کد محرمانه خانوادگی

داشتن کد محرمانه خانوادگی در خانواده یک اقدام امنیتی هوشمندانه و آسان است. این کد می‌تواند فرزند شما را از بسیاری از موقعیت‌های بالقوه خطرناک نجات دهد. علاوه بر این، به آنها می‌آموزد که به هر غریبه ای که نزدیک می‌شود اعتماد نکنند. در این نوشتار سه دلیل خواهیم دید که داشتن کد رمز محرمانه برای هر خانواده‌ای ضروری است. با ما همراه باشید.

انتخاب کلمه رمز مناسب برای خانواده

انتخاب یک کلمه رمز خاص یک کار جدی است. باید چیزی باید که به خاطر سپردن، گفتن و نوشتن آن آسان باشد. در مجموع، باید چیزی باشد که همه اعضای خانواده فوراً آن را تشخیص دهند. این کلمه می‌تواند یک شی باشد که همه دوست دارند، یک کلمه خنده دار یا حتی فقط یک حرف. کلمه ای که خیلی پیچیده یا خیلی رایج است به راحتی توسط کودک به خاطر سپرده نمی‌شود و متأسفانه کمکی نخواهد کرد.

یک وبلاگ نویس محبوب به نام برت فولکس ایده آسان کلمه رمز خود را با همه به اشتراک گذاشت. او با 3 فرزندش به توافق رسید که حرف رمز یک “X” ساده باشد. اگر در موقعیت‌های مختلف احساس ناراحتی می‌کردند یا مشکلی وجود داشت، «X» را ارسال می‌کردند. تایپ این کد سریع است و حتی می‌تواند مانند یک اشتباه تایپی به نظر برسد. انتخاب چنین کدی اجازه می‌دهد تا قصد یا احساسات کودک یا هر فرد دیگری معلوم نشود.

دلیل شماره ۱ برای داشتن یک کد محرمانه خانوادگی: نزدیک شدن به یک غریبه

بچه‌ها می‌توانند از این کد خانوادگی در موقعیت‌های مختلف استفاده کنند، مثلاً زمانی که یکی از دوستان خانواده یا هر شخص دیگری آنها را برای رسیدن به خانه یا هر جایی همراهی می‌کند. به عنوان پدر یا مادر، می‌توانید کد را به دوستان خود اطلاع دهید. وقتی کودک شما آن را می‌شنود، احساس امنیت می‌کند و می‌داند که سوار شدن به ماشین این فرد خطرناک نیست.

با این حال، در چنین شرایطی، کودکان ممکن است دوستان خانوادگی خود را بشناسند و همچنان بدون هیچ دلیلی آنها را باور کنند و ممکن است سناریوی ناخوشایند دیگری رخ دهد. یک غریبه می‌تواند به کودک نزدیک شود، وانمود کند که دوست خانوادگی است و بگوید که مادر یا پدرش از او خواسته است که کودک را به خانه بیاورد. اگر غریبه نتواند کلمه رمز مورد نیاز را ارائه کند، کودک متوجه می‌شود که همه اینها دروغ است و سعی می‌کند از او دور شود.

دلیل شماره 2: تنها در خانه

سناریوی دیگری ممکن است برای کودکانی که در خانه تنها می‌مانند رخ بدهد. برخی غریبه‌ها ممکن است سعی کنند آنها را فریب دهند تا در را باز کنند؛ ممکن است ادعا کنند که آنها برقکار، لوله کش، همسایه یا هر فرد دیگری هستند. اعتماد سبب می‌شود کودک در را باز ‌کند و با مشکل بزرگی مواجه شود. برای جلوگیری از این امر، می‌توانید به فرزندان خود بیاموزید که همیشه ابتدا کلمه رمز را بخواهند. اگر فرد آن را نداند، به هیچ قیمتی نباید در را باز کرد.

دلیل شماره 3 برای داشتن کد محرمانه خانوادگی: شرایط اضطراری

اگر به هر دلیل ناخوشایندی فرزندانتان از شما جدا شدند، یک کلمه رمز خانوادگی می‌تواند آنها را نجات دهد. شنیدن چیزی با صدای بلند و آشنا خیلی سریعتر از “مامان” یا “کمک!” توجه شما را جلب می‌کند. هرچه سریع‌تر واکنش نشان دهید، کودک شما سریع‌تر نجات خواهد یافت.

اما نیازی به ترساندن فرزندانتان نیست.

مهم است که کودکتان احساس ترس نکند یا فکر نکند که هر موقعیتی با یک غریبه مطمئناً خطرناک است. مهم‌ترین چیزی که در اینجا باید به خاطر بسپارید این است که آگاهی آنها را بالا ببرید و به آنها بیاموزید که محتاط باشند. رمز خانوادگی به کودکان کمک می‌کند که بتوانند از یک موقعیت بالقوه خطرناک فرار کنند.

اگر قصد دارید یک کلمه مخفی انتخاب کنید، آن کلمه چیست؟ یا شاید قبلاً این کار را کرده‌اید و حتی مجبور شده اید از آن استفاده کنید. لطفا داستان‌های خود را باما به اشتراک بگذارید.