خانم‌ها یک توانایی فوق العاده برای خواندن زبان بدن و ویژگی‌های صورت دارند. آنها در بیش‌تر موارد می‌توانند ناراحتی‌ یا نگرانی شما را خیلی پیشتر از آن‌که خودتان چیزی بروز بدهید، تشخیص دهند. آن‌ها می‌توانند دامنه‌ی گسترده‌تری از صداها را بشنوند و حتی کوچک‌ترین تغییرات را در لحن و نحوه‌ی حرف زدن‌تان تشخیص دهند. در واقع، باید شانس بیاورید تا بتوانید زبان بدن‌تان را از زنان پنهان کنید. متاسفانه در جهانی زندگی می‌کنیم که باعث شده بسیاری از مردان شخصیت بتا را در خود ایجاد کنند. و متعجب هستند که چرا نمی‌توانند نظر دخترها را به خود جلب کنند. اینجاست که باید به فکر تغییر خود و تبدیل شدن به مرد آلفا بیفتند! با خبرنامه همراه باشید تا یاد بگیرید که چطور به یک مرد آلفای جذاب تبدیل شوید!

خصوصیات مردان بتا

در صورتی که دختری به شما بگوید ویژگی‌های یک مرد بتا را در شما مشاهده می‌کند، نباید تمام امیدتان را از دست بدهید. به احتمال زیاد شما فقط اتصال‌تان را با مردانگی خود از دست داده‌اید. و اکنون زمان آن فرا رسیده است که آن را پس بگیرید. جنس نر آلفا بالاترین رتبه‌‌ی حیوانی را در گروه اجتماعی خود دارا است. تفاوت عمده‌ میان مردان آلفا در بین انسان و جنس نر آلفا در قلمروی حیوانات این است که انسان‌ها باید وضعیت روانی مورد نیاز یک جامعه‌ی انسانی را برای خود اتخاذ کنند. داشتن عضلات بزرگ همیشه دارای اهمیت نیست.

باید اشاره کنیم که داشتن عضلات بزرگ می‌تواند به مردان کمک کند، ولی در دنیای واقعی، حتی مردان لاغر اندام نیز می‌توانند آلفا باشند. فقط لازم است خصوصیات متفاوت میان مردان آلفا و مردان بتا را درک کنید، و سپس خود را به هر کدام که می‌‌خواهید تغییر دهید.

۵ خصوصیت بارز مردان بتا!

۱. آنها مردانی خوب و مهربان هستند

یک مرد بتا همیشه خوب و مهربان است. البته که مهربان بودن آن‌ها ایرادی ندارد، هرگز! بلکه مشکل این است که این مردان عمدتا بیش از اندازه مهربان هستند؛ حتی مواقعی که مسلما هیچ دلیلی برای مهربانی وجود ندارد.

همه چیز در زندگی باید در حد اعتدال وجود داشته باشد. مهم نیست که می‌خواهید از کدام‌یک از خصوصیات‌تان استفاده کنید؛ تهاجمی یا منفعل، به هر حال همیشه باید در همه حال اعتدال را رعایت کند. مواقعی پیش می‌آیند که همه‌ی آدم‌ها باید مهربانی از خود نشان دهند، ولی تفاوت مردان بتا با سایرین در این است که آن‌ها در تمام مواقع احساس می‌کنند باید مهربان باشند.

نه به این دلیل که آن‌ها طبیعتا آدم مهربانی هستند، بلکه به این خاطر که احساس می‌کنند بهترین راه برای آن‌که دیگران دوست‌شان داشته باشند این است که دائما با دیگران مهربانی کنند. مرد بتا با همه‌ مهربانی می‌کند؛ در همه‌ی مواقع و در هر شرایط و مشکل همین است!

۲. تبدیل شدن به مرد آلفا؛ آنها اعتماد به نفس ندارند

مردان بتا در توانایی خود شک و تردید دارند. آن‌ها فاقد اعتماد به نفس قدرتمندی هستند که در مردان آلفا یافت می‌شود؛ و به همین دلیل، دائما خود را نقد می‌کنند. هم‌چنین، آن‌ها به دنبال عذر و بهانه‌ای برای انجام ندادن برخی کارها هستند؛ این در حالی است که شاید واقعا قادر باشند از پس این قبیل کارها بر بیایند.

مثال بارزی از این خصوصیت این است که مردان بتا مکررا از دختری که به تازگی با وی آشنا شده‌اند، می‌خواهند که تاییدشان کند. اگر یک مرد بتا حتی در توانایی خود برای پوشیدن لباس نیز اعتماد به نفس نداشته باشد، چرا باید انتظار داشته باشیم دخترها بتوانند به وی اعتماد کنند؟

مطلب مرتبط: ۱۰ زبان بدن برای کسانی که اعتماد به نفس پایین دارند

۳. آنها نیازهای دیگران را نسبت به نیازهای خود ارجح می‌دانند

همان‌ طور که پیش‌تر گفته شد، هر خصوصیت خوب و موفقی باید به اندازه‌ی متعادل در آدم‌ها وجود داشته باشد. مشکل این جا است که وقتی نتوانید به طور دقیق تشخیص دهید چه زمان باید نیازهای دیگران را نسبت به نیازهای خودتان در اولویت قرار دهید، نمی‌توانید به خوبی از خود مراقبت کنید. و هنگامی که نتوانید به خوبی از خود مراقبت کنید، چگونه انتظار دارید از زن محبوب‌تان مراقبت کنید، یا حتی بتوانید نظر وی را به خود جلب کنید.

۴. به طرز فکر دیگران بیش از حد اهمیت می‌دهند

مردان بتا بیش از اندازه، از طرز فکر دیگران احساس نگرانی می‌کنند. آدم‌هایی که همیشه دارای چنین خصوصیتی هستند، نمی‌توانند برای رسیدن به هر آن‌چه فکر می‌کنند می‌تواند باعث لذت و موفقیت‌شان شود، به خوبی تلاش کنند؛ فقط به این دلیل که نمی‌خواهند مرتکب اشتباه و باعث خنده‌ی دیگران شوند.

در نهایت، اگر بتوانید بر این ترس و نگرانی غلبه کنید، قادر خواهید بود مسیر خود را به سمت تبدیل شدن به مرد آلفا هموار کنید. دلیل این مسئله نیز این است که آدم‌هایی که نگران طرز فکر دیگران نیستند، می‌توانند، بدون شک و تردید، به دنبال خواسته‌های‌شان بروند. و اگر با موانع رو به رو شوند، دست از تلاش بر نمی‌دارند.

۵. آنها خواسته‌های‌شان را از دیگران پنهان می‌کنند

مردان بتا خواسته‌های‌شان را از دید دیگران پنهان می‌کنند. آنها کاملا مانند سایر آدم‌ها هستند. آن‌ها نیز دارای رویا، خیال، و آرزوهای شغلی هستند؛ با وجود این، همیشه این خواسته‌ها را در دل خودشان نگه می‌دارند، زیرا به شدت می‌ترسند مورد قضاوت دیگران قرار بگیرند. مرد بتا فاقد اعتماد به نفس لازم برای در میان گذاشتن آرزوهای‌اش با سایر آدم‌ها است.

خصوصیات مردان آلفا

اگر متوجه شده‌اید خصوصیت‌های مردان بتا را از خود بروز می‌دهید، خبر خوبی برای‌تان داریم؛ می‌توانید روی خودتان کار کنید تا بار دیگر لقب مرد آلفا را پس بگیرید. ولی ابتدا باید بدانید مردان آلفا واقعا چه خصوصیت‌هایی دارند!

۶. آنها اعتماد به نفس بالا دارند

اگر بتوانید همین خصوصیت را در خود پرورش دهید، بیش‌تر سایر الزامات برای آلفا شدن به صورت خودکار درون‌تان ایجاد خواهند شد. مردان آلفا در هر شرایطی خودشان را دست بالا می‌گیرند. و با این‌که آن‌ها همیشه بر حق یا کامل نیستید، به توانایی‌های‌شان باور دارند – فارغ از این‌که دیگران در موردشان چه می‌گویند.

۷. آنها خجالت زده و منفعل نمی‌شوند

مردان آلفا به راحتی خجالت زده و منفعل نمی‌شوند. مرد آلفا مجبور نیست نگران نظرات دیگران درباره‌ی خودش باشد. وی از این‌که مورد خنده‌ی دیگران قرار بگیرد، نمی‌ترسد. مرد آلفا قادر از با صدای بلند نظرات‌اش را بیان کند، و حتی در صورت لزوم، بر خلاف هنجارهای اجتماعی حرکت کند.

۸. هیبت مردانه دارند

جالب‌ترین خصوصیت مردان آلفا داشتن هیبت مردانه است. مردان آلفا مردان واقعی هستند. مردان واقعی می‌توانند اشکال و اندازه‌های مختلفی داشته باشند. آن‌ها رهبر هستند و با اعتماد به نفس بر دختران اطراف خود تسلط دارند و این برای تبدیل شدن به مرد آلفا اهمیت زیادی دارد.

البته که مرد آلفا گستاخ نیست و از خود حماقت نشان نمی‌دهد؛ بلکه می‌داند دقیقا چه می‌‌خواهد، و آن را به دست می‌آورد.

مرد آلفا با این وضعیت ذهنی، مرد آلفا در تمام حوزه‌هایی که مردان بتا به سختی در حال رقابت هستند، به خوبی موفق است. مرد آلفا صریح و صادق است. وی از بیان آن‌چه در ذهن خود دارد، نمی‌ترسد؛ و در برقراری ارتباط با دیگران مستقیم و صریح عمل می‌کند.

او یک انسان اجتماعی است، و شخصیت پویایی دارد؛ همین شخصیت به وی امکان می‌دهد بتواند با انواع مختلفی از آدم‌ها در ارتباط باشد.

۹. ترسی از ریسک ندارد

آنچه مردان آلفا را از مردان بتا متمایز می‌کنند، توانایی آن‌ها در ریسک کردن است. مردان آلفا از ریسک‌های کوچک و بزرگ نمی‌ترسند. آن‌ها می‌دانند موفقیت فقط در پی ریسک کردن به دست می‌آید؛ به همین خاطر نیز این آدم‌ها از شکست نمی‌ترسند.

راه‌های تبدیل شدن به مرد آلفا

حالا که به تفاوت‌های میان مردان بتا و آلفا پی برده‌اید، وقت آن رسیده که به یک مرد آلفا تبدیل شوید! باید برخی راه‌های ساده‌ را که در شروع فرایند تبدیل‌تان به مرد آلفا کمک‌تان می‌کنند، یاد بگیرید:

۱۰. به جای فرار کردن از ترس‌ها با آنها مواجه شوید

به منظور اینکه به یک مرد آلفا تبدیل شوید، باید با ترس‌های‌تان مقابله کنید و دست از فرار کردن از آن‌ها بردارید. در عمق وجود همه‌ی مردان بتا رد پایی از خودداری و انفعال مشاهده می‌کنید. ترس می‌تواند در اشکال بسیاری در برابر آدم‌های ظاهر شود:

به عنوان مثال شما می‌خواهید به یک دختر زیبا نزدیک شوید، ولی دائما به تمام چیزهایی فکر می‌کنید که ممکن است در این میان درست از آب در نیایند. سپس، فکر نزدیک شدن به آن دختر را کلا رها می‌کنید؛ دقیقا در همین لحظه، بذر ترس داخل ذهن‌تان کاشته می‌شود.

بار بعد که می‌خواهید برای رسیدن به یکی از خواسته‌های‌تان ریسک کنید، و بیش از اندازه هراس به دل خود راه می‌دهید، این بذر به تدریج بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود. به مرور زمان، این بذر آن‌چنان بزرگ می‌شود که تمام زندگی‌تان را فرا می‌گیرد. پیش از آن‌که بتوانید متوجه‌ این وضعیت شوید، ترس‌تان آن‌چنان قدرتمند خواهد شد که نزدیک شدن به آن دختر زیبا برای‌تان غیر ممکن خواهد بود.

موضوع عجیب اینکه، این درخت تنومند، از همان ابتدا، از یک بذر خیالی ریشه کرده است. ترس واقعا وجود خارجی ندارد، بلکه شما این قدرت را به آن می‌دهید تا داخل ذهن‌تان رشد کند و تنومند شود.

اگر می‌خواهید خود را یک مرد آلفا بنامید، باید همیشه با ترس‌تان مقابله کنید. هرگز از بیان صریح عقاید و خواسته‌های‌تان نترسید، حتی اگر واقعا نیازی به این کار نباشد.

۱۱. به انواع درگیری‌ها در زندگی رسیدگی کنید

برای تبدیل شدن به یک مرد آلفا نباید از درگیری‌ها در زندگی هراس داشته باشید. همیشه در زندگی با انواع درگیری‌ها مواجه خواهید بود. فارغ از این‌که چه آدمی هستید یا چه نوع شخصیتی دارید، درگیری‌ها همیشه راه خود را پیدا خواهند کرد و سر راه‌تان سبز خواهند شد. و در این وضعیت، شما باید به آن‌ها رسیدگی کنید.

به جای اینکه عصبانی شوید، باید درگیری‌ها را بشناسید، بپذیرید، و به آن‌ها رسیدگی کنید.

۱۲. عزت نفس تان را حفظ کنید

عزت نفس دراین زمینه اهمیت زیادی دارد! به این معنی که باید دست از خجالتی بودن، احساس ترس، و احساس فرومایه بودن بردارید. وقتی دائما به این چیزها فکر می‌کنید و اجازه می‌دهید مشکلات کوچک در مغزتان بزرگ شوند، نمی‌توانید به یک مرد آلفا تبدیل شوید.

۱۳. شخصیتی قوی و مصمم داشته باشید

برای ایجاد ذهنیت یک مرد آلفا در خود یاد بگیرید چگونه شخصیت‌تان را قوی و مصمم کنید. به عبارت دیگر، بدون نشان دادن یک عکس‌العمل تهاجمی یا انفعالی، بتوانید از حق خود دفاع کنید. بسیاری از مردان در برداشتن صحیح این گام دچار مشکل هستند. برخی از آن‌ها بسیاری تهاجمی عمل می‌کنند؛ این کار باعث می‌شود دیگران در عقل و هوش‌تان شک کنند، یا برخی دیگر رفتار منفعلانه‌ای از خود نشان می‌دهند؛ این کار نیز باعث می‌شود زنان در توانایی این قبیل مردان برای محافظت از آن‌ها و تامین خواسته‌های‌شان دچار تردید شوند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *