بیت کوین جایگزین دلار

جک دورسی، یکی از بنیانگذاران توییتر، پیش‌بینی جسورانه‌ای کرد: بیت کوین جایگزین دلار آمریکا خواهد شد.

دورسی، رئیس خدمات مالی دیجیتال بلاک، در پاسخ به سوال توییت شده‌ای از کاردی بی، رپر گفت بیت کوین جایگزین دلار می‌شود. این رپر اواخر روز دوشنبه پرسیده بود که آیا مردم معتقدند دارایی‌های مجازی جایگزین دلار می‌شود یا خیر.

توییت کاردی بی در آخرین بررسی بیش از 37000 لایک و 5300 کامنت گرفته بود.

در همین حال، توییت دورسی با انتقادات، تشویق‌ها و درخواست‌های صریح برای ارائه جزئیات بیشتر مواجه شد.

دورسی به طور مداوم بیت کوین را ستایش کرده است و حالا هم بیت کوین را جایگزین دلار آمریکا در آینده می‌داند. کناره گیری اخیر او از سمت مدیر عاملی توییتر به احتمال زیاد به جاه طلبی های او در مورد بیت کوین مرتبط است.

بلاک که پس از ترک توییتر توسط دورسی در واقع اسم جدید Square است، تمرکز زیادی روی رمزارزها دارد. این شرکت قصد دارد از طریق یک بخش جدید به نام TBD، یک کسب و کار خدمات مالی الهام گرفته از بیت کوین ایجاد کند، که در حال افزایش نیروهای استخدامی بوده و در حال حاضر نیم میلیون دنبال کننده در توییتر دارد.

در اوایل سال جاری، اسکوئر آن زمان اعلام کرد که در حال ساخت یک کیف پول سخت افزاری و سرویس نرم افزاری رمزنگاری است تا « بیت کوین را به جریان اصلی تبدیل کند». این شرکت به صراحت اعلام کرده است که می‌خواهد بیت کوین «ارز بومی اینترنت» باشد.

در ماه ژوئن، دورسی اظهار داشته بود که اگر پروژه با مشکل مواجه شود، یک یا هر دو نقش مدیر عاملی را که در آن زمان بر عهده داشت، رها می کند تا روی بیت کوین تمرکز کند.

او گفت: “اگر من در Square یا Twitter نبودم، روی بیت کوین کار می کردم. اگر (بیت کوین) به کمک بیشتری از اسکوئر و توییتر نیاز داشت، آنها را برای بیت کوین رها می کردم.” او همچنین از این رمز ارز به عنوان مهمترین چیزی که در طول عمرش باید روی آن کار کند، تبلیغ کرده است.