یک شوهر ایده آل

 

حفظ رابطه عاشقانه معمولا برای همه ما بعد از مدتی سخت و دشوار می‌شود. همه ما در روابطی بوده‌ایم که بعد از مدتی، احساس می‌کنیم آن هیجان ها و علاقه های شدید اولیه کاهش می یابد. کم کم از جذابیت، تازگی و صمیمیت رابطه عاطفی مان کاسته می شود. حتی در مواردی بودن در کنار هم صرفا تبدیل به یک عادت و اجبار می شود.

این بدان معنا نیست که رابطه شما محکوم به شکست و نابودی است. بلکه به این معنا است که باید کمی بیشتر تلاش کنید تا هیجان و تازگی رابطه تان را برگردانید. در این جا هفت ایده برای هیجان انگیز نگه داشتن رابطه عاشقانه تان مطرح می کنیم که با کمک آن ها بتوانید تازگی و صمیمت اولیه رابطه تان را دوباره برگردانید.

1. حفظ رابطه عاشقانه؛ سورپرایز کردن می تواند اوضاع را تغییر دهد

شما نیازی به برنامه ریزی یک تعطیلات آخر هفته یا سالانه به یک مقصد مخفی ندارید. اما همیشه خوب است که شریک زندگی خود را با هدایای کوچک، حرکت ها یا چیزهایی دیگر غافلگیر کنید تا نشان دهید که به او  فکر می کنید. وقتی مدام شریک زندگی خود را با حرکات محبت آمیز غافلگیر می کنید، می توانید رابطه خود را تازه و صمیمی نگه دارید.

مدام به چیزهایی فکر کنید که ممکن است شریک زندگی تان را  خوشحال کند و به او حس مثبت دهد. از شریک تان قدردانی کنید. به او یادآوری کنید که چقدر برایش اهمیت می دهید و شور و اشتیاقی را که در اوایل رابطه تان داشتید، سعی کنید دوباره برگدانید.

2. نامه های عاشقانه بنویسید

نامه های عاشقانه همیشه راهی برای انتقال احساسات شما به شریک عشقی تان بوده است. این نوع نامه ها ترکیبی از تأیید عشق به صورت کتبی و انتظار پاسخ، یک کوکتل مهیج را ایجاد می کند. برای زنده نگه داشتن هیجان رابطه خود و حفظ رابطه عاشقانه حتی زمانی که فرصت کافی برای نوشتن نامه های بلند عاشقانه ندارید امروزی عمل کنید. دفعه بعد که از هم جدا شدید یک پیام عاشقانه برای شریک تان بفرستید یا یادداشت های کوچک در جاهای مختلف برای او بگذارید تا در طول روز آن را پیدا کند. با این کارها، متوجه می شود که شما همیشه به او فکر می کنید.

3. حفظ رابطه عاشقانه؛ با شریک خود قرار های دو نفره بگذارید

از آنجایی که زندگی چالش‌ها و مسئولیت‌های زیادی در پی دارد و ممکن است فرصت زیادی برای با هم بودن نداشته باشید. بهتر است به این فکر کنید که کمی از جمع های شلوغ و دور همی های خانوادگی خود بکاهید و برای خود تان یعنی دو نفره وقت بگذارید. هم دیگر را برای یک قهوه یا نهار و شام در کافه و رستوران ملاقات کنید. یا با هم پیاده روی کنید یا  با هم یک فیلم کمدی ببینید… این قرار های دو نفره همان حال و هوای اوایل رابطه تان را به شما بر می گرداند و برای تان صمیمت بیشتری خلق می کند.

مطلب مرتبط: این ۵ رفتار سمی نابودگر زندگی مشترک تان هستند

4. چیزهای جدیدی را با هم امتحان کنید

انجام دادن کارهایی که همیشه می خواستید انجام دهید ولی تا هنوز انجام نداده اید را، با  هم انجام بدهید؛ قطعا هیجان انگیز است. مرتباً چیزهای جدیدی را با شریک زندگی خود امتحان کنید. مثل یک کلاس آشپزی مشترک یا ورزش مشترک یا انجام کارهای خیریه و داوطلبانه … انجام این کارهای مشترک و جدید، یک راه عالی برای تقویت رابطه تان است زیرا با هم از این هیجان لذت می برید.

5. حفظ رابطه عاشقانه؛ به علایق شریک زندگی خود علاقه نشان دهید

علاوه بر امتحان چیزهای جدید، امتحان کردن چیزهای قدیمی که شریک زندگی شما به آن ها علاقه دارد مثل سرگرمی ها یا علایق ورزشی او می تواند هیجان انگیز باشد. این مساله پیوند بین شما را تقویت می کند. می تواند فوق العاده سرگرم کننده و جالب باشد. به علاوه، با توجه کردن به علاقه مندی های شریک تان به او نشان می دهید که چقدر برای تان مهم است و دوستش دارید.

6. با دوستان متاهل خود وقت بگذرانید

معاشرت با زوج های دیگر می تواند برای رابطه شما خوب باشد. زیرا به شما کمک می کند که ببینید دیگران چگونه بر چالش ها غلبه می کنند و موفقیت های شان را جشن می گیرند. البته سعی کنید با زوج هایی معاشرت کنید که با آن ها علایق مشترکی دارید و آن ها خودشان رابطه قوی و صمیمی دارند. به علاوه، وقت گذراندن با چنین دوستانی می تواند برای شریک زندگی شما هم سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد.

7. به آینده فکر کنید

چه چیزی می تواند هیجان انگیزتر از این باشد که تصور کنید، آینده شما با شریک تان چگونه خواهد بود. داشتن نگاه مشترک به آینده و رویاها و اهداف یکسان می تواند باعث تقویت رابطه تان شود. چرا که مدام به این فکر می کنید برای آینده تان چطور برنامه ریزی کنید و به کجاها برسید.

با وجود این ایده ها، بهترین راه برای حفظ یک رابطه صمیمی و پر از عشق، این است که سعی کنید با شریک تان حرف بزنید. تمام مسایل و مشکلات را برای هم با آرامش و واضح توضیح دهید. نباید دل خوری ها و سوءتفاهم ها را در دل تان نگهدارید چرا که ممکن است به رابطه تان آسیب جدی وارد کند. بهتر است در مواقع مناسب در مورد همه چیز با هم حرف بزنید. با این شیوه، بهتر هم دیگر را می فهمید و همین به حفظ رابطه عاشقانه کمک خواهد کرد!