تصاویر ماهواره ای با کیفیت بالا

دانشمندان چینی می گویند ماهواره کوچک پکن-3 چین می تواند در عرض چند ثانیه تصاویری با وضوح بالا از شهرهای آمریکا بگیرد، سرعتی که همتایان آمریکایی آن نمی توانند با آن برابری کنند. تصاویر ماهواره ای با کیفیت بالا می تواند علاوه بر اهداف نظامی، برای اهداف محیط زیستی هم کمک های فراوانی بکند.

تصاویر ماهواره ای با کیفیت بالا ؛ ماهواره پکن-3

دانشمندان چینی شرکت کننده در پروژه ماهواره پکن-3 روز سه شنبه گفتندŞ یک ماهواره چینی کوچک و یک تنی می تواند به سرعت تصاویری با وضوح بالا از شهرهای ایالات متحده بگیرد. این عکس ها آنقدر دقیق هستند که می توانند وسایل نقلیه نظامی فردی و سلاح هایی را که حمل می کنند، شناسایی کند.

ماهواره تجاری پکن-3 که توسط چین در ماه ژوئن پرتاب شد، یک تصویربرداری وسیع از منطقه ای به مساحت 1470 مایل مربع در خلیج سانفرانسیسکو انجام داد. اولین بار روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست با استناد به نتایج منتشر شده در مجله مهندسی فضاپیمای چینی که در ماه جاری منتشر شد، اعلان کرد که عکسبرداری این منطقه در 42 ثانیه انجام شده است.

مطلب مرتبط: آیا آیفون ۱۳ شامل ارتباط ماهواره ای خواهد بود؟

ویژگی‌های ماهواره پکن-3

یانگ فانگ، دانشمند ارشد، که سرپرستی پروژه شرکت ماهواره‌ای DFH را بر عهده داشت، گفت: پکن-3 یک مزیت منحصر به فرد در آستین خود دارد: می‌تواند با سرعت 10 درجه در ثانیه بچرخد و انحراف داشته باشد. در حالی که کیفیت تصویر در حین گردش، پایین نمی آید.

به طور معمول، دوربین‌های ماهواره‌ای باید در هنگام گرفتن تصاویر با وضوح بالا ثابت نگه داشته شوند. بنابراین تنها می‌توانند نوارهای مستقیمی از زمین را هنگام چرخش در بالای منطقه مشاهده کنند. بنابراین آنها گاهی اوقات مجبور می شوند چندین بار بر فراز یک منطقه پرواز کنند تا کل منطقه را اسکن کنند یا با ماهواره های دیگر کار کنند.

محققان گفتند: قابلیت مانور پکن-3 به این معنی است که برای مشاهده کل مناطق، مانند رودخانه یانگ تسه به طول 3915 مایل، طولانی ترین رودخانه آسیا که از ساحل شرقی چین به سمت فلات غربی تبت می پیچد، تنها به یک حرکت نیاز دارد.

به گزارش چاینا مورنینگ پست، اگر پکن-3 مجهز به هوش مصنوعی باشد، به طور بالقوه می تواند تا 500 منطقه در سراسر جهان را با حداکثر 100 بازدید مجدد در روز رصد کند.

تصاویر ماهواره ای با وضوح بالا
دانشمندان چینی گفتند که Beijing-3 تصاویری با وضوح بالا گرفته است که می تواند تک تک خودروها را در خلیج سانفرانسیسکو در عرض چند ثانیه شناسایی کند.

مطلب مرتبط: جف بزوس با اولین پرواز موشکی مسافربری به فضا می رود

تصاویر ماهواره ای با کیفیت بالا؛ رقابت با ماهواره های آمریکایی

با این حال، کیفیت تصاویر پکن-3 برای رقابت با ماهواره‌های توسعه‌یافته آمریکایی، مانند Worldview-4، که توسط لاکهید مارتین ساخته شده بود و می‌توانست تصاویری با وضوح ۱۲ اینچ در هر پیکسل بگیرد، به اندازه کافی قوی و واضح نیست.

Beijing-3 در بهترین حالت می تواند تصاویری با وضوح 20 اینچ در هر پیکسل بگیرد. اما محققان گفته اند که زمان پاسخ ماهواره چینی حدود دو تا سه برابر سریع‌تر از Worldview-4 است – که در سال ۲۰۱۹، کمتر از سه سال پس از پرتاب آن در سال ۲۰۱۶، به دلیل نقص در سیستم تثبیت‌کننده آن بازنشسته شد.

گزارش پکن-3 در بحبوحه نگرانی های فزاینده در ایالات متحده مبنی بر اینکه فناوری فضایی چین با سرعت سرسام آوری در حال رشد است، منتشر شده است. ژنرال دیوید تامپسون، معاون رئیس عملیات فضایی در نیروی فضایی ایالات متحده، اوایل این ماه گفت که چین می تواند تا سال 2030 از ایالات متحده در توانایی های فضایی پیشی بگیرد.

وی افزود: این واقعیت که در اصل، آنها به طور متوسط ​​در حال ساخت، میدان دادن و به روز رسانی ظرفیت های فضایی خود با دو برابر سرعت ما هستند، به این معنی است که خیلی زود، اگر سرعت توسعه و قابلیت های تحویل خود را شروع نکنیم، آنها از ما فراتر خواهند رفت.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.