دوری از عواملی که باعث مشکلات ریه می‌شوند و این ارگان مهم را آلوده می‌کنند، از جمله استعمال سیگرت و دخانیات برای بسیاری از آدم‌ها دشوار است. در صورتی که اخیراً این عادت مضر را ترک کرده‌اید به شما تبریک می‌گوییم! و اگر به تازگی چنین تصمیمی گرفته‌اید، بدانید که در مسیر درستی قرار دارید. ممکن است بازگشت بدن‌تان به سلامت کامل طول بکشد، اما می‌توانید با پاکسازی و تصفیه ریه‌ها در ۷۲ ساعت از شر آلودگی‌هایی که این ارگان مهم تحمل کرده است، خلاص شوید!

مطلب مرتبط: ۶ نشانه شایع که ریه های تان کثیف و نیازمند پاکسازی است

‌این روش پاکسازی ریه تا حدی شدید و سخت است، اما خوشبختانه فقط ۷۲ ساعت طول می‌کشد. پس در صورتی که تصور می‌کنید ریه‌های‌تان به پاکسازی نیاز دارند، دست به کار شوید!

* در مرحله اول باید از شر همه فرآورده‌های لبنی موجود در خانه خلاص شوید. شما در طول 72 ساعت آینده نمی‌توانید از هیچ نوع ماده لبنی استفاده کنید. یک شب قبل از این‌که این برنامه را شروع کنید، یک فنجان دمنوش به انتخاب خودتان بنوشید. این کار به تحریک فرآیند هضم کمک می‌کند.

*‌صبح روز بعد، آب دو لیمو را در 300 میلی ‌لیتر آب خالی کنید و بنوشید. بعد از صبحانه، 300 میلی ‌لیتر آب گریپ ‌فروت بنوشید. اگر نمی‌توانید گریپ ‌فروت را تحمل کنید یا این نوشیدنی در دسترس‌تان نیست، می‌توانید از آب آناناس استفاده کنید.

* در زمان بین صبحانه و نهار، 300 میلی ‌لیتر آب زردک (هویج) بنوشید. همراه با نهار 400 میلی ‌لیتر آب‌میوه‌ای بنوشید که پتاسیم زیادی داشته باشد. آب زغال ‌اخته، کرنبری (اگر در دسترس‌تان است) یا هر آب میوه ای که پتاسیم زیادی دارد، انتخاب خوبی است.

این برنامه را در 2 روز آینده تکرار کنید.

در کنار دنبال کردن این برنامه، این 2 فعالیت را به طور روزانه تکرار کنید:

۱. هر روز در آب خیلی گرم حمام کنید، اجازه دهید بدن‌تان کمی عرق کند.

۲. به میزان ۵ تا ۱۰ قطره اسانس اکالیپتوس در یک کاسه آب داغ بریزید. سرتان را روی کاسه بگیرید و با یک حوله سرتان را بپوشانید. بخاری که بلند می‌شود را استنشاق کنید تا زمانی که آب دیگر بخار تولید نکند.