری نداشته باشد، نباید او مشکلات مالی بزرگی داشته باشد. یک مرد به جای اینکه همیشه در حاشیه زندگی کند، برای روزهای مبادا پول پس انداز می کند. البته مگر اینکه بیکار باشد. مرد کودک درآمد کمی دارد، اما بی‌وقفه خرج می‌کند. صورت‌حساب‌ها به موقع پرداخت نمی‌شوند و …. به واقع فرد غیر مسئول که ما به او مرد کودک می گوئیم، در زمینه پس انداز، خرج کردن و … هیچ آموزش ندیده است. پس درباره چنین فردی دوباره فکر کنید!

عادات سمی

اگر او معتاد است و فقط در فعالیت‌های غیر مفید شرکت می کند و شما از این بابت مطمئن هستید. باید در زمینه ادامه ارتباط با چنین فردی فکر کنید.

مطلب مرتبط: عدم رضایت در زندگی: ۵ نشانه روانشناختی موثر در عدم رضایت از زندگی

تکیه گاه نبودن از ویژگی مردان کودک است

وقتی به جایی می روید؛ شما را همراهی می کند؟ آیا به تعهداتی که قبلا درباره آنها صحبت کرده اید، پایبند است؟ معمولا هنگامی که مسئله ای اساسی برای شما پیش می آید، مرد کودک تمایلی برای کمک کردن به شما ندارد. چنین مردانی دوست ندارند کسی به آنها تکیه کند. مردان کودک در زمینه تعهدات خود پایبندی ندارند، لذا نباید انتظار زیادی به عنوان فرد مسئول از آنها داشته باشید. چنین افرادی هنوز کودک هستند. کودکان معمولا نسبتا به تعهدات الزام آور پایبندی کمی دارند.

عدم پذیرش انتقاد

یکی دیگر از نشانه ها، واکنش او در برابر انتقاد است. او در برابر انتقاد حالت تدافعی می گیرد. چنین مردانی توانایی تفکر و تأمل در خود را ندارند و نمی توانند انتقادات را بپذیرند. نپذیرفتن انتقادات به معنای نپذیرفتن کمبودهاست و این خود یک عادت کودکانه است.

مطلب مرتبط: مرد مورد علاقه زنان؛ ۶ ویژگی مردانه که زنان در مردان می پسندند

ویژگی مردان کودک؛ ناامید کردن

اگر او همواره شما را در قسمت موضوعات اساسی و مسئولیت ها ناامید می کند، وقت آن است که بفهمید او یک کودک است. شما  مردی می خواهید که به او تکیه کنید. مردان کمتر از مشکلات می نالند و بیشتر تلاش می کنند.

برای داشتن یک زندگی بهتر و سالم تر به بخش زناشویی وب سایت خبرنامه مراجعه کرده و از دیگر مقالات این بخش نیز استفاده کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.