زبان بدن زنان

 

شناختن زبان بدن زنان جایی به دادتان می‌رسد که به دنبال اطلاع از احساس طرف مقابل‌تان باشید. تشخیص آن که آیا زنی واقعا به شما علاقه دارد یا نه کار دشواری است.  آیا واقعا مجذوب شما شده است یا فقط ادب و احترام را رعایت می‌کند؟ بیش‌تر مردان مجرد دوست دارند قبل از آنکه از خودشان یک احمق بسازند، این را بفهمند. و در این میان، یکی از بهترین راه‌های اطلاع از احساس زن مورد نظرتان، شناختن زبان بدن او است. در این نوشتار ۴۲ زبان بدن آشنا خواهید شد که شناخت آنها به شما کمک می‌کند اطلاعاتی از احساسات فرد مورد نظرتان به دست بیاورید. با ما در این نوشتار همراه باشید!

۱. زبان بدن زنان؛ به موهایش دقت داشته باشید

وقتی با دختر موردعلاقه‌تان صحبت می‌کنید به موهایش دست می‌زند؟ آن را کنار می‌زند؟ این نشانه‌ها خیلی مهم هستند زیرا  دلیلی برای این کار وجود ندارد، مگر آن که بخواهد توجه شما را جلب کند!

۲.  برخی بخش‌های بدنش را لمس می‌کند

آیا زمانی که با شما صحبت می‌کند بی‌دلیل بازویش را لمس می‌کند یا لباسش را صاف می‌کند؟ به طور کلی، دخترانی که به خاطر خارش یا مرتب کردن لباس‌شان خود را لمس می‌کنند، با احتیاط این کار را انجام می‌دهند.  پس اگر او این کار را جلوی چشمان شما انجام می‌دهد، احتمالا می‌خواهد توجه شما را به بدنش جلب کند.

مطلب مرتبط: ۱۰ زبان بدن برای کسانی که اعتماد به نفس پایین دارند

۳.  نگاهش اغواکننده است

گاه به شما خیره می‌شود و جای دیگری را نگاه نمی‌کند؟ حتی ممکن است ابروهایش را بالا ببرد یا چشم‌هایش را تنگ کند.  شاید حالتی مبنی بر رضایت خاطر بر چهره‌اش بنشیند.  یا ممکن است به شما خیره شود و تند تند پلک بزند.  و حتی ممکن است آهسته و آرام پلک بزند.  حالت چهره‌اش را با زنانی مقایسه کنید که هیچ علاقه‌ای به شما ندارند.  شاید به این ترتیب چیزهایی دستگیرتان شود.

۴. زبان بدن زنان؛ با موهایش بازی می‌کند

این بار، چیزی فراتر از لمس کردن موها را شاهد خواهید بود.  بازی کردن با موها نشان‌دهنده‌ی زنانگی است.  اگر موهایش را دور انگشتانش می‌پیچاند، قصد دارد توجه شما را به آن‌ها جلب کند.  البته که این حرکت می‌تواند نشان‌دهند‌ی آن باشد که حوصله‌اش سر رفته است، پس بهتر است برای علاقه‌مند ساختنش کاری کنید.

مطلب مرتبط: زبان بدن دست ها؛ ۲۶ معنا و مفهومی که حرکت دست ها نشان می دهد

۵.  نوشیدنی‌‌تان را نگاه می‌کند!

این مورد زمانی رخ می‌دهد که شما نوشیدنی در دست دارید و او چیزی ندارد، و شاید بخواهد با نگاه کردن به نوشیدنی‌تان نشان دهد که برای او هم یک نوشیدنی بخرید.  فرصت مناسبی است که از او بپرسید آیا نوشیدنی میل دارد یا خیر.

۶.  بخشی از لباس‌هایش را درمی‌آورد

در صورتی که جایی که هستید خنک است اما او ژاکت یا پلوور خود را درمی‌آورد، نشانه‌ی گرمای عشق شما است.

۷.  از سوی دیگر اتاق نگاه‌تان می‌کند و به شما خیره می‌شود

آیا در اتاقی پر از جمعیت هستید اما همواره متوجه می‌شوید به شما نگاه می‌کند؟ شاید فقط خیره شود و لبخند بزند.  اگر به کسی دیگر نگاه نمی‌کند، نشانه‌ی خوبی مبنی بر علاقه‌ی او به شما است.

مطلب مرتبط: ۵۳ زبان بدن مردان که نشان می دهد به شما علاقه دارند!

۸.  قوس دادن به کمر

صاف کردن شانه‌ها و بلند کردن سر باعث می‌شود سینه‌ها برجسته‌تر شوند و اندام او، از جمله پاهایش کشیده‌تر نشان به نظر می‌رسد.  البته ممکن است فقط به خاطر گرفتگی بدنش کمی کش و قوس به بدنش بدهد.  پس بهتر است این نشانه را به فهرست سرنخ‌های احتمالی اضافه کنید.

۹.  نگاه از روی شانه

چرخاندن سر و نگاه کردن به یک نفر کار ساده‌ای است، اما اگر از روی شانه، به خصوص با نگاهی اغواکننده به شما چشم بدوزد، ممکن است مجذوب‌تان شده باشد.  در صورتی که بیش از یک بار این کار را انجام دهد، بهتر است به آن توجه کنید.  شما هم همین کار را انجام دهید تا ببنید آیا او کارش را تکرار می‌کند یا خیر.

۱۰.  زبان بدن زنان؛ گاه می‌کوشد لمس‌تان کند

غالب آدم‌ها کسانی را که دوست ندارند لمس نمی‌کنند، پس اگر دختری شما را لمس کرد، مطمئن باشید شما را دوست دارد.  هم‌چنین توجه کنید که آیا با دیگران هم این کار را انجام می‌دهد  یا خیر، زیرا برخی آدم‌ها عادت دارند دیگران را لمس کنند.  اما اگر فقط با شما اینطور رفتار می‌کند، نشانه‌ی علاقه‌ی او است.

۱۱.   لب‌هایش را جمع می‌کند

ممکن است این کار را به صورت ارادی یا غیرارادی انجام دهد، اما لب‌هایش را به قول معروف غنچه می‌کند، مثل کاری که هنگام سلفی گرفتن انجام می‌دهند.  شاید امیدوار است او را ببوسید.

مطلب مرتبط: نشانه های دوست داشتن مردان؛ ۲۴ نشانه که مردی پنهانی دوست تان دارد اما چیزی نمی گوید

۱۲.  انداختن پاها روی همدیگر

می‌توانید از اولین یا دومین باری که پاهایش را روی هم می‌اندازد صرف نظر کنید، چون احتمالا سعی دارد در وضعیت راحتی قرار بگیرد.  اما اگر باز هم این کار را تکرار کرد، شاید عمدا این کار را می‌کند که پاهایش را به خوبی ببینید.

۱۳.  زانوهایش رو به شماست

اگر کنار شما نشسته است و زانوهایش رو به شما قرار دارد، نشانه‌ی دیگری از علاقه‌مندی او به شما است.

۱۴.  اتفاقی به شما می‌خورد

بازویش به بازوی شما می‌خورد؟ وقتی چیزی به شما می‌دهد انگشتانش به انگشتان شما می‌خورید؟ شاید نشانه‌ی آن باشد که می‌خواهد شما هم او را لمس کنید

مطلب مرتبط: ویژگی مردان آلفا؛ ۷ نشانه که شما یک مرد آلفا هستید

۱۵.  به جوک‌های که تعریف می‌کنید، می‌خندد

بله درست است که خندیدن به جوک امری عادی است، اما نکته‌ی مهم آن است که ببینید آیا به تمام جوک‌های شما، حتی جوک‌های بی‌مزه، می‌خندد یا خیر.  و آیا موقع خندیدن به چشم‌های شما نگاه می‌کند؟

۱۶.  زبان بدن زنان؛ لیوانش را به لیوان شما نزدیک‌تر می‌کند

این زبان بدن زنان نشانه‌ی واقعا ظریفی از آن است که واقعا دوست دارد نزدیک‌تان بنشیند، اما چون هنوز یکدیگر را خوب نمی‌شناسید با لیوانش این کار را می‌کند.

۱۷.  پای خود را مالش می‌دهد

این هم یکی دیگر از نشانه‌های ظریف زبان بدن دختران است.  هر گاه پاها و ران‌هایش را مالش داد، ممکن است حرکتی غیرارادی مبنی بر آن باشد که دوست دارد او را لمس کنید.

۱۸.  آستین‌هایش را بالا می‌زند

این کار نشان‌دهنده‌ی آن است که می‌خواهد مچ دستش را لمس کنید، که می‌تواند حساس‌ترین نقطه بدن برای لمس کردن باشد.

۱۹.  با زیورآلاتش بازی می‌کند

مثلا شاید حلقه‌اش را دور انگشتش بچرخاند، یا با آویزهای دستبندش بازی کند.  شاید گردنبندش را بکشد یا گوشواره‌هایش را لمس کند.  این‌ها همه نشانه‌های خوبی از علاقه‌ی او هستند.

۲۰.  مثلث دلبری را دنبال می‌کند

این مورد واقعا جالب است و البته دقت می‌خواهد! در واقع یکی از تکنیک‌های دلبری کردن است که در آن ابتدا به چشم چپ، بعد به چشم راست، و سپس به لب‌هایتان نگاه می‌کند.  بعد این کار را تکرار می‌کند.

۲۱. زبان بدن زنان؛ صورتش سرخ می‌شود

دلایل زیادی برای این اتفاق وجود دارد. ممکن است به خاطر خجالت کشیدن باشد، یا وقتی که تمام توجهات به آن‌ها معطوف است.  هم‌چنین می‌تواند نشانه‌ی علاقه‌ی واقعی آن‌ها به شما باشد.  یک چهره‌ی صورتی یا سرخ می‌تواند نشان‌دهنده‌ی رضایت باشد.  سعی کنید آن را با توجه موقعیت تفسیر کنید، شاید شما دلیل سرخ شدن او باشید.

۲۲. مستقیما به شما نگاه نمی‌کند

در واقع صورتش را به سمت دیگری برمی‌گرداند و از کنار به شما نگاه می‌کند.‌ به این کار، نگاه فریبنده نیز می‌گویند.

۲۳.  به آرامی چیزی را نوازش می‌کند

مثلا به آرامی به لیوان قهوه یا نوشیدنی‌اش را نوازش می‌کند.  شاید روی جاسوئیچی خود اسباب‌بازی داشته باشد و آن را نوازش کند.  این کار می‌تواند نشان‌دهنده‌ی آن باشد که دوست دارد شما را نوازش کند.

۲۴.  حالتی با اعتماد به نفس به خود می‌گیرد

زنان امروز می‌دانند مردان از زن‌های با اعتماد به نفس خوش‌شان می‌آید.  به همین دلیل، یک زن طوری می‌ایستد که پاهایش از حالت معمولی بازتر باشد.

۲۵. زبان بدن زنان؛  با کفش‌هایش بازی می‌کند

مثلا اینکه پاشنه‌ی پایش را از کفش‌هایش بیرون آورده و آن را آویزان نگه داشته است. شاید بگذارد کاملا از پایش بیفتد.  این روش ناز کردن او است.  هم‌چنین ممکن است تحریک شده باشد و بخواهد مقداری از لباس‌هایش را درآورد.

۲۶.  موقع سیگار کشیدن مچ دستش را به نمایش می‌گذارد

آیا وقتی سیگار می‌کشد، با یک دست سیگار را می‌گیرد و مچ دستش را به نمایش می‌گذارد؟ به هر حال این هم نشانه‌ای از دست داشت است!

۲۷.  تنفسش تند می‌شود

ممکن است به خاطر ادوکلن‌اش تنگی نفس گرفته است، یا شاید هم به خاطر مجذوب شدن به شما است که سریع‌تر نفس می‌کشد.  سعی کنید این نشانه را با اضطراب اشتباه نگیرید، زیرا زنان در هنگام مضطرب شدن، خیلی سریع‌تر نفس می‌کشند.

۲۸.  وقتی به چشم‌هایش خیره می‌شوید، سه بار یا بیش‌تر کار شما را تکرار می‌کند

زنان می‌دانند که شاید مردان از ابتدا متوجه دلبری کردن آن‌ها با چشم نشوند.  اگر او هم سه بار یا بیش‌تر به چشم‌های شما خیره شود، سعی دارد این پیغام را برساند که دوست‌تان دارد.

۲۹.  صورتش را بین دستانش می‌گیرد

مثلا می‌تواند آرنج‌هایش را روی میز قرار دهد و صورتش را روی دست‌هایش تکیه داده و آن را میان دستانش بگیرد.  هم‌چنین به این ترتیب می‌تواند غبغبش را پنهان کند و بهترین حالت چهره‌اش را نشان دهد.

۳۰.زبان بدن زنان؛ طوری می‌ایستد که کاملا رو به شما باشد

وقتی زنان به شما اطمینان نداشته باشند، به صورت زاویه‌دار با شما قرار می‌گیرند.  اما به محض آن‌که مطمئن شوند دوست‌شان دارید، می‌چرخند و طوری می‌ایستند که مستقیما روبه‌روی شما قرار داشته باشند.

۳۱.  لب‌هایش را لیس می‌زند

لیسیدن لب‌ها، یا گاز گرفتن آن می‌تواند نشانه‌ی اغواکننده‌ی دیگری باشد.  شاید می‌خواهد شما هم لب‌هایش را گاز بگیرید.

مطلب مرتبط: ۶ ویژگی زنان بتا که سبب می شود آنها موجوداتی دوست داشتنی باشند

۳۳.  به شما لبخند می‌زند

لبخند زدن نشانه‌ی واضحی به نظر می‌رسد، پس توجه کنید که چقدر لبخند می‌زند.  آیا در طول مدت مکالمه آن لبخند را حفظ می‌کند؟ این زبان بدن زنان نشانه‌ای زیبا از دوست داشتن است!

۳۴.  سوراخ‌های بینی‌اش باز می‌شود!

معمولا حرکتی غیرارادی است که از انجام آن آگاه نمی‌شود.  اما باز شدن سوراخ‌های بینی واکنشی طبیعی به تحریک شدن است.  اگر این اتفاق بیش از یک بار رخ دهد، باید به آن توجه کنید.

۳۵. زبان بدن زنان؛ یکی از کفل‌هایش را بالا می‌آورد.

هنگام صحبت کردن با شما، ممکن است یکی از کفل‌هایش را کج کند و وزنش را روی یکی از پاهایش بیندازد.  با این کار قوس کفلش را بیش‌تر می‌کند.

۳۶. راه رفتنش  اغواگرانه است

آیا قبلا هم به راه رفتنش دقت کرده‌ بودید اما آن موقع این کار را انجام نمی‌داد؟ قدم زدن اغواگرانه ممکن است شامل تکان دادن کفل‌ها باشد.  زن‌ها فقط وقتی می‌خواهند علاقه‌ی مرد خاصی را جلب کنند این کار را انجام می‌دهند.

۳۷.  خودش را به شما نزدیک‌تر می‌کند

مثلا به نظر می‌رسد یک لحظه در فاصله‌ا‌ی عادی نسبت به شما ایستاده یا نشسته است، بعد ناگهان روبه‌رویتان سبز می شود! این نشانه‌ای است مبنی بر آن که شیفته‌ی شما شده است.  شاید همین حالا چیز بامزه یا زیرکانه‌ای گفته‌اید که می‌خواهد به شما نزدیک‌تر شود.

۳۸.  مقدار بیش‌تری از قفسه سینه‌اش را نمایش می‌دهد

توجه کرده‌اید که تاپ چسبنده‌ی او مقدار بیش‌تری از سینه‌ی او را نمایش می‌دهد.  شاید وقتی حواس‌تان نبوده است مخفیانه تاپش را پایین‌تر کشیده باشد.  یعنی می‌خواهد نگاهی نزدیک‌تر و صمیمانه‌تر به او بیندازید.

۳۹.  تکان دادن سر

وقتی با شما گپ می‌زند، سرش را تکان می‌دهد یا اخم می‌کند؟ اخم را می‌توان منفی در نظر گرفت، اما تکان دادن سر مثبت است.  حتی بهتر از آن، سه بار تکان دادن سر است که می‌تواند نشانه‌ی مثبتی از علاقه‌مندی او به شما باشد.

۴۰.  زبان بدن زنان؛ حرکات بدن‌تان را تقلید می‌کند

آیا حرکت خاصی انجام می‌دهید و او هم همان کار را تکرار می‌کند؟ آیا هرکاری می‌کنید تقلید می‌کند؟ حتی در صورت عدم اطمینان می‌توانید آن را بیازمایید.  با این کار به شما اجازه می‌دهد که بدانید واقعا شبیه هم هستید.  هم‌چنین ممکن است با این روش بخواهد شما را درک کند، که کار خوبی است.

۴۱. بیشتر پلک می‌زند

شاید مثلا زمانی که داستان جالبی از خودتان برایش تعریف می‌کنید، ناگهان متوجه شوید که تند تند پلک می‌زند. این زبان بدن زنان به این معناست که «بله تو علاقه من را به خودت جلب کرده‌ای!»

۴۲. زبان بدن زنان؛ زیاد لبخند می‌زند

اگر وقتی شما دور و اطراف هستید زیاد لبخند می زند، مخصوصاً وقتی صحبت می‌کنید، به این معنی است که باعث می شوید او احساس خوبی داشته باشد. به علاوه، لبخند زدن در واقع افراد را جذاب تر می کند، به این معنی که او می‌خواهد شما او را چنین ببینید!

کلام پایانی

البته که ممکن است به خاطر سپردن تمام این نشانه‌های زبان بدن زنان کار دشواری باشد، اما با استفاده از آن‌ها سریع‌تر دل‌شان را می‌برید، قبل از آن که کسی دیگر پا پیش بگذارد.  مهم نیست چقدر سعی می‌کند کنار شما خونسرد به نظر برسد، نشانه‌های بدنی ناخودآگاه، دست او را روی می‌کند.  حتما به آن‌ها توجه کنید.