شامپو بدون نمک

شاید نام شامپوهای بدون پارابن را شنیده باشید، اما شامپوی بدون نمک و سولفات اخیراً مورد توجه قرار گرفته است. می خواستیم به موضوعی بپردازیم که اخیراً بسیار پرطرفدار شده است. لذا تیم سلامت خبرنامه راهنمای مفصلی در مورد شامپوی بدون نمک برای شما آماده کرده است. می شنویم که می گویند: آیا نمک در شامپو وجود دارد؟ جواب بله هست. اما شامپوی بدون نمک اخیراً بسیار محبوب شده است.

اگر در شامپوهایی که استفاده می کنید سدیم لورت سولفات یا سدیم لوریل سولفات وجود دارد، سعی کنید از آن شامپوها دوری کنید. اگرچه چنین شامپوهایی کف زیادی ایجاد می کنند، اما مطمئن باشید که به خودی خود چیز خوبی نیست. به همین دلیل توصیه می کنیم در انتخاب شامپویی که فاقد پارابن و نمک است دقت کنید.

شامپو بدون نمک؛ جلوگیری از حساسیت در پوست سر

تقریبا 90 درصد شامپوهای موجود در بازار حاوی پارابن و نمک هستند. سولفات به عنوان یک ماده شیمیایی مضر مورد استفاده در شامپوها برای کف کردن و حفظ قوام خود شناخته می شود. سولفات همچنین یک پاک کننده عالی است که چربی و کثیفی را از بین می برد، اما متأسفانه به مو نیز آسیب می رساند.

در حالی که نمک، موها را عمیقاً تمیز می کند، موها را سفت و خشک هم می کند. شامپوی حاوی نمک و سولفات، باعث ضعیف شدن موهای شما می شوند. استفاده مداوم از این شامپوها باعث فرسایش پوست سر می شوند.

همچنین ممکن است به دلیل شامپوهای سولفاته که پوست سر را حساس می کنند، مشکلاتی مانند قرمزی، خشکی و خارش را تجربه کنید. با شامپوی بدون نمک، ساختار طبیعی مو حفظ شده و از شکستن و خشک شدن موها جلوگیری می کند.

شامپو بدون نمک

محافظت از موهای رنگ شده

با شامپوی بدون نمک از رنگ موهای خود محافظت کنید. شامپوهای بدون نمک از رنگ موهای رنگ شده و تارهای موهای خشک محافظت می کنند. این شامپوها با ترمیم موهای آسیب دیده به آرامی موهای آسیب دیده را تمیز می کنند.

اگر موهای رنگ شده دارید، ممکن است متوجه شوید که شامپوهای فرموله شده با سولفات  بر روی رنگ شما تأثیر می گذارد. برای داشتن موهای رنگ شده شاداب و سالم به مراقبت بیشتری نیاز است. شامپوهای مرطوب کننده بدون سولفات وجود دارد که به حفظ رطوبت کمک می کند و موهای رنگ شده را ابریشمی، نرم و قابل کنترل می کند.

مطلب مرتبط: معجون تقویت کننده رشد مو؛ تنها با دو ماده ساده، سلامت موهای تان را بهبود بدهید

شامپو بدون نمک؛ فرم دادن به موهای مجعد

به لطف شامپوی بدون نمک، موهای شما از شر چربی های طبیعی خلاص نمی شوند. این مسئله باعث می شود رطوبت بیشتری در مو باقی بماند. مخصوصاً آنهایی که موهای مجعد دارند، فرم دادن موهایشان را راحت تر می کند.

شامپو بدون نمک

مناسب برای موهای وز

شامپوی بدون نمک گزینه خوبی برای موهای وز نیز هست. از آنجایی که موها بیشتر مرطوب می مانند، برق نمی گیرند و درخشش قدیمی خود را از دست نمی دهند. شما به لطف شامپوی بدون نمک می توانید از کرکی شدن آن جلوگیری کنید.

شامپو بدون نمک؛ خاصیت نرم کنندگی

نیازی به استفاده از نرم کننده نیست. شامپوی بدون نمک با جلوگیری از سفت شدن موها به نرم شدن موها کمک می کند. پس نیازی به استفاده از نرم کننده اضافی نیست. شامپوی بدون نمک رطوبت طبیعی مو را حفظ می کند

همچنین برای جلوگیری از مشکلاتی مانند دو شاخه شدن انتهای آن به رطوبت نیاز است. همانطور که در مقاله قبل گفتیم، شامپوی بدون نمک به حفظ رطوبت طبیعی مو کمک می کند و از شکستگی آن جلوگیری می کند.

شامپو بدون نمک

مطلب مرتبط: ۲۵ مهم ترین خواص انبه برای سلامتی، پوست و مو

شامپو بدون نمک برای پوست نیز مفید است

علاوه بر آسیبی که شامپوهای حاوی نمک و سولفات به موها وارد می کند، ممکن است با از دست دادن رطوبت پوست، حساسیت بیش از حد پوست و خشکی پوست ایجاد شود. با شامپوی بدون نمک می توانید از شر این مشکلات خلاص شوید.

شامپو بدون نمک

به لطف شامپو بدون نمک، چشمان شما نیز نمی سوزد.

علاوه بر این به لطف این شامپو چشمان شما نمی سوزد و آسیب نمی بیند. مشکلاتی مانند قرمزی و سوزش که به دلیل ریزش شامپو سولفاته در چشمانتان ایجاد می شود با این شامپو برطرف می شود.