سوپ کدو تنبل

 

سوپ کدو تنبل همیشه یکی از سوپ های محبوب در فصل پاییز در غرب است. به ویژه در ایام برگزاری جشن هالووین بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. با روش های مختلف می توان این سوپ را درست کرد. اما یکی از روش های پر طرف دار، روش کلاسیک و ساده ای است که با زمان بسیار کم  این سوپ را می توان آماده کرد. سوپ کدو تنبل کلاسیک، غلیظ، خامه ای و پر طعم است که می توانید با استفاده از کدو حلوایی تازه سریع درست کنید.

مواد لازم:

1-کدو تنبل پوست کنده و خرد شده به تکه های بزرگ به مقدار لازم

2- پیاز و سیر

3- آب آب گوشت

4- شیر یا خامه

5-نمک، فلفل، پودر پاپریکا، زیره سبز، زردچوبه و گشنیز

کدو تنبل پوست کنده و خرده شده را به همراه پیاز، سیر، آب گوشت و مقداری آب را داخل قابله ریخته و یک ربع بگذارید بجوشد تا کدو حلوایی به خوبی نرم شود. سپس از مخلوط کن چوبی یا برقی استفاده کنید تا مواد به خوبی با هم مخلوط شود. سپس برای طعم دار کردن آن، نمک، فلفل، پودر پابریکا، زیره سبز و مقدار کمی زرد چوبه به آن اضافه کنید. دوباره بگذارید برای دقایقی کوتاه سوپ بجوشد.

در مرحله آخر به آن خامه یا مقداری شیر به دلخواه اضافه کنید. خامه یا شیر بیشتر برای طعم دار کردن و غلیظ شدن سوپ استفاده می شود. دوباره بگذارید سوپ با حرارت بسیار کم برای چند دقیقه بجوشد. زمانی که سوپ آماده شد، برای تزیین آن از مقداری خامه همزده شده و گشنیز خرد شده استفاده کنید.

چند نکته:

1-پیاز و سیر از مواد اصلی و طعم دهنده این سوپ است. پس باید حتما استفاده شود.

2- بهتر است مقداری آب آب گوشت به آن اضافه شود. مزه فوق العاده به آن می دهد.

3-برای سرو آن، حتما از نان داغ کره ای استفاده کنید. این سوپ با نان داغ کره ای فوق العاده خوشمزه است.

4- این سوپ کدو تنبل را می توانید به مدت چهار تا پنج روز در یخچال نگهداری کنید و از آن استفاده نمایید.

 

.