بنا بر اطلاعات جدیدی از تحلیلگر مشهور و معتبر مینگ چی کو، اپل به دنبال افزودن ویژگی برقراری ارتباط با ماهواره های LEO یا مدار پایین به مدل های آیفون ۱۳ است. به این ترتیب در مناطقی که پوشش ارتباطی روتین ندارند هم می‌توان پیامک (اس ام اس) فرستاد یا تماس صوتی معمول برقرار کرد.

کو می گوید که آیفون ۱۳ از نسخه سفارشی تراشه مودم پایه ۶۰ کوالکام X60 استفاده خواهد کرد. این تراشه از ارتباطات روی ماهواره پشتیبانی می کند.

مشخص نیست که آیا ارسال پیام و برقراری تماس از طریق ماهواره تنها با سرویس های اپل مانند آی مسیج (iMessage ) و فیس تایم ( FaceTime) کار می کند یا اینکه فقط به حالت ویژه پیام رسانی اضطراری برای استفاده در موارد نادر محدود می شود؟ همچنین مشخص نیست که آیا ویژگی های ماهواره مانند GPS رایگان است یا با هزینه های مربوط به استفاده از آن همراه است.

در حال حاضر انتظار می رود که اپل در ماه سپتامبر آیفون ۱۳ را معرفی کند. این گوشی ها از نظر اندازه صفحه نمایش و شکل ظاهری تا حد زیادی شبیه به آیفون ۱۲ خواهند بود. برخی از ویژگی های جدیدی که پیش بینی می‌شوند عبارتند از ارتقاء سیستم های دوربین، کوچک‌تر شدن سایز ناچ روی صفحه گوشی و  ارتقا نمایشگر در مدل های با پسوند  Pro. البته در این میان خبری که در رابطه با برقراری ارتباط با ماهواره‌های LEO در آیفون ۱۳ منتشر شده است، مطمئناً هیجان انگیزترین چیزی است که می‌توان در مورد یک گوشی شنید.

آیا واقعا آیفون ۱۳ به یک گوشی ماهواره ای بدل خواهد شد؟