بعضی از مردان در بیان احساسات خود مهارت چندانی ندارند. و همین شناخت و درک احساسات واقعی آنها را دشوار می‌کند. بنابراین چگونه می‌توانید بفهمید مردی واقعاً و عمیقاً شما را دوست دارد؟ آنها ممکن است عشق خود را به صورت کلامی ابراز نکنند، اما علائمی از خود نشان می‌دهند که ناشی از عشق و علاقه‌شان به شماست. در این نوشتار نشانه های دوست داشتن مردان را خواهیم دید. علائمی که نشان می‌دهند او شما را دوست دارد اما به زبان نمی‌آورد.

۱.  همیشه به دقت حرف‌های‌تان را گوش می‌دهد

اهمیتی ندارد که در مورد موضوعات مهم صحبت می‌کنید یا نه، به هر حال او همیشه حرف‌های شما را گوش می‌دهد. او هیچ شکایت و اعتراضی نخواهد کرد. صدای شما همان چیزی است که او دوست دارد گوش بدهد. او برای گوش دادن به آنچه می‌خواهید بگویید همیشه وقت خواهد داشت.

۲.  بهترین خاطراتش ‌موضوعاتی است که قبلا در موردشان صحبت کرده‌اید

او نه تنها همیشه سعی می‌کند وقت آزادی برای گوش دادن به حرف‌های شما داشته باشد، بلکه از حرف زدن در مورد موضوعاتی که قبلا صحبت کرده‌اید نیز لذت خواهد برد. مهم نیست این موضوعات مهم باشند یا نه، به هر حال او آن‌ها را به یاد خواهد آورد. بهترین خاطرات او در مورد موضوعاتی است که شما مطرح کرده‌اید حتی اگر چندان جالب نباشند!

۳. ایده‌های‌تان برایش ارزش دارند

این احتمال وجود دارد که شما مشاور خوبی نباشید، اما نظرات‌تان برای او همچنان ارزشمند هستند. او همیشه نظرات شما را گوش می‌دهد، آن‌ها را مد نظر دارد و ارزیابی می‌کند تا قبل از تصمیم‌گیری درباره‌ی هر چیزی، آن‌ها را به فهرست خود اضافه کند. اگرچه ممکن است روز بعد نظرتان را به کار نبندد، اما هنوز هم نظرات شما را خواهد پرسید زیرا می‌خواهد شما در زندگی‌اش حضور پررنگی داشته باشید.

۴. به جنبه‌های مختلف زندگی‌تان علاقه نشان می‌دهد

او دوست دارد موضوعات زندگی خود را با شما در میان بگذارد و در عین حال دوست دارد شما هم موضوعات زندگی‌تان را با او در میان بگذارید. او به زندگی شما علاقه دارد و می‌خواهد بیشتر درباره‌ی زندگی‌تان بداند.

۵. از ناراحتی‌تان ناراحت می‌شود

علاقه و عشق باعث می‌شود انسان چیزی را که خودش تجربه نمی‌کند، حس کند. و طبیعی هم است زیرا عشق احساسی مشترک است. به همین دلیل است که باعث می‌شود از  غم و اندوه شما رنج ببرد. او می‌تواند همان چیزی را که تجربه می‌کنید حس کند. و این از نشانه های دوست داشتن مردان است.

۶. از خندیدن‌تان لذت می‌برد

خوشحال باشید یا ناراضی، مردی که مخفیانه شما را دوست دارد می‌تواند احساس شما را درک کند و در آن درگیر شود. بنابراین، لبخندها و شادی‌های شما موجب خوشحالی اوست.

۷.  در حضورتان شوخ‌طبعی‌اش گل می‌کند!

هرچند که او ذاتا شوخ‌طبع نیست اما به خاطر شما سعی خواهد کرد که بیش‌تر شوخی کند. خوشحالی شما اولویت اوست، او به ظاهر خود در مقابل شما اهمیت نمی‌دهد. لبخند و شادی شما برای او اولویت دارد!

۸. برای دیدار با شما وقت می‌گذارد

در کنار شغل و زندگی حرفه‌ای شما هم برای او اهمیت دارید و به همین دلیل همیشه برای دیدار با شما وقت می‌گذارد. او همیشه می‌تواند زمانی را برای دیدار با شما در یک روز پرکار و شلوغ پیدا کند، و وقت استراحت خود را برای دیدار و گذراندن وقت با شما اختصاص می‌دهد.

۹. زمان زیادی را کنارتان می‌ماند

زمانی که او با شما سپری می‌کند سبب می‌شود که کمی از اضطراب‌هایی که در زندگی دارد، تسکین بیابد. او در مدتی که با شما وقت می‌گذراند، مشکلاتش را فراموش می‌کند. شما دارویی هستید که او باید مصرف کند.

۱۰. با شما بهتر از دیگران رفتار می‌کند

در صورتی که قبلا در رابطه دوستانه بوده‌اید، ممکن است تشخیص عشق واقعی او برای‌تان دشوار باشد. اما می‌توانید روی رفتارهای او نسبت به خودتان تمرکز بیشتری داشته باشید و آن را با رفتارهایی که با سایر دختران اطراف دارد، مقایسه کنید. می‌توانید متوجه شوید که آیا با شما بهتر از دخترهای دیگر رفتار می‌کند یا نه. حساس و آگاه باشید که این دو کلید تشخیص عشق پنهانی او نسبت به شما است.

۱۱. حرفی از دخترهای دیگر نمی‌زند

تمام دغدغه‌اش شما هستید، به همین دلیل است که وقتی زمانش را با شما می‌گذراند، به دختر دیگری فکر نمی‌کند. او شما را بهترین می‌داند و به دختران دیگری که در اطراف خود دارد، اهمیتی نمی‌دهد.

۱۲. اتفاقات زندگیش را پیش از هر کسی به شما می‌گوید

مثلا شاید در کار خود پست جدیدی به دست آورده‌است یا خبرهای خوبی در مورد زندگیش دارد. اگر این‌طور باشد، شما اولین کسی هستید که از موضوع مطلع می‌شوید، و این نشانه‌ای است مبنی بر این‌که او شما را مخفیانه دوست دارد. او همیشه شما را در جریانات و اتفاقات زندگی خود شامل می‌کند.

۱۳. نشانه های دوست داشتن مردان؛ در صحبت‌هایش همیشه از “ما” استفاده می‌کند

او حس می‌کند که شما بخشی از وجودش هستید. او شما را قسمتی از زندگی خود می‌داند. به همین دلیل است که ناخواسته هر صحبتی که دارد و درباره‌ی هر چیزی که حرف بزند، حتما از ضمیر “ما” استفاده می‌کند.

۱۴.  در برنامه‌هایش شما را درگیر می‌کند

خوب شما جفت او در زندگی هستید (هرچند مخفیانه)، به همین دلیل همیشه سعی می‌کند شما را در همه‌ی امور زندگی خود درگیر کند. او شما را در برنامه‌ها و نقشه‌هایی که دارد، درگیر می‌کند. او می‌خواهد زندگی خود را در کنار شما بگذراند.

مطلب مرتبط: ۱۰ نشانه که یک زن واقعا دوست تان دارد

۱۵. بیشتر اوقات می‌خواهد نظر شما را جلب کند

کسی که شما را پنهانی دوست دارد مدام تلاش می‌کند که شما را مجذوب خود کند. او هرگز در مورد علاقه‌ای که به شما دارد مستقیما حرف نمی‌زند، اما همواره سعی می‌کند با صحبت کردن نظرتان را جلب کند. شاید از خودتان بپرسید که چرا چنین رفتاری دارد و هدفش چیست. و بهترین پاسخ این است که او مخفیانه به شما علاقه دارد.

۱۶. زیاد صحبت می‌کند

بله این قدرت عشق است. عشق است که باعث می‌شود یک پسر ساکت و آرام به فردی پرحرف و پرانرژی تغییر کند. او دوست دارد زیاد صحبت کند زیرا احساس می‌کند شما عامل خوشحال بودن او هستید. او در مورد همه چیز با شما صحبت خواهد کرد، در مورد زندگی‌اش، برنامه‌هایش، کار یا حتی در مورد این‌که چه‌قدر دوستانش آزاردهنده هستند.

۱۷. روزهای خاص شما را به خاطر دارد

در روزهایی که برای‌تان خاص هستند، او اولین کسی است که به شما تبریک می‌گوید زیرا این روزها را به خوبی در خاطر نگه می‌دارد.

۱۸. هرگزی آزاری برای او نیستید

ممکن است با خودتان فکر ‌کنید، او در این هفته روزهای شلوغی دارد و ممکن است وقتش را بگیرید، اما دوباره فکر کنید! زیرا اگر او شما را دوست داشته باشد هرگز احساس نمی‌کنید که برایش فردی آزاردهنده هستید. او همیشه وقتی را برای پاسخ دادن به شما دارد.

۱۹. نمی‌تواند از دست‌تان ناراحت بماند

از نشانه های دوست داشتن مردان این است که به مدت طولانی از دست‌تان آزرده نمی‌مانند. اگرچه ممکن است به دلیل اینکه شما او را بیش از حد عصبانی کرده‌اید ناراحت شده باشد، اما اگر شما را دوست داشته باشد نمی‌تواند مدت طولانی از دست‌تان عصبانی بماند. او همیشه غرورش را کنار می‌گذارد تا با شما تماس بگیرد و در مورد موضوع پیش آمده صحبت کند.

۲۰. همیشه از شما تعریف می‌کند

او می‌کوشد از موفقیت‌ها، ظاهر و عملکرد شما به هر شیوه و در هر فرصتی که پیش می‌آید، تعریف کند. او اغلب از طریق پیام تلفنی، تماس یا استاتوس فیس بوک شما را مورد تحسین و تشویق قرار می‌دهد.

۲۱. مدام مراقب‌تان است

او مدام مراقب شما است و نمی‌خواهد به هیچ وجه شما را از دست بدهد زیرا مایه آرامش و شادی او هستید و زندگی‌اش را کامل می‌کنید.

۲۲. کمی حسود است

اگر متوجه شدید که کمی حسادت دارد و به طور غیرعمدی این حسادت را نشان می‌دهد، باید بدانید که به شما علاقه دارد. اگرچه او هرگز نمی‌گوید که شما را دوست دارد اما از همین رفتار او می‌توانید بفهمید که آیا شما را مخفیانه دوست دارد یا خیر.

۲۳. معمولا نگاه‌تان به نگاه هم می‌افتد

اغلب هر دو توجه متقابلی نسبت به هم دارید. شما به او نگاه می‌کنید و او هم همزمان به شما نگاه می‌کند. او دوست دارد شما را در چشمان خودش غرق کند (در حالی که عمیقاً عشقی پنهانی را نسبت به شما احساس می‌کند). او می‌تواند رفتارهای خود را پنهان نگه دارد و همچنان همه چیز را عادی نشان بدهد اما اگر پنهانی شما را دوست داشته باشد، چشم‌هایش با شما حرف می‌زنند.

۲۴. صورتش سرخ می‌شود

گاهی، شخص مورد نظرتان بسیار با اراده است. او می‌تواند احساس خود را پنهان کند. اما، در مورد احساس عشق، پنهان کردن کار آسانی نیست. اگر متوجه شدید، تعریف کردن‌های شما صورت او را سرخ می‌کند، اگر او مخفیانه شما را دوست داشته باشد، همین می‌تواند یک نشانه باشد. او به این شکل خود را لو می‌دهد! بلی سرخ شدن صورت از نشانه های دوست داشتن مردان است!