کارهای ممنوعه صبح

 

 

کارهای ممنوعه صبح! عبارتی که احتمالا کنجکاوی‌تان را برمی‌انگیزد و بدتر اینکه، غالب آدم‌ها حتما یکی دو مورد از این کارها را انجام می‌دهند. بااین حال باید بدانید که هر طور که روزتان را آغاز کنید، همان طور بقیه روز شما می گذرد. اگر آن را با تنش و استرس و بدخلقی شروع کنید، به احتمال زیاد بقیه روز نیز همین گونه خواهد گذشت. خیلی ها نمی توانند نوشیدن قهوه صبح شان را ترک کنند و لازم هم نیست. اما مواردی است که با ترک و توقف آن ها، می توان یک روز بهتر با حس خوب را تجربه کرد.

1. کارهای ممنوعه صبح؛ گوشی خود را چک نکنید

ایمیل، فیس بوک، اینستاگرام، تویتر و … برای تان آماده است و بسیار وسوسه انگیز است که گوشی خود را بردارید و در رختخواب دراز بکشید و همه چیز را چک کنید. باید اعتراف کرد که اکثر ما می خواهیم چنین کاری را نجام دهیم اما باید تلاش کنیم که این عادت بد را کنار بگذاریم و آن را ترک کنیم.

مطلب مرتبط: ۱۰ کاری که هر روز قبل از ساعت ۱۰ صبح باید انجام بدهید

جالب است بدانید، روزهایی که قبل از چک کردن گوشی همراه تان، آماده می شوید قطعا احساس آرامش بیشتری دارید. چون هیچ خبر و عکس و فیلم بد و استرس زا ندیده اید. شنیدن خبرها و حوادث بد در اول صبح، قطعا حس خیلی بدی را به شما منتقل خواهد کرد که کل روز اثر منفی آن باقی می ماند.

  1. صبحانهراترکنکنید

همه مان عجله داریم تا صبح به موقع سر کار برسیم یا کودک مان را به کودکستان و مدرسه برسانیم. به همین خاطر بی خیال صبحانه می شویم. اما این عادت کاملا نادرست و برای سلامتی به شدت زیان بار است. باید از شب، قبل خواب بدانید فردا صبح، صبحانه چی بخورید. برای این که  به بدن مان انرژی بدهیم باید یک غذای فوق العاده سالم و کامل بخوریم. حتی اگر فقط یک وعده غذایی کامل در روز میل می کنید، بهتر است آن وعده صبحانه باشد. عدم صرف صبحانه از کارهای ممنوعه صبح است!

مطلب مرتبط: ۹ کار که آدم های موفق صبح‌ ها انجام نمی دهند!

  1. تخت خوابخودرانامرتبرهانکنید

بسیاری از ما با عجله از رختخواب بیرون می آییم وآن را مرتب و جمع و جور نمی کنیم. صبح ها، مرتب کردن رختخواب اولین وظیفه شما است. وقتی آن را مرتب می کنید در واقع یکی از کارهای روزانه تان را انجام داده اید و وقتی وارد اتاق تان می شوید با دیدن رخت خواب مرتب و چیده شده حس خوبی پیدا می کنید. اما اگر همان طور نا مرتب اتاق را ترک کنید و شب، دوباره همان طور بهم ریخته ببینید، حس شلختگی و ناآرامی برای تان دست می دهد.

4. در مورد این که چه بپوشید استرس نداشته باشید

بسیاری هستند که صبح ها کلافه می شوند که چی بپوشند و کدام لباس شان را انتخاب کنند. لباس شان تمیزو اتو کشیده است یا نشسته و چروکیده است. فکر کردن زیاد و استرس داشتن در مورد انتخاب لباس باعث می شود که مغز از همان اول صبح و قبل از ترک خانه خسته و کلافه شود.

پس بهتر است لباسی را که صبح می خواهید بپوشید از شب در موردش تصمیم بگیرید و آن را اتو کشیده آماده کنید. یا این که در مسیر راه چه بخوانید و چه کاری را انجام دهید از قبل برنامه ریزی کنید. با این برنامه ریزی ها، صبح تان را با آرامش بیشتری آغاز می کنید و حس بهتری پیدا می کنید.

5. کارهای ممنوعه صبح؛ دکمه تعویق آلارم را فشار ندهید

سعی کنید در همان ساعتی که گوشی تان زنگ می خورد، از خواب بلند شوید. نباید دکمه تعویق را برای پنج دقیقه یا ده دقیقه بعدتر تنظیم کنید و چرت بزنید. کار سختی است که بخواهیم در اولین زنگ ساعت بلند شویم ولی با تمرین کردن می توانیم موفق شویم که با اولین زنگ از رختواب بیرون بیاییم.

نکته اصلی این است که به چرت زدن اصلا فکر نکنید، هرچه بیشتر فکر کنید، بیشتر خود را متقاعد می کنید که واقعا نیازی به بلند شدن از رختخواب ندارید و دوباره و دوباره چرت می زنید. پس یک هفته تمام سعی کنید به محض این که زنگ ساعت یا گوشی به صدا درآمد از خواب بیدار شوید. می توانید ساعت یا گوشی را دور تر از تخت خواب قرار دهید تا مجبور شوید از جای تان بلند شوید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *