image

تسلا در حالت اتوپایلوت به خودروهای پلیس برخورد کرد؛ ۵ پلیس تگزاس از این شرکت شکایت کرده اند

نویسنده: خبرنامه
خبرنامه

@khabarnama

تسلا در حالت اتوپایلوت به خودروهای پلیس برخورد کرد؛ ۵ پلیس تگزاس از این شرکت شکایت کرده اند

پنج پلیس در تگزاس از تسلا شکایت و ادعا کرده‌اند که یک ماشین (موتر) در حالت اتوپایلوت آنها را مجروح کرد.

این افسران گفتند که این سانحه در 27 فوریه (فبروری) در اسپلندورا، حومه هوستون رخ داد. در این شکایت آمده است که آنها ماشین (موتر) دیگری را به خط راست یک بزرگراه کشانده بودند و در حال جستجوی مواد مخدر با سگ پلیس بودند که تسلا مدل X با سرعت 70 مایل در ساعت به دو ماشین پلیس برخورد کرد. سند دادگاه به جزئیات حادثه و جراحات وارده اشاره نکرده است.

این پرونده تسلا را متهم کرد که به دروغ تبلیغ کرده است که نرم افزار اتوپایلوت آن می‌تواند رانندگی را بهتر از انسان انجام دهد. تسلا به درخواست اظهار نظر در این رابطه پاسخی نداد.

تونی بازبی، وکیل افسران، در مصاحبه ای با KPRC، واحد محلی  NBC، گفت در حالی که تسلا قابلیت‌های ایمنی اتوپایلوت را اعلام کرده بود، “آنچه ما فهمیدیم این است که این اطلاعات گمراه کننده است.”

در این شکایت ادعا شده است که حالت اتوپایلوت تسلا “اصلا قادر به تشخیص وجود حداقل چهار وسیله نقلیه، شش انسان و یک ژرمن شپرد که متوقف بوده‌اند، نشده است.” این شکایت تسلا را متهم کرد که با وجود تصادفات متعدد مشکل را برطرف نکرده است.

اتوپایلوت تسلا-یک ویژگی کمک راننده که به ماشین‌ها (موتر) اجازه می‌دهد تا در خط حرکت کنند، شتاب بگیرند و ترمز کنند- در ماه‌های اخیر مورد موشکافی قرار گرفته است. اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های ایالات متحده (NHTSA) در ماه آگست اعلام کرد که پس از شناسایی حداقل 11 مورد حادثه از سال 2018 که در آنها تسلا در حالت اتوپایلوت به یک وسیله نقلیه برخورد کرده است، به بررسی اتوپایلوت می‌پردازد. NHTSA می‌گوید بیشتر تصادفات در شب رخ داده و شامل ماشین‌های اضطراری با چراغ‌های چشمک زن و مخروط‌های (راه‌بندهای) پلاستیکی بوده است.

در این شکایت آمده است که پنج افسر “می‌خواهند تسلا را مسئول بدانند و این شرکت را وادار کنند که نقص‌های شناخته شده ذاتی در سیستم اتوپایلوت را علنا بپذیرد و بلافاصله آنها را اصلاح کند.”

آنها با استناد به جراحات متعدد و معلولیت دائمی ‌تا 20 میلیون دلار خسارت خواسته‌اند!

۲۹ سپتامبرروایت نخست