انگلیسی رایج ترین زبان جهان است، اما نکته غیرمعمول در مورد این زبان آن است غالب کسانی که به انگلیسی صحبت می‌کنند در واقع گویشور بومی نیستند.

از حدود 1.5 میلیارد نفری که انگلیسی صحبت می کنند، کمتر از 400 میلیون نفر از آن به عنوان زبان اول استفاده می کنند. این بدان معناست که بیش از 1 میلیارد نفر به آن به عنوان یک زبان ثانویه صحبت می‌کنند.

نکته‌ی جالب توجه این است که کشورهایی نظیر  ایتالیا و فرانسه جایی بین ۲۰ کشور اول ندارند.

در این میان، کشور لوکزامبورگ نیز در رده‌ی کشورهای “‌دارای مهارت‌های بسیار بالا در زبان انگلیسی‌” طبقه‌بندی شد. به علاوه، نکته‌ی جالب دیگر این که تقریبا در همه‌ی کشورهایی که در این نظرسنجی حضور داشتند، زنان نسبت به مردان دارای مهارت‌های بیش‌تری در زبان انگلیسی بودند.

شاخص مهارت انگلیسی جدیدترین تحقیقات خود را در مورد مکان‌های یادگیری زبان انگلیسی در سراسر جهان و کیفیت آموزش در هر کشور منتشر کرده است تا کشورهای دارای بالاترین مهارت انگلیسی به عنوان زبان دوم را پیدا کند. در این نوشتار ۲۰ کشور را خواهیم دید که ماهرترین گویشوران زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم دارند. با ما همراه باشید.

۲۰ کشور برتر دنیا از لحاظ سطح زبان انگلیسی عبارت هستند از:

۱. هلند

۲. دانمارک

۳. سوئد

۴. نروژ

۵. فنلاند

۶. لوکزامبورگ

۷. اتریش

۸. آلمان

۹. لهستان

۱۰. بلژیک

۱۱. سوییس

۱۲. پرتغال

۱۳. جمهوری چک

۱۴. صربستان

۱۵. مجارستان

۱۶. رومانی

۱۷. اسلوواکی

۱۸. بلغارستان

۱۹. اسپانیا

۲۰. بوسنی و هرزه گوین

با توجه به پیوندهای تجاریِ تاریخی با بریتانیا و این واقعیت که این کشور به همراه فرانسوی و آلمانی یکی از سه «زبان کاری» کمیسیون اروپا است، تعجب آور نیست که اروپا کشورهای زیادی در رده‌های بالا دارد.