رایان هیکمن تنها سه سال سن داشت که بعد از بازدید از مرکز بازیافت محلی در اورنج کانتی، کالیفرنیا، شرکت بازیافت خود را تأسیس کرد. زمانی که رایان با پدرش رفت که چند کیسه قوطی و باتل را تحویل دهد، بلافاصله عاشق بازیافت شد. در آن لحظه، او می‌دانست که دوست دارد شرکت بازیافت خودش را برای کمک به کره زمین داشته باشد. بنابراین، روز بعد از مراجعه به  آن مرکز، در مورد برنامه‌هایی که در سرش داشت، به والدینش گفت.

او گفت که می‌خواهد کیسه‌های پلاستیکی خالی به همسایه‌ها بدهد به این امید که آنها مواد بازیافتی خود را برای او نگه دارند. در آخر همه همسایه‌ها همین کار را کردند. و سپس او از دوستان، خانواده و همکاران والدینش هم همین درخواست را کرد. در حال حاضر، رایان در سراسر اورنج کانتی مشتری دارد و شرکت بازیافت او بهتر از هر زمان دیگری کار می‌کند. او بخشی از هر هفته را به مرتب سازی قوطی‌ها و بوتل‌های ( بطری‌ها) مشتریان اختصاص می‌دهد تا آنها را برای مرکز بازیافت آماده کند.

رایان در مورد اهمیت بازیافت چه می‌گوید؟

“بیش از 1 میلیون قوطی و بوتل بازیافت کرده‌ام و از سه و نیم سالگی بازیافت را شروع کردم. حالا من 11 ساله هستم، بنابراین ۸ سالی را مشغول بازیافت بوده‌ام. “

او گفت وقتی پدرش برای اولین بار او را به مرکز بازیافت برد، عاشق این مرکز شده و دلش خواسته که بازیافت را ادامه دهد. “هم برایم سرگرم کننده بود و هم متوجه شدم که در محیط زیست تغییر ایجاد می‌کند.”

رایان می‌گوید دانستن اینکه جمع کردن مواد قابل بازیافت به پاکسازی محیط کمک می‌کند، به او انگیزه داده تا کارش را ادامه دهد.

بنا به گفته رایان، مدت زمان تجزیه مواد مختلف در طبیعت به قرار زیر است:

* قوطی نوشابه – 9 سال

* بوتل (بطری) پلاستیکی – 600 سال

* بوتل شیشه‌ای – 1 میلیون سال

رایان می‌گوید در حال حاضر حدود 14٪ از زباله‌های موجود در اقیانوس ها از این موادِ به راحتی قابل بازیافت هستند. ممکن است دلسرد کننده به نظر برسد، اما اگر هر کدام از ما تلاش خود را برای بازیافت به کار ببندیم، می‌توانیم مقدار زباله را در محیط زیست بسیار کاهش دهیم. مطمئناً، کاهش مصرف به طور کلی بیشترین تأثیر را خواهد داشت، اما همیشه باید بکوشیم آنچه را که استفاده می‌کنیم بازیافت و دوباره استفاده کنیم.

تشویق و دلگرمی دیگران باعث می‌شود رایان همچنان به تلاش خود برای پاکسازی زمین ادامه دهد، اما در نهایت، این از قلب او ناشی می‌شود. او در کودکی می‌دانست که می‌خواهد یک سیاره تمیزتر ایجاد کند و یک شرکت بازیافت در آینده او وجود دارد. حالا که او رئیس شرکت خود است، هیچ محدودیتی برای آنچه که می‌تواند انجام بدهد، نمی بیند!

این راهمه جا بگویید – بازیافت ضروری است!

توصیه او برای هر کسی که می‌خواهد در مورد اهمیت بازیافت آگاهی ایجاد کند این است که به مردم بگوید بازیافت واقعا یک تفاوت بزرگ ایجاد می‌کند. “اگر میلیون‌ها نفر فقط یک بوتل یا قوطی را بازیافت کنند، میلیون‌ها بطری یا قوطی قابل بازیافت است. بنابراین، بازیافت کردن بسیار آسان است. “

درست مثل هر کار دیگری در زندگی، وقتی یک نفر کار خوبی انجام می‌دهد، بقیه هم یاد می‌گیرند. اکثر مردم می خواهند به طریقی کمک کنند، اما فقط نمی دانند از کجا شروع کنند.

رایان یک الگوی مثبت برای همه است و می خواهد یک شرکت بازیافت موفق را اداره کند. به علاوه، او به دنیا نشان می‌دهد که هرکسی می‌تواند تغییر ایجاد کند.

سال 2016 بود که داستان او وایرال شد و از آن زمان او در برنامه‌ّهای خبری، وب‌سایت‌ها و ایستگاه‌های رادیویی سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. رایان جوایز و تقدیرنامه‌های زیادی را به دست آورده است.

رایان امیدوار است برای تحصیلات دانشگاهی خود پول پس‌انداز کند. به علاوه، او امیدوار است با درآمد بازیافت برای خود یک وسیله نقلیه مناسب برای کارش بخرد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *