دبی اولین شهر بدون کاغذ

ولیعهد دبی، شیخ حمدان بن محمد بن راشد در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت دبی اولین دولتی در جهان است که استفاده از کاغذ را در تمام تراکنش های اداری حذف کرده است. به این ترتیب می توان دبی را اولین شهر بدون کاغذ لقب داد.

شیخ حمدان افزوده است که با این اقدام، دولت دبی 350 میلیون دلار آمریکایی صرفه جویی نموده است. به گفته او این حرکت، اولین گام بزرگ برای دیجیتالی کردن کامل دبی است.

دبی اولین شهر بدون کاغذ؛ نحوه دیجیتال سازی دبی

بدین ترتیب تمام تراکنش‌های داخلی و خارجی دولت دبی از طریق پلت فرم خدمات دولتی انجام می‌شوند. دولت های دیگر همچون ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، اروپا و کانادا نیز در حال برنامه ریزی برای دیجیتالی کردن کامل سیستم دولتی خود هستند.

ولیعهد دبی گفت که دولت قصد دارد در پنج دهه آینده، استراتژی های پیشرفته ای را برای ایجاد و تقویت زندگی دیجیتال در دبی اجرا کند. او گفت: مرحله جدید سفر دیجیتال دبی، دولت‌های آینده را قادر و توانمند می‌سازد تا انتظارات ساکنان یک شهر هوشمند پر رونق را برآورده کنند. او این دیجیتال سازی را فرصت‌ جدیدی برای فراهم سازی رفاه، توسعه پایدار و شادی دانست.

مطلب مرتبط: ۱۵ بهترین شهر جهان برای زندگی در سال 2021

استراتژی بدون کاغذ دبی، در پنج مرحله متوالی اجرا شد که هر مرحله، گروه متفاوتی از نهادهای دولت دبی را به خدمت گرفتند. در پایان مرحله پنجم، این استراتژی به طور کامل در تمامی 45 نهاد دولتی در امارت اجرا شد. این نهادها بیش از 1800 سرویس دیجیتال و بیش از 10500 تراکنش کلیدی را ارائه می دهند.

این بیانیه افزوده است که همکاری و ادغام بین نهادهای شرکت کننده زمینه ارائه خدمات به مشتریان را امکان پذیر کرد. به این ترتیب مصرف کاغذ تا بیش از 336 میلیون برگ کاغذ کاهش یافته است. به گفته محمد بن راشد، دگرگونی کامل دیجیتال در دولت دبی تجربه شهر هوشمند را برای همه ساکنان فراهم کرده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *