میس ورلد
فهرست محتوا پنهان

مسابقه زیبایی دوشیزه دنیا یکی از قدیمی‌ترین مسابقات زیبایی در جهان است. این مسابقه در سال 1951 توسط اریک مورسلی در انگلستان آغاز شد. مطابق با آمار سال 2021، هند کشوری است که بیشترین عناوین میس ورلد را به دست آورده است. هند در مجموع 6 دارنده میس ورلد جهان یا دوشیزه دنیا است. مسابقات Miss world در سال 2020 به دلیل همه گیری کووید-۱۹ برگزار نشد و مسابقات ۲۰۲۱ نیز فعلا به تاخیر افتاده است. در این نوشتار فهرست کاملی از زیباترین‌ زنان،یعنی برندگان مسابقات دوشیزه دنیا یا میس ورلد را از سال ۱۹۵۱ تا ۲۰۱۹ خواهیم دید.

۱. دوشیزه دنیا ۲۰۱۹- تونی آن سینگ

تاریخ تولد: ۳ فوریه ۱۹۹۶

محل تولد: جامائیکا

قد: ۱۶۷

۲. دوشیزه دنیا ۲۰۱۸- ونسا پونسه

تاریخ تولد: ۷ مارس ۱۹۹۲

محل تولد:مکزیکو سیتی

قد: ۱۷۴

میس ورلد

۳. دوشیزه دنیا ۲۰۱۷ – مانوشی چیلار

 

تاریخ تولد: ۱۴ می‌۱۹۹۷

محل تولد: سونیپات، هاریانا، هند

قد: ۱۷۵

شغل: دانشجوی پزشکی

مانوشی چیلار در تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۷ مقام میس ورلد جهان را در شهر سانیای چین به‌دست آورد. این دختر زیبای ۲۰ ساله که لبخندی زیبا دارد، ششمین زن هندی است که این عنوان را برنده شده‌است. پیش از این مسابقات، مانوشی در مسابقات دختر زیبای هند در سال ۲۰۱۷ برنده شده بود. در این مسابقات او همچین لقب دختر فوتوژنیک را نیز از آن خود کرد. مانوشی درحال‌حاضر در دانشکده‌ی پزشکی زنان بهاگات پهول سینگ مشغول تحصیل در رشته‌ی پزشکی است. او در رقص کوچیپودی تبحر دارد، و نزد رقصنده‌های شغل‌ای، خواهران رِدی، آموزش دیده‌است. مانوشی همچنین در مدرسه‌ی ملی نمایش نیز آموزش دیده‌است.

۴. دوشیزه دنیا ۲۰۱۶ – استفانی دل واله

 

تاریخ تولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۹۶

محل تولد: سن خوان – پورتوریکو

قد: ۱۷۸

شغل: دانشجوی رشته‌ی حقوق و ارتباطات

استفانی دل واله در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۱۶ برنده‌ی میس ورلد سال ۲۰۱۶ شد. این رویداد در واشینگتن دی‌سی، ایالات متحده برگزار شد. این دختر زیبای اهل پورتوریکو برنده‌ی مسابقات دختر زیبای پورتوریکو در سال ۲۰۱۶ نیز بوده‌است. استفانی با چشم‌هایی زیبا به رنگ قهوه‌ای، پوستی درخشان و موهای براق قهوه‌ای رنگ، به راستی که ملکه‌ی زیبایی است. او نه تنها زیباست، بلکه مهربان و باهوش هم است. استفانی درحال‌حاضر مشغول تحصیل در رشته‌ی حقوق و ارتباطات در دانشگاه پیس، نیویورک سیتی است.

۵. دوشیزه دنیا ۲۰۱۵ – میریا لالاگونا

تاریخ تولد: ۲۱ نوامبر ۱۹۹۲

محل تولد: بارسلونا، اسپانیا

قد: ۱۷۷

شغل: مدل

میریا که در تاریخ ۱۹ دسامبر ۲۰۱۵ برنده‌ی مقام میس ورلد جهان شد، نخستین دختر اسپانیایی است که در این مسابقات برنده شده‌است. این مراسم در سانیای چین برگزار شد. او همچنین در سال ۲۰۱۵ برنده‌ی مسابقات دختر زیبای اسپانیا و در سال ۲۰۱۴ برنده‌ی عنوان میس ورلد آنتلانتیک شد. چشم‌های آبی رنگ و زیبای او و موهای بلند طلایی‌اش مسحورکننده است – و ما را به یاد داستان فرشته و پری که در کودکی می‌شنیدیم، می‌اندازد. اما این دختر زیبا فقط ملکه‌ی زیبایی نیست! او دارای مدرک داروسازی از دانشگاه کپنهاگ، دانمارک است. هم زیبایی و هم هوش! چه شود!

۶. دوشیزه دنیا ۲۰۱۴ – رولن استراوس

 

تاریخ تولد: ۲۲ آوریل ۱۹۹۲

محل تولد: افریقای جنوبی

قد: ۱۷۵

شغل: مدل

این میس ورلد جهان ۱۲۰ شرکت‌کننده‌ی دیگر را از سراسر جهان شکست داد تا تاج را برنده شود. این مراسم در لندن، انگلستان و درتاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۱۴ برگزار شد. این زیبای چشم‌آبی، پیش‌تر در چند مسابقه برنده شده بود. زمانی که فقط ۱۵ سال داشت، در مسابقات Elite Model Look افریقای جنوبی برنده شد. سپس در سال ۲۰۱۴ عنوان دوشیزه افریقای جنوبی را کسب کرد. او ریاست بنیاد استراوس، یک سازمان غیرانتفاعی، را بر عهده دارد. رولن درحال‌حاضر مشغول تحصیل در رشته‌ی پزشکی است.

۷. میس ورلد ۲۰۱۳ – مگان یونگ

 

تاریخ تولد: ۲۷ فوریه ۱۹۹۰

محل تولد: الکساندریا، ویرجینیا، ‌ایالات متحده

قد: ۱۷۰

شغل: بازیگر، ملکه‌ی زیبایی، وی‌جی، مدل، سفیر صلح، مجری

مگان چند مورد کار موفقیت‌آمیز داشته‌است که می‌تواند به آنها افتخار کند. این میس ورلد با استعداد، اجرای چندین شوی تلویزیونی را بر عهده داشته‌است، در چند فیلم هنرپیشه بوده‌است و حتی یک دوره آموزش فیلم‌سازی را گذرانده است. رویدادی که مگان در آن تاج خود را برنده شد، در ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۳ در کشور اندونزی برگزار شد. او پیش‌تر عنوان دوشیزه فیلیپین را در سال ۲۰۱۳ کسب کرده بود. او از روزنامه‌ی The Sun برای اقدامات‌شان به نفع بازماندگان حادثه‌ی تیفون در فیلیپین، حمایت کرد.

۸. دوشیزه دنیا ۲۰۱۲ – یو ون‌شیا

تاریخ تولد: ۶ اوت ۱۹۸۹

محل تولد: شانگژی، هیلونگ‌جیانگ، چین

قد: ۱۷۸

شغل: بازیگر، مجری، خواننده و مدل

این بازیگر و دوشیزه دنیا در تاریخ ۱۸ اوت ۲۰۱۳ در رویدادی که در اوردوس سیتی، چین برگزار شد، تاج خود را برد. این زیبای مو مشکی بی‌نهایت بااستعداد است و در آهنگ‌های فولکلور چینی بسیار خبره است. در حقیقت، او همچنین عنوان دختر بااستعداد را نیز در این رویداد برنده شد. او در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۲ لقب دختر زیبای چین را کسب کرد. یو ون‌شیا در فیلم ترانسپورتر نیر ظاهر شده‌است.

۹. دوشیزه دنیا ۲۰۱۱ – ایوان سارکوس

 

تاریخ تولد: ۲۶ جولای ۱۹۸۹

محل تولد: گوآناره، پورتوگسا، ونزوئلا

قد: ۱۸۰

شغل: مدل

ایوان عنوان میس ورلد ۲۰۱۱ را در رویدادی که در لندن، انگلستان برگزار شد، در تاریخ ۶ نوامبر ۲۰۱۱ برنده شد. او یک بانوی خودساخته است که در سال‌های اولیه‌ی زندگی‌اش سختی‌های زیادی را متحمل شده‌است. او در ۸ سالگی یتیم شد و نزد راهبه‌ها در صومعه‌ای در ایالت کوخدس بزرگ شد. این زیبای چشم‌قهوه‌ای چندین عنوان را از جمله دوشیزه دنیا ونزوئلا و زیباترین چهره را برده‌است. این یکی واقعا نشان‌دهنده‌ی به حقیقت پیوستن رویا است.

۱۰. دوشیزه دنیا ۲۰۱۰ – الکساندریا میل

 

تاریخ تولد: ۲۶ فوریه ۱۹۹۲

محل تولد: لوئیزویل، کنتاکی، ایالات متحده

قد: ۱۷۸

شغل: مجری برنامه‌های امریکایی و مدل

الکساندریا در تاریخ ۳۰ اکتبر ۲۰۱۰ در رویدادی که در سانیای چین برگزار شد، عنوان دوشیزه دنیا جهان را برد. این زیبای بلوند و چشم‌آبی سومین دختر امریکایی است که لقب دوشیزه دنیا جهان را از آن خود کرده‌است. او از سنین پایین مشغول کار مدلینگ بوده‌است. الکساندریا سابقا قصد داشت که معلم شود اما بعد تصمیم گرفت که در حیطه‌ی مدلینگ مشغول به کار شود. او همچنین علاقه‌ی زیادی به عکاسی منظره دارد. این بانوی زیبا بسیار خوش مشرب است و اعتماد به نفس بالایی دارد.

۱۱. دوشیزه دنیا ۲۰۰۹ – کایانه آلدرینه

 

تاریخ تولد: ۸ جولای ۱۹۸۶

محل تولد: جبل طارق

قد: ۱۷۴

شغل: شهردار جبل طارق

کایانه شخصیت بسیار محکمی دارد. او که درحال‌حاضر شهردار جبل طارق است، در تاریخ ۱۲ دسامبر ۲۰۰۹ موفق شد در رویدادی که در افریقای جنوبی برگزار شد، عنوان میس ورلد جهان را از آن خود کند. او پیش‌تر مقام میس ورلد جبل طارق را در سال ۲۰۰۹ کسب کرده بود. قبل از ورود به مسابقات زیبایی، او کارمند منابع انسانی در بیمارستان استی برنارد بود. این بانوی زیبا نه تنها یک سیاستمدار قهار است، بلکه رقصنده‌ای فوق‌العاده‌ای هم محسوب می‌شود! او در رشته‌های هیپ هاپ، رقص مدرن و رقص معاصر آموزش دیده‌است. او عضوی از تیم رقص ملی جبل طارق بود که در مسابقات قهرمانی رقص سازمان بین‌المللی رقص در دسته‌ی رقص گروهی در سال ۲۰۰۸ شرکت کرد.

دوشیزه دنیا

۱۲. دوشیزه دنیا ۲۰۰۸ – کسینیا سوخینووا

 

تاریخ تولد: ۲۶ اوت ۱۹۸۷

محل تولد: نیژنوترتوفسک، روسیه

قد: ۱۸۰

شغل: مدل

کسینیا در تاریخ ۱۳ دسامبر ۲۰۰۸ در رویدادی که در ژوهانسبورگ، افریقای جنوبی برگزار شد، عنوان میس ورلد جهان را از آن خود کرد. او پیش‌تر در چندین مسابقه برنده شده بود، از جمله میس تیومن و میس ورلد روسیه در سال ۲۰۰۷ مقام اول را کسب کرده بود. این زیبای چشم‌آبی در تمام طول زندگی‌اش ورزش کرده‌است و در رشته‌های کالیستیک، ‌شنا و ورزش دوگانه فعال بوده‌است.

۱۳. دوشیزه دنیا ۲۰۰۷ – ژانگ زیلین

 

تاریخ تولد: ۲۲ مارس ۱۹۸۴

محل تولد: ویهای، شایدونگ، چین

قد: ۱۸۲

شغل: بازیگر، خواننده و مدل

ژانگ زیلین دختر بسیار بااستعدادی است. او عنوان دوشیزه دنیا را در رویدادی که در سانیا، چین در تاریخ ۱۰ دسامبر ۲۰۰۷ برگزار شد، به‌دست آورد. او همچنین مقام میس ورلد چین را در سال ۲۰۰۷ به‌دست آورده بود. پیش از آن، او در رشته‌های هنری و ورزشی زیادی موفقیت‌هایی را کسب کرده بود. او در رشته‌ی دوی صدمتر با مانع آموزش شغل‌ای دیده‌است و در بازی‌های پکن که در سال ۱۹۹۹ برگزار شد مقام اول را به‌دست آورد. او در رشته‌ی پرش سه گام هم بسیار شغل‌ای است. ژانگ مدرک علوم و فناوری از دانشگاه پکن دارد. او همچنین از دانشگاه جایزه‌ی پیشرفت در حیطه‌ی ورزش را دریافت کرده‌است. از صدای او در ساخت آهنگ مسابقات المپیک ۲۰۰۸ استفاده شد. همچنین او در موزیک ویدئوی «پکن به شما خوشامد می‌گوید» نیز ظاهر شد.

۱۴. دوشیزه دنیا ۲۰۰۶ – تاتانا کوچارووا

 

تاریخ تولد: ۲۳ دسامبر ۱۹۸۷

محل تولد: ترناوا، چکسلواکی

قد: ۱۷۶

شغل: بازیگر، رقصنده و مدل

تاتانا در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۰۶ در ورشو، لهستان، عنوان دوشیزه دنیا جهان را از آن خود کرد. او نخستین زن اهل جمهوری چک است که برنده‌ی این عنوان شده‌است. او همچنین در سال ۲۰۰۶ برنده‌ی عنوان میس ورلد جمهوری چک شد. تاتانا دختری بسیار زیبا است با چشم‌هایی به رنگ سبز و موهایی بلند و طلایی. او در یک ویدئو برای فشن تی‌وی ظاهر شد. تهیه و کارگردانی این ویدئو بر عهده‌ی الکساندر شوکوف بود.

مطلب مرتبط:۶ کشور دارای زیباترین زنان دنیا براساس رتبه بندی رقابت های جهانی

۱۵. دوشیزه دنیا ۲۰۰۵ – اونار برینا

 

تاریخ تولد: ۲۵ می‌۱۹۸۴

محل تولد: ریکیاویک، ایسلند

قد: ۱۷۴

شغل: انسان‌شناس، ‌وکیل، مدل، بازیگر، شخصیت تلویزیونی

فهرست توانایی‌های این بانوی زیبا طولانی است. او در سال ۲۰۰۵ عنوان میس ورلد ایسلند را از آن خود کرد. اونار در تاریخ ۱۰ دسامبر ۲۰۰۵ در سانیای چین برنده‌ی عنوان دوشیزه دنیا جهان شد. او نه تنها در جهان مد و زیبایی نامی برای خودش دست و پا کرد بلکه به لحاظ علمی نیز موفقیت زیادی کسب کرد. او وکالت خوانده‌است و یک انسان‌شناس است، به عنوان یک افسر پلیس در فرودگاه بین‌المللی ریکیاویک کار کرده‌است، رییس کلوپ اجتماعی کالج بوده‌است، و آموزش رقص نیز داده‌است. اونار همچنین در چند فیلم کار کرده‌است، در رویدادهای مختلف خوانده و رقصیده‌است، پیانو نواخته‌است یا رقص‌آرایی کرده‌است.

۱۶. دوشیزه دنیا ۲۰۰۴- ماریا هولیا مانتییا

 

تاریخ تولد: ۱۰ ژوئیه‌ی ۱۹۸۴

محل تولد: تروخیو، لا لیپرتاد، پرو

قد: ۱۷۴

شغل: بازیگر، رقصنده، مدل، معلم

ماریا در دسامبر سال ۲۰۰۴ در رویداد دوشیزه دنیا جهان که در سانیای چین برگزار شد، توانست این عنوان را از آن خود کند. او علائق زیادی دارد. هدف او این بود که معلم دبیرستان شود و برای همین هم درس می‌خواند. او به رشته‌ی توریسم هم علاقه داشت و یک دوره‌ی آموزشی در این زمینه را گذراند و توانست شرکت توریستی خودش را راه‌اندزی کند. ماریا در مسابقات سه‌گانه و پنج‌گانه در سطح پرو موفق به کسب مقام قهرمانی شد. او همچنین در سال ۲۰۰۱ عنوان ورزشکار ملی پرو را کسب کرد. او در مارینرادنس که رقص ملی پرو است، بسیار مهارت دارد. ماریا به کارهای خیرخواهانه نیز علاقمند است و در رویدادهای خیریه‌ی زیادی شرکت کرده‌است.

۱۷. دوشیزه دنیا ۲۰۰۳ – روسانا دیویسن

 

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۹۸۴

محل تولد: دوبلین، ایرلند

قد: ۱۷۸

شغل: بازیگر، خواننده، ‌نویسنده و مدل

روسانا پرنسس پدرش است. آهنگ «برای روسانا» توسط پدرش، کریس دی برگ، که آهنگساز و خواننده‌ی مشهور ایرلندی است نوشته شده‌است. این دختر زیبا که چشم‌هایی فندقی‌رنگ دارد در سال ۲۰۰۳ عنوان میس ورلد ایرلند را کسب کرد. پس از آن توانست مقام دوشیزه دنیا جهان را در دسامبر ۲۰۰۳ در سانیای چین از آن خود کند. روسانا در رشته‌ی جامعه‌شناسی و تاریخ هنر از دانشگاه دوبلین فارغ‌التحصیل شده‌است. او قصد داشت یک متخصص تغذیه شود بنابراین دوره‌ی پاره‌وقتی را در دوبلین در این رشته گذراند. او نویسنده‌ی Eat Yourself Beautiful است، کتابی که به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها بدل شد.

۱۸. دوشیزه دنیا ۲۰۰۲ – عزرا آکین

 

تاریخ تولد: ۸ دسامبر ۱۹۸۱

محل تولد: آلملو، هلند

قد: ۱۷۶

شغل: بازیگر، ‌رقصنده، مدل

عزرا آکین زیبا در تاریخ ۲ دسامبر سال ۲۰۰۲ در لندن، انگلستان برنده‌ی عنوان دوشیزه دنیا جهان شد. او پیش‌تر لقب میس ورلد ترکیه را در سال ۲۰۰۲ از آن خود کرده بود. او رقصنده‌ی قهاری است و در مسابقات رقص ترکیه برنده شد. او در فیلم‌های زیادی به ایفای نقش پرداخته‌است و مجری شوهای تلویزیونی زیادی بوده‌است.

۱۹. دوشیزه دنیا ۲۰۰۱ – آگبانی دارگو

 

تاریخ تولد: ۲۲ دسامبر ۱۹۸۳

محل تولد: لاگوس، ایالت لاگوس، نیجریه

قد: ۱۸۲

شغل: مدل

آگبانی دارگو نخستین بومی افریقا بود که توانست عنوان دوشیزه دنیا جهان را از آن خود کند. رویدادی که او در آن برنده شد در سان سیتی، افریقای جنوبی و در تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۰۱ برگزار شد. او پیش‌تر در مسابقات دختر زیبای نیجریه مقام اول را به‌دست آورده بود. او برای چندین برند مطرح مدل بوده‌است، ‌از جمله کریستین دیور، سفورا، اورئال، آوون، تارگت، و میسیز. آگبانی همچنین در مجلات زیادی ظاهر شده‌است، ‌مجلاتی مانند ماری کلر، آلور، ال، تریس، اسنس و کاسموپولیتن. او دارای مدرک روانشناسی ار دانشگاه نیویورک سیتی است.

۲۰. دوشیزه دنیا ۲۰۰۰ – پریانکا چوپرا

 

تاریخ تولد: ۱۸ جولای ۱۹۸۲

محل تولد: جمشدپور، جارکند، ‌هند

قد: ۱۶۹

شغل: بازیگر، خواننده، تهیه‌کننده‌ و نیکوکار

پریانکا چوپرا زنی برجسته و زیبا است که به موفقیت‌های زیادی دست یافته‌است. او عنوان دوشیزه دنیا جهان را در رویدادی برنده شد که در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۰۰ در لندن، انگلستان برگزار شده بود. پریانکا جوایز زیادی را برای بازیگری برنده شده‌است: یک جایزه‌ی ملی فیلم و ۵ جایزه‌ی فیلم‌فیر. او همچنین جایزه‌ی پادما شری، چهارمین جایزه‌ی اجتماعی را از دولت هند برای نقشی که در هنر داشته‌است، دریافت کرد. پریانکا توسط مجله‌ی تایمز جز ۱۰۰ انسان برتر جهان انتخاب شده‌است. بنیاد او به نام بنیاد سلامتی و آموزش پریانکا چوپرا، کمک‌های آموزشی و بهداشتی را برای کودکان فقیر در سراسر هند فراهم می‌کند.

میس ورلد

۲۱. دوشیزه دنیا ۱۹۹۹ – اوکتا موکهی

تاریخ تولد: ۷ اکتبر ۱۹۷۷

محل تولد: بنگالور، هند

قد: ۱۸۰

شغل: بازیگر، مدل و سیاستمدار

اوکتا در تاریخ ۱۴ دسامبر ۱۹۹۹، در لندن، ‌انگلستان برنده‌ی عنوان دوشیزه دنیا جهان شد. او در فیلم‌های زیادی ستاره‌ بوده‌است. اوکتا به مدت سه سال موسیقی کلاسیک هندی را آموخته‌است. درحال‌حاضر او مشغول فعالیت‌های اجتماعی و نیکوکارانه برای کودکان فقیر هند است. او در سال ۲۰۱۰ برای وقف چشم‌هایش ثبت نام کرد. اوکتا درحال‌حاضر یکی از اعضای حزب بهاراتیا جاناتا، یکی از احزاب هند است.

۲۲. دوشیزه دنیا ۱۹۹۸ – لینور ابرگیل

 

تاریخ تولد: ۱۷ فوریه، ‌۱۹۸۰

محل تولد: نتانیا، اسراییل

قد: ۱۷۹

شغل: وکیل، بازیگر و مدل

این زن شخصیتی بسیار قدرتمند دارد. لینور توسط اوری سلمو نور، به تهدید چاقو مورد تجاوز قرار گرفت. او حادثه را به مقامات ایتالیا گزارش دارد اما آنها به دلیل کافی نبودن شواهد، نتوانستند نور را دستگیر کنند. بنابراین لینور مجبور شد این حادثه را به مقامات اسرائیل گزارش دهد که آنها هم به خوبی از او حمایت کردند و مجرم را بازداشت کردند. در نهایت نور به ۱۶ سال زندان محکوم شد. مدت کمی پس از تجاوز، ‌لینو توانست جایزه‌ی دوشیزه دنیا جهان را که در تاریخ ۲۶ نوامبر سال ۱۹۹۸ در جزیره‌ی ماهی، سیشل برگزار شد، از آن خود کند. این پیروزی سبب شد که قدرتی برای مبارزه با خشونت جنسی کسب کند. در سال ۲۰۱۳ یک فیلم مستند به نام میس ورلد جسور، که در مورد لینور، تجاوز و فعالیت‌های پس از آن منتشر شد. او مدرک لیسانس حقوق از دانشگاه نتانیا دارد و عضوی از انجمن بار اسرائیل است.

۲۳. دوشیزه دنیا ۱۹۹۷، دیانا هایدن

 

تاریخ تولد: ۱ می، ۱۹۷۳

محل تولد: حیدرآباد، هند

قد: ۱۷۹

شغل: بازیگر و مدل

دیانا هایدن جایزه‌ی میس ورلد هند را در سال ۱۹۹۷ برنده شد. سپس در تاریخ ۲۲ نوامبر ۱۹۹۷، موفق شد عنوان دوشیزه دنیا جهان را در این رویداد که در بای، لازاره برگزار شد، کسب کند. او در چند فیلم نقش‌آفرینی کرده‌است و در شوی تلویزیونی بیگ باس نیز حضور داشته‌است. دیانا کتابی به نام راهنمای زیبایی نوشته است که در مورد آراستگی و توسعه‌ی فردی است.

۲۴. دوشیزه دنیا ۱۹۹۶ – ایرن اسکلیوا

 

تاریخ تولد: ۴ آوریل ۱۹۷۸

محل تولد: آتن، یونان

قد: ۱۷۵

شغل: مدل

ایرن اسکلیوای زیبا عنوان دوشیزه دنیا جهان را در رویدادی که به تاریخ ۲۳ نوامبر ۱۹۹۶ در بنگالور، هند برگزار شد، از آن خود کرد. او در آن زمان فقط ۱۸ سال داشت. این زیبای یونانیِ چشم‌سبز پس از این رویداد کار خود را در تلویزیون و همچنین به عنوان مدل ادامه داد. او در برخی از بزرگ‌ترین شوهای فشن در میلان، آتن و مونیخ شرکت داشته‌است.

۲۵. دوشیزه دنیا ۱۹۹۵ – ژاکلین آگیلرا

 

تاریخ تولد: ۱۷ نوامبر ۱۹۷۶

محل تولد: ولنسیا، کارابوبو، ونزوئلا

قد: ۱۸۰

شغل: مدل

ژاکلین در سال ۱۹۹۵ در مسابقات مدل برتر برنده شد. پس از آن در تاریخ ۱۸ نوامبر ۱۹۹۵، در سان سیتی، افریقای جنوبی، ‌موفق شد عنوان دوشیزه دنیا جهان را از آن خود کند. درحال‌حاضر او دارای یک آژانس مدلینگ در ونزوئلا است.

۲۶. دوشیزه دنیا ۱۹۹۴- آیشواریا رای

 

تاریخ تولد: ۱ نوامبر ۱۹۷۳

محل تولد: مانگالور، کارناتاکا، هند

قد: ۱۷۰

شغل: بازیگر و مدل

آیشواریا که بدون شک یکی از زیباترین برندگان مسابقات دوشیزه دنیا جهان است، برنده‌ی عنوان زیباترین زن جهان و زیباترین دوشیزه دنیا جهان تا کنون، را نیز کسب کرده‌است. این زیبای چشم‌روشن در طول سال‌ها افراد زیادی را مسحور زیبایی خودش کرده‌است. او عنوان دوشیزه دنیا جهان را در رویداد برگزار شده در سان سیتی، افریقای جنوبی در تاریخ ۱۹ نوامبر ۱۹۹۴ برنده شد. او در فیلم‌های زیادی نقش‌‌آفرینی کرده‌است و موفق به دریافت ۲ جایزه‌ی فیلم‌فیر شده‌است. آیشواریا همچنین جایزه‌ی پادما شری را در سال ۲۰۰۹ از دولت دریافت کرده‌است. او با چند سازمان دارای فعالیت بشردوستانه، برنامه‌ی مشترک ملل متحد در زمینه‌ی ایدز و بانک چشم همکاری می‌کند. این بانوی زیبا نخستین بازیگر هندی بود که به عنوان داور در جشنواره‌ی فیلم کن حضور یافت.

او برای برنامه‌ی مشترک ملل متحد در زمینه‌ی ایدز سفیر حسن نیت است.

۲۷. دوشیزه دنیا ۱۹۹۳ – لیسا هانا

 

تاریخ تولد: ۲۷ اوت ۱۹۷۵

محل تولد: جامائیکا

قد: ۱۷۴

شغل: سیاستمدار

لیسا هانا در تاریخ ۲۷ نوامبر ۱۹۹۳، عنوان دوشیزه دنیا جهان را کسب کرد. این رویداد در سان سیتی، ‌افریقای جنوبی برگزار شد. او همچنین لقب میس ورلد جامائیکا را پیش‌تر در سال ۱۹۹۳ از آن خود کرده بود. درحال‌حاضر، لیسا عضوی از پارلمان سنت آن ساوث ایست است. این بانوی زیبای اهل جامائیکا از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ مقام وزیر فرهنگ جامائیکا را داشته‌است.

۲۸. دوشیزه دنیا ۱۹۹۲- جولیا کوروچینا

 

تاریخ تولد: ۱۰ اوت ۱۹۷۴

محل تولد: شچربینکا، روسیه

قد: ۱۸۰

شغل: بازیگر و مدل

جولیا در تاریخ ۱۲ دسامبر ۱۹۹۲ در سان سیتی، افریقای جنوبی موفق به کسب عنوان دوشیزه دنیا جهان شد. این دختر زیبای چشم‌‌آبی به عنوان بازیگر و مدل برای برندهای مطرح کار کرده‌است.

۲۹. دوشیزه دنیا ۱۹۹۱ – نینیبث لیل

 

تاریخ تولد: ۲۶ نوامبر ۱۹۷۱

محل تولد: ماراکایبو، سولیا، ونزوئلا

قد: ۱۸۵

شغل: مدل و تاجر

نینیبث لیل این عنوان را در تاریخ ۲۸ دسامبر ۱۹۹۱ در جوجریا، ایالات متحده برنده شد. او برای کسب این پیروزی ۷۸ شرکت‌کننده‌ی مدعی تاج را از سر راه خود برداشت.

۳۰. دوشیزه دنیا ۱۹۹۰ – گینا تالسون

 

تاریخ تولد: ۴ ژوئن ۱۹۷۰

محل تولد: اسپارتنبورگ، کارولینای جنوبی، ایالات متحده

قد: ۱۸۲

شغل: مدل

گینا در تاریخ ۸ نوامبر ۱۹۹۰ در لندن، انگلستان، عنوان دوشیزه دنیا جهان را برد. او قبلا لقب میس ورلد امریکا را در سال ۱۹۹۰ و میس ورلد کارولینای جنوبی را در سال ۱۹۹۰ از آن خود کرده بود. این بانوی زیبای امریکایی که چشم‌هایی فندقی‌رنگ دارد، با برندهای مشهور به عنوان مدل همکاری کرده‌است.

 

۳۱. دوشیزه دنیا ۱۹۸۹ – آنتا کرگلیکا

 

تاریخ تولد: ۲۳ مارچ ۱۹۶۵

محل تولد: شچچین، لهستان

قد: ۱۷۳

شغل: رقصنده

مسابقات دوشیزه دنیا جهان سال ۱۹۸۹ در تاریخ ۲۲ نوامبر در هنگ‌کنگ برگزار شد. و آنتا به عنوان برنده‌ی این دوره از مسابقات برگزیده شد. او نخستین و تنها زن لهستانی است که تاج دوشیزه دنیا جهان را از آن خود کرده‌است. او پیش‌تر عنوان میس ورلد ۱۹۸۹ لهستان را برنده شده بود. آنتا یک رقصنده‌ی شغل‌ای است و بخشی از گروه رقص موقت دانشگاه گدانسک بود. او دارای مدرک در رشته‌ی اقتصاد است.

۳۲. دوشیزه دنیا ۱۹۸۸ – لیندا پترسدوتیر

 

تاریخ تولد: ۲۷ دسامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هوساویک، ایسلند

شغل: تاجر، نویسنده

لیندا در تاریخ ۱۷ نوامبر ۱۹۸۸ در لندن، انگلستان عنوان میس ورلد جهان را از آن خود کرد. او پیش‌تر لقب میس ورلد ایسلند را نیز کسب کرده بود. او به مدت ۲۰ سال یک اسپا داشت. متاسفانه در سال ۲۰۱۴ اسپای او بسته شد. او در سال ۲۰۰۳ اتوبیوگرافی خود را منتشر کرد.

۳۳. میس ورلد ۱۹۸۷ – اولا ویگرستورفر

 

تاریخ تولد: ۲۸ نوامبر ۱۹۶۷

محل تولد: اولا در تاریخ ۱۲ نوامبر ۱۹۸۷ در لندن، ‌انگلستان برنده‌ی عنوان میس ورلد جهان شد. او مجری چندین شوی تلویزیونی بوده‌است و همچنین اجرای یک برنامه‌ی ورزشی را در رادیو بر عهده داشت. اولا چند کتاب در رابطه با لوازم آرایش نوشته‌است. او اسب دارد و به پرش با اسب علاقمند است. این بانوی زیبا همچنین در جریان‌های سیاسی کشورش فعال است.

۳۴. میس ورلد ۱۹۸۶ – گیسل لارونده

 

تاریخ تولد: ۲۴ امکتبر ۱۹۶۳

محل تولد: پورت آو اسپین، ترینیداد و توباگو

قد: ۱۶۵

شغل: مدل

این دوشیزه زیبا در تاریخ ۱۳ نوامبر ۱۹۸۶ در لندن، انگلستان برنده‌ی عنوان میس ورلد جهان شد. او نخستین دختر از ترینیداد و توباگو بود که برنده‌ی این عنوان شد. او همچنین در سال ۱۹۸۶ برنده‌ی میس ورلد ترینیداد و توباگو شده بود. گیسل دارای مدرک جامعه‌شناسی و ارتباطات از دانشکده‌ی گلداسمیت، دانشگاه لندن است. او به عنوان مدیر ارتباطات شرکت آنگوستورا مشغول به کار بوده‌است.

۳۵. میس ورلد ۱۹۸۵ – هولمفریدر کارلسدوتیر

 

تاریخ تولد: ۳ ژوئن ۱۹۶۳

محل تولد: ایسلند

قد: ۱۷۳

شغل: مدل

این سری مسابقات میس ورلد ۱۹۸۵ به تاریخ ۱۴ نوامبر در لندن، انگلستان برگزار شد. هولمفریدر در این دوره تاج دوشیزه دنیا را بر سر گذاشت. او در یک مهد کودک محلی در ایسلند کار می‌کند.

۳۶. میس ورلد ۱۹۸۴ – آسترید کارولینا هرا

 

تاریخ تولد: ۲۳ ژوئن ۱۹۶۴

محل تولد: کاراکاس، ونزوئلا

قد: ۱۷۳

شغل: بازیگر

آسترید عنوان میس ورلد سال را در تاریخ ۱۵ نوامبر ۱۹۸۴ و در لندن، انگلستان به‌دست آورد. او همچنین جایزه‌ی دختر فوتوژنیک را نیز کسب کرد. آسترید پیش‌تر لقب میس ورلد امریکا را نیز کسب کرده‌بود.

۳۷. میس ورلد ۱۹۸۳ – سارا جین هات

 

تاریخ تولد: ۳ اکتبر ۱۹۶۴

محل تولد: بریتانیا

شغل: مدل

می توان گفت که سارا یکی از زیباترین دخترانی بود که در این مسابقات عنوان دوشیزه دنیا را کسب کرده بودند. به این دلیل که او از پذیرفتن عنوان زیباترین زن جهان سر باز زد. سارا علاوه بر این‌که به لحاظ فیزیکی زیباست، روح بسیار زیبایی هم دارد.

این بانوی زیبا در تاریخ ۱۷ نوامبر ۱۹۸۳ در لندن، انگلستان عنوان میس ورلد جهان را کسب کرد.

۳۸. میس ورلد ۱۹۸۲ – ماریاسلا آلوارز

 

تاریخ تولد: ۳۱ ژانویه ۱۹۶۰

محل تولد: سانتو دومینگو، جمهوری دومینیکن

قد: ۱۷۵

شغل: آرشیتکت، مجری تلویزیونی

مسابقات میس ورلد ۱۹۸۲ در تاریخ ۱۸ نوامبر ۱۹۸۲ در لندن برگزار شد. ماریاسلا آلوارز برنده‌ی این دوره از مسابقات شد. او موفقیت‌های زیادی در زندگی کسب کرده‌است. این بانوی زیبا در چندین شوی تلویزیونی حضور داشته‌است. او در سانتو دومینگو خانه‌ای‌به نام کاسا روسادا برای کودکان یتیم و کودکان دچار اچ‌آی‌وی تاسیس کرد.

۳۹. میس ورلد ۱۹۸۱ – پیلین لئون

 

تاریخ تولد: ۱۹ می‌۱۹۶۳

محل تولد: ماراکای، ایالت آراگوآ، ونزوئلا

قد: ۱۷۸

شغل: نویسنده‌ی روزنامه‌ها

پیلین در تاریخ ۱۲ نوامبر ۱۹۸۱ در لندن، انگلستان عنوان میس ورلد جهان را از آن خود کرد. او نخستین کسی بود که چراغ‌های کریسمس را در خیابان آکسفورد روشن کرد. پیلین پیش‌تر عنوان میس ورلد ونزوئلا را در سال ۱۹۸۱ برده بود.

۴۰. میس ورلد ۱۹۸۰ – گابریلا بروم و کیمبرلی سانتوس

 

گابریلا بروم:

تاریخ تولد: ۱۹ می‌۱۹۶۲

محل تولد: آلمان

قد: ۱۷۸

شغل: مدل

کیمبرلی سانتوس:

تاریخ تولد: ۲۱ اوت ۱۹۶۱

محل تولد: گوآم، ایالات متحده

شغل: قیم منصوب دادگاه جهات نمایندگی محجور در دعوی

مسابقات دوشیزه دنیا یا میس ورلد ۱۹۸۰ در تاریخ ۱۳ نوامبر در لندن برگزار شد. گابریلا بروم به عنوان برنده‌ی این دوره برگزیده شد. هرچند او ۱۸ ساعت بعد از مسابقات انصراف داد با عنوان کردن این‌که نامزدش مخالف این است که او لقب دوشیزه دنیا را داشته باشد. او مدعی شد که این خواسته‌ی وی به دلیل فشاری است که از سوی رسانه‌ها ایجاد خواهد شد. اما ادعاهایی نیز شنیده می‌شد مبنی بر این‌که یک عکس برهنه از گابریلا در یک مجله منتشر شده‌است و چنین چیزی مغایر با سیاست‌های این مسابقات است.

به این شکل، تاج دوشیزه دنیا به کیمبرلی، نفر دوم، داده شد. تراژدی زمانی بود که دوست پسر او با شنیدن این‌که کیمبرلی قرارداد مدلینگ را برای رفتن به ژاپن امضا کرده‌است، به او شلیک کرد چون فکر می‌کرد که این اقدام کیمبرلی سبب جدایی آنها می‌شود. کیمبرلی به شدت آسیب دید و زمانی زیادی طول کشید تا بهبود بیابد. درحال‌حاضر او مشغول کارهای خیرخواهانه است و از بچه‌هایی که تحت نظر بنیاد خدمات اجتماعی گوآم هستند، مراقبت می‌کند.

۴۱. میس ورلد ۱۹۷۹ – گینا سوئینسون

 

تاریخ تولد: ۷ ژوئن ۱۹۵۸

محل تولد: برمودا

قد: ۱۷۵

شغل: مدل

این مدل در تاریخ ۱۵ نوامبر ۱۹۷۹ در لندن، ‌انگلستان موفق شد عنوان میس ورلد جهان را کسب کند. او همچنین در همان سال عنوان میس ورلد برمودا را کسب کرده بود. کشورش به افتخار او، تصویرش را در تمبرهای پستی برمودا قرار داد.

۴۲. میس ورلد ۱۹۷۸ – سیلویا سوآرز

 

تاریخ تولد: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۸

محل تولد: کوردوبا، آرژانتین

شغل: بازیگر و مدل

مسابقات دوشیزه دنیا سال ۱۹۷۸ در تاریخ ۱۶ نوامبر ۱۹۷۸ در لندن برگزار شد. سیلوانا سوآرز عنوان میس ورلد جهان را در این دوره از آن خود کرد. او دومین زن از آرژانتین بود که موفق شد این عنوان را کسب کند.

۴۳. میس ورلد ۱۹۷۷ – ماری استاوین

 

تاریخ تولد: ۲۰ اوت ۱۹۵۷

محل تولد: اوربرو کانتی، سوئد

قد: ۱۷۲

شغل: بازیگر و مدل

ماری استاوین در تاریخ ۱۷ نوامبر ۱۹۷۷ در لندن، انگلستان موفق شد عنوان میس ورلد جهان را به‌دست بیاورد. او در فیلم‌های زیادی نقش‌آفرینی کرده‌است از جمله دو فیلم جیمز باندی به نام اختاپوسی و نمایی به یک قتل. او یک ویدئوی ورزشی و دو موزیک ویدئو نیز منتشر کرده‌است.

میس ورلد ۱۹۷۷

۴۴. میس ورلد ۱۹۷۶ – سیندی برکسپیر

 

تاریخ تولد: ۲۴ اکتبر ۱۹۵۴

محل تولد: تورونتو، اونتاریو، کانادا

شغل: نوازنده‌ی جاز و مدل سابق

سیندی در تاریخ ۱۸ نوامبر ۱۹۷۶ به عنوان میس ورلد جهان برگزیده شد. این رویداد در لندن، انگلستان برگزار شد. او یک نوازنده‌ی مطرح جاز بود. سیندی به عنوان ضبط‌کننده‌ی موسیقی نیز فعالیت کرده‌است.

۴۵. میس ورلد ۱۹۷۵ – ویلنیا مرسد

 

تاریخ تولد: ۱۲ اکتبر ۱۹۵۷

محل تولد: پورتو ریکو

شغل: بازیگر و مدل

ویلنیا در تاریخ ۲۰ نوامبر ۱۹۷۵ در مسابقات دوشیزه دنیا که در لندن، انگلستان برگزار شد، توانست تاج را بر سر بگذارد. او به عنوان یک مدل و بازیگر فعالیت کرده‌است. ویلنیا همچنین یک موسسه‌ی خیریه برای کمک به کودکان فقیر پورتوریکو تاسیس کرد.

۴۶. میس ورلد ۱۹۷۴ – آنلین کریل

 

۱) هلن مورگان

تاریخ تولد: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۲

محل تولد: والسال، انگلستان

قد: ۱۷۳

شغل: بازیگر، مدل، مجری تلویزیونی

۲) آنلین کریل

تاریخ تولد: ۲۸ جولای ۱۹۵۵

محل تولد: امالالنی، افریقای جنوبی

شغل: بازیگر و مدل

مسابقه میس ورلد ۱۹۷۴ در تاریخ ۲۲ نوامبر ۱۹۷۴ در لندن، انگلستان برگزار شد. هلن به عنوان میس ورلد جهان موفق شد تاج را از آن خود کند. اما او بعد از ۴ روز مجبور شد که انصراف دهد زیرا رسانه‌ها کشف کردند که او زنی مجرد است که یک کودک ۱۸ ماهه دارد. اگر چه این موضوع مغایر با قوانین رویداد نبود، اما مسئولان برنامه به او فشار وارد کردند تا خود را از شلوغی و مشکلاتی که پیش آمده رها کنند. هلن بعد از حذف آنلین، تاج را بر سر گذاشت. آنلین دومین زن از افریقای جنوبی بود که موفق شد این عنوان را ببرد. او با آژانس مدلینگ جانی کازابلانکا کار کرده‌است.

۴۷. میس ورلد ۱۹۷۳ – مارجوری ولِس

 

تاریخ تولد: ۲۳ ژانویه‌ی ۱۹۵۴

محل تولد: ایندیاناپلیس، ایدیانا

شغل: بازیگر، مجری و مدل

ولس در تاریخ ۲۳ نوامبر ۱۹۷۳ در لندن، انگلستان توانست عنوان میس ورلد جهان را از آن خود کند. او نخستین زن از ایالات متحده بود که توانست در این مسابقات تاج را بر سر بگذارد. هرچند او بعد از ۱۰۴ روز این عنوان را از دست داد به این دلیل که ملزومات اولیه‌ی آن را رعایت نکرده بود. مطابق با گزارشات او با راننده‌ی مسابقات فرمول ۱، پیتر روسون نامزد کرد در حالی که با تام جونز خواننده‌ی اهل ولز رابطه داشت و دیده شده بود که در ساحلی در باربادوس با او روابط صمیمانه‌ای دارد. همین امر سبب شد که این عنوان از او سلب شود. هرچند این تازه شروع بدشانسی‌های او بود. ۱۵ روز پس از آنکه عنوان دوشیزه دنیا از او گرفته شد، روسون در یک تصادف کشته شد. مارجوری به شدت افسرده شد و با مصرف قرص‌ خواب‌آور دست به خودکشی زد. اما خواهرش او را پیدا کرد و به بیمارستان رساند.

مارجوری در شوهای تلویزیونی زیادی اجرا داشته ‌است از جمله باره‌تا، کریستی لاو را خبر کن و سرگرمی امشب.

۴۸. میس ورلد ۱۹۷۲ – بلیندا گرین

 

تاریخ تولد: ۴ می‌۱۹۵۲

محل تولد: استرالیا

گرین در تاریخ ۱ دسامبر ۱۹۷۲ موفق شد عنوان میس ورلد جهان را کسب کرد. این رویداد در لندن، انگلستان برگزار شد. بلیندا دومین زن استرالیایی بود که این عنوان را برنده شد.

۴۹. میس ورلد ۱۹۷۱ – لوسیا پترل

 

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۴۹

محل تولد: برزیل

قد: ۱۷۲

شغل: پزشک

این زیبای برزیلی در تاریخ ۱۰ نوامبر ۱۹۷۱ در لندن، انگلستان موفق شد عنوان میس ورلد جهان را کسب کند. این بانوی زیبا و مهربان، ‌یک پزشک است و به کودکان فقیر هر زمانی که نیاز باشد خدمات پزشکی ارائه می‌دهد.

۵۰. میس ورلد ۱۹۷ – جنیفر هاستن

 

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۴۷

محل تولد: سنت جورجس، گرانادا

شغل: گوینده‌ی رادیو، کارمند رشد و توسعه، دیپلمات، نویسنده و مدل

جنیفر برنده‌ی مسابقات میس ورلد جهان در سال ۱۹۷۰ است. این رویداد در تاریخ ۲۰ نوامبر ۱۹۷۰ در لندن، انگلستان صورت گرفت. او پیش‌تر عنوان میس ورلد گرنادا را در همان سال کسب کرده بود. شایعاتی وحود داشت مبنی بر این‌که که او به دلیل تاثیر نخست‌ وزیر کشورش که یکی از داورهای مسابقه بود، توانسته‌است برنده‌ی این رویداد شود. او برای رادیو بی‌بی‌سی کارائیب کار کرده‌است و بعدها مهماندار هواپیما هم شد. جنیفر اتوبیوگرافی خود را در سال ۲۰۰۸ منتشر کرد.

۵۱. میس ورلد ۱۹۶۹ – اوا روبر- استایر

 

تاریخ تولد: ۲۰ فوریه‌ی ۱۹۵۱

محل تولد: بروک آن در مور، اتریش

شغل: مجری، بازیگر و مدل

اوا روبر در تاریخ ۲۷ نوامبر ۱۹۶۹ موفق شد عنوان میس ورلد جهان را در لندن، انگلستان کسب کند. او پیش‌تر عنوان میس ورلد اتریش را کسب کرده بود. او در سه فیلم جیمز باندی بازی کرده‌است: جاسوسی که دوستم داشت، فقط به خاطر چشمان تو و اختاپوسی. او اهل هنر است و آثار هنری فلزی خلق می‌کند.

۵۲. میس ورلد ۱۹۶۸ – پنه‌لوپه پلامر

 

تاریخ تولد: ۲۶ اکتبر ۱۹۴۹

محل تولد: ملبورن، استرالیا

شغل: بازیگر، مدل و کتابدار

پنه ‌لوپه در تاریخ ۱۴ نوامبر ۱۹۶۸ عنوان میس ورلد جهان را کسب کرد. این رویداد در لندن، انگلستان برگزار شد. او پس از پیروزی در برنامه‌ی تلویزیونی کریسمس باب هوپ حاضر شد.

۵۳. میس ورلد ۱۹۶۷ – مادلین هارتوگ – بل

 

تاریخ تولد: ۱۱ ژانویه‌ی ۱۹۴۶

محل تولد: کامانا، آره‌کوئیپا، پرو

قد: ۱۶۷

شغل: مدل

مسابقات میس ورلد ۱۹۶۷ در تاریخ ۱۶ نوامبر ۱۹۶۷ برگزار شد. مادلین در این دوره توانست تاج را به‌دست بیاورد. او همچنین در دوره‌ی ۱۹۶۶ نیز به نیمه‌نهایی رسیده بود.

۵۴. میس ورلد ۱۹۶۶ – ریتا فریا

 

تاریخ تولد: ۲۳ اوت ۱۹۴۳

محل تولد: نوا گوآ، هند

قد: ۱۷۳

شغل: مدل، پزشک

ریتا در تاریخ ۱۷ نوامبر ۱۹۶۶ عنوان میس ورلد جهان را از آن خود کرد. رویداد سال ۱۹۶۶ در لندن، انگلستان برگزار شد. او نخستین زن هندی و آسیایی بود که موفق به کسب این عنوان شد. او پیش‌تر عنوان میس ورلد بمبئی و میس ورلد هند را به‌دست آورده بود. این ملکه‌ی زیبایی بازی در فیلم یا فعالیت به عنوان مدلینگ را نپذیرفت بلکه تحصیلات خود را در رشته‌ی پزشکی ادامه داد. بعدها نیز به لندن رفت تا در دانشکده‌ی کینگ به تحصیل خود ادامه بدهد.

۵۵. میس ورلد ۱۹۶۵ – لسلی لانگلی

 

تاریخ تولد: ۱۹۴۵

محل تولد: ویموث، انگلستان

شغل: بازیگر و مدل

لسلی در تاریخ ۱۹ نوامبر ۱۹۶۵ در رویداد میس ورلد جهان به میزبانی لندن، انگلستان، موفق به کسب این عنوان شد. او در چند فیلم نقش‌آفرینی کرد و تصویر او روی جلد کتابچه‌ی راهنمای تعطیلات ویموث درج شده‌ بود.

۵۶. میس ورلد ۱۹۶۴ – آن سیدنی

 

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۹۴۴

محل تولد: انگلستان

شغل: بازیگر

آن سیدنی در تاریخ ۱۲ نوامبر ۱۹۶۴ در رویدادی که به میزبانی لندن برگزار شد، توانست عنوان میس ورلد جهان را به‌دست بیاورد. او در چندین فیلم نقش‌آفرینی کرد، از جمله انتقام‌جویان و نمایش. او همچین در بسیاری از تئاترهای موزیکال و پانتومیم‌های کریسمس حضور داشته‌است. آن همچنین خواننده‌ی اصلی ام‌جی‌ام گرند لاس وگاس بود.

۵۷. میس ورلد ۱۹۶۳ – کارول یوآن کرافرد

 

تاریخ تولد: ۱۳ فوریه‌ ۱۹۴۳

محل تولد: جامائیکا

قد: ۱۶۰

شغل: مدل

کارول در تاریخ ۷ نوامبر ۱۹۶۳ توانست عنوان میس ورلد جهان را کسب کند. در این سال رویداد به میزبانی لندن برگزار شد. او پس از کسب این عنوان، از سوی مقامات کشورش مانند یک ملکه مورد استقبال قرار گرفت. حتی جامائیکا پست، مجموعه‌ای تمبر با تصویر او منتشر کرد.

۵۸. میس ورلد ۱۹۶۲ – کاتارینا لادرز

 

تاریخ تولد: ۱۸ اوت ۱۹۴۲

محل تولد: هارالم، هلند

شغل: مدل

کاتارینا در تاریخ ۸ نوامبر ۱۹۶۲ در رقابت‌های میس ورلد جهان به میزبانی لندن موفق به کسب این عنوان شد. او پیش‌تر مقام میس ورلد هلند را کسب کرده‌ بود.

۵۹. میس ورلد ۱۹۶۱- رزماری فرانکلند

 

تاریخ تولد: ۱ فوریه ۱۹۴۳

محل تولد: دنبیگشایر، ولز

شغل: بازیگر و مدل

رزماری در تاریخ ۹ نوامبر ۱۹۶۱ عنوان میس ورلد جهان را کسب کرد. رویداد این سال در لندن برگزار شد. او پیش‌تر مقام میس ورلد ولز را کسب کرده بود.

۶۰. میس ورلد ۱۹۶۰ – نورما کاپاگلی

 

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۳۹

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

شغل: مدل

نورما در تاریخ ۸ نوامبر ۱۹۶۰ در لندن موفق شد عنوان میس ورلد جهان را کسب کند. او همچنین در همین سال موفق به کسب عنوان میس ورلد آرژانتین شده بود.

۶۱. میس ورلد ۱۹۵۹ – کورین راتشافر

 

تاریخ تولد: ۸ می‌۱۹۸۳

محل تولد: هلند

شغل: مدل

کورین نخستین دختر از کشور هلند بود که عنوان دوشیزه دنیا جهان را کسب کرد. رویدادی که او در آن برنده شد در تاریخ ۱۰ نوامبر ۱۹۵۹ در لندن، انگلستان برگزار شد. او یک مدل بین‌المللی بسیار موفق بود. کورین بعدها، آژانس مدلینگ خودش را در آمستردام راه‌اندازی کرد.

۶۲. دوشیزه دنیا ۱۹۵۸ – پنه‌لوپه آنه کوئلن

 

تاریخ تولد: ۱۵ آوریل ۱۹۴۰

محل تولد: دوربان، افریقای جنوبی

شغل: بازیگر و مدل

پنه‌لوپه در رویدادی که در تاریخ ۱۳ اکتبر ۱۹۵۸ به میزبانی لندن برگزار شد، توانست عنوان دوشیزه دنیا جهان را از آن خود کند. او خط پوشاک و محصولات زیبایی (عمدتا عطر) خود را دارد.

۶۳. دوشیزه دنیا ۱۹۵۷ – ماریتا لیندال

 

تاریخ تولد: ۱۷ اکتبر ۱۹۳۸

محل تولد: فنلاند

شغل: مدل

ماریتا در تاریخ ۱۴ اکتبر ۱۹۵۷ در لندن، انگلستان موفق شد عنوان دوشیزه دنیا جهان را از آن خود کند. او نخستین زن فنلاندی بود که توانست این عنوان را به‌دست بیاورد.

۶۴. دوشیزه دنیا ۱۹۵۶ – پترا شارمن

 

تاریخ تولد: ۱۵ سپتامبر ۱۹۳۳

محل تولد: آلمان

شغل: بازیگر، مدل، نویسنده و مجری تلویزیون

پترا در تاریخ ۱۵ اکتبر ۱۹۵۶ در رویداد دوشیزه دنیا به میزبانی لندن مقام اول را کسب کرد. او در چند فیلم بازی کرده‌است و در رادیو و تلویزیون هم فعالیت‌هایی داشته‌است. پترا حتی چند کتاب نوشته‌است.

۶۵. دوشیزه دنیا ۱۹۵۵ – سوسانا دوجیم

 

تاریخ تولد: ۱۱ اوت ۱۹۳۶

محل تولد: آراگوآ د بارسلونا، ونزوئلا

قد: ۱۷۴

شغل: بازیگر، مجری تلویزیون، و مدل

رویداد دوشیزه دنیا جهان ۱۹۵۵ در تاریخ ۲۰ اکتبر در لندن برگزار شد و سوسانا موفق شد تاج را از آن خود کند. او پیش‌تر عنوان میس ورلد ونزوئلا را نیز در همین سال کسب کرده بود. او نخستین دختر از ونزوئلا و امریکای لاتین بود که توانست این عنوان را به‌دست بیاورد. او در فیلم‌های زیادی ایفای نقش کرده‌است و در شوهای تلویزیونی زیادی حضور داشته‌است.

۶۶. دوشیزه دنیا ۱۹۵۴ – آنتیگون کاستاندا

 

تاریخ تولد: ۱۹۳۴

محل تولد: اسکندریه، مصر

شغل: مدل و طراح

آنتیگون در تاریخ ۱۸ اکتبر ۱۹۵۴ در لندن موفق شد عنوان دوشیزه دنیا جهان را کسب کند. او مدل بسیار موفقی بود. این بانوی زیبا در سال‌های بعد، مسئول اداره‌ی یک شرکت طراحی داخلی شد.

۶۷. دوشیزه دنیا ۱۹۵۳ – دنیس پریر

 

تاریخ تولد: ۱۳ فوریه ۱۹۳۵

محل تولد: امبریو ان بوگی – فرانسه

شغل: بازیگر و سیاستمدار

مسابقات میس ورلد ۱۹۵۳، در تاریخ ۱۹ اکتبر در لندن برگزار شد. دنیس پیر برنده‌ی این دوره بود. او در همان سال عنوان میس ورلد فرانسه را کسب کرده بود. او در چندین فیلم نقش‌آفرینی کرده‌است که معروف‌ترینِ آنها فیلم جیمز باندی «الماس‌ها ابدی‌اند» بود. او همچنین یک سیاستمدار فعال بود.

۶۸. دوشیزه دنیا ۱۹۵۲ – می-لوئیز فلودین

 

تاریخ تولد: ۵ سپتامبر ۱۹۳۴

محل تولد: استکهلم، سوئد

شغل: مدل

می-لوئیز در تاریخ ۱۴ نوامبر ۱۹۵۲ در لندن موفق شد عنوان دوشیزه دنیا را کسب کند. او پیش‌تر عنوان میس ورلد سوئد را در سال ۱۹۵۱ کسب کرده بود.

۶۹. دوشیزه دنیا ۱۹۵۱ – کیکی هکنسون

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۲۹

محل تولد: استکهلم، سوئد

شغل: مدل

کی‌کی در تاریخ ۲۹ جولای ۱۹۵۱ در لندن عنوان دوشیزه دنیا جهان را به‌دست آورد. او نخستین دوشیزه دنیا جهان بود که پیش‌تر عنوان میس ورلد سوئد را در سال ۱۹۵۱ کسب کرده بود. کی‌کی برای مراسم تاجگذاری یک بیکینی پوشید و به همین دلیل مجبور شد یک شنل روی آن بپوشد. این اتفاق باعث شد که پوشیدن بیکینی در این رویداد در سال ۱۹۵۲ ممنوع شود. با این حال ممنوعیت بیکینی بعدها برداشته شد، اما کی‌کی تنها دختری بود که با بیکینی تاج‌گذاری کرد.

 

این هم از فهرست دوشیزگان دنیا! زیبایی در چشم فرد می‌نشیند و هر زنی به شیوه‌ی خود زیباست. این فهرست در واقع حاوی نام کسانی بود که خود را باور کردند و به جهان نیز نشان دادند که بهترین هستند. شما کدام یک را دوست داشتید؟ فکر می‌کنید از این میان کدام یک زیباترین است؟ لطفا نظرات‌تان را با ما در میان بگذارید!

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *