یک مرد ویتنامی به دلیل انتشار ویروس کرونا به پنج سال زندان محکوم شد

خبرنامه
خبرنامه

نویسنده

به گزارش رسانه های دولتی، ویتنام روز دوشنبه یک مرد را به دلیل نقض قوانین سختگیرانه قرنطینه کووید -۱۹ و سرایت ویروس به دیگران به 5 سال زندان محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ویتنام (VNA)، لو وان تری، 28 ساله، در یک محاکمه یک روزه به اتهام “انتشار بیماری های عفونی خطرناک” محکوم شد.

ویتنام به لطف آزمایشات جمعی هدفمند، محدودیت های شدید مرزها و قرنطینه سنگین، یکی از موفقیت ترین داستان های کروناویروس در جهان بوده است. اما گروه‌های جدیدی از عفونت‌ها از اواخر اپریل این رکورد را مخدوش کرده است.

این خبرگزاری گفت: “لو وان تری از شهر هوشی مین به کامائو بازگشت و مقررات قرنطینه 21 روزه را نقض کرد.”

“وی هشت نفر را آلوده کرد که یکی از آنها به دلیل ویروس پس از یک ماه جان باخت.”

تری در کامائو، در فرم اعلامیه سلامتی که در مورد سابقه سفر اخیر او پرسیده بود دروغ گفته بود و همچنین قوانین انزوا را رعایت نکرده بود.

مقامات محلی در آن زمان اجباری کرده بودند که هرکسی که از جاهای دیگر به کامائو سفر می کند باید  بلافاصله خود را به مدت 21 روز قرنطینه کند.

بعداً تست تری برای کووید مثبت اعلام شد و مشخص شد که این ویروس را به اعضای خانواده اش و همچنین کارکنان یک مرکز رفاهی که وی از آن بازدید کرده بود، انتقال داده است.

کا مائو، جنوبی ترین ولایت (استان) ویتنام، از زمان شروع همه گیری تنها 191 مورد ابتلا و دو مورد مرگ را گزارش کرده است که بسیار کمتر از نزدیک به 260،000 مورد و 10،685 مرگ در مرکز ویروس کرونای این کشور، شهر هوشی مین است.

ویتنام با بدتر شدن شیوع کووید – ۱۹ درگیر است به طوری که بیش از 536،000 نفر مبتلا شده و 13،385 تن جان باخته اند، ارقامی که غالبا مربوط به چند ماه گذشته هستند.

این کشور دو تن دیگر را به همین اتهام به حبس تعلیقی 18 ماهه و دو ساله محکوم کرده است.

 

17 / سنبله 1400
#