بعد از داستان حضور ایلان ماسک در برنامه SNL و صحبت‌های او که سبب سقوط ارزش دوج کوین شد و خبر ارسال موشک دوج وان به ماه، باز هم خبری دیگر از این کارآفرین افسانه‌ای سبب جنجال در بازار رمزارزها شده‌است. ایلان ماسک که این روزها به شدت در بازار ارزهای دیجیتال خبرساز شده است، بار دیگر یک شوک بزرگ به سرمایه گذاران و معامله گران همه رمزارزها  وارد کرد. توییت جدید ایلان ماسک این بار باعث کاهش چشمگیر قیمت بیت کوین و پس از آن ریزش تمام رمزارزها شد!‌

۹ حقیقت جالب در مورد رمزارزها که همه صاحبان و طرفداران آن باید بدانند

ایلان ماسک در توئیت خود اعلام کرد شرکت تسلا خرید خودرو به وسیله بیت کوین را متوقف کرد !

توییت جدید ایلان ماسک

در توییت منتشر شده آمده است که شرکت تسلا به دلیل نگرانی‌هایی که در مورد افزایش استفاده از سوخت های فسیلی به ویژه زغال سنگ برای استخراج بیت کوین و انجام تراکنش ها دارد، تصمیم به این اقدام گرفته است.

11

همچنین گفته شده که ارزهای دیجیتال آینده‌ی روشنی دارند اما نباید به قیمت آسیب زدن به محیط زیست تمام شوند.

تسلا اعلام کرده است که قصد ندارد هیچ یک از بیت‌کوین های خود را به فروش برساند و در عین حال نگاهی به ارز های دیجیتالی دارد که کمتر از ۱ درصد بیت‌کوین انرژی مصرف می کنند.

۱.  واکنش بازار ارزهای دیجیتال به توییت ایلان ماسک

در پی انتشار خبر توییت ایلان ماسک بیت کوین ریزش سنگینی را تا ناحیه ۴۶,۰۰۰ دالرتجربه کرد و در پی ریزش بیت کوین، در ۲۴ ساعت گذشته مجموعا ۳.۶۴ میلیارد دالر پوزیشن معاملاتی لیکوئید شد این میزان تنها در طول چهار ساعت گذشته ۲.۷۶ میلیارد دالر بوده است!

۲. واکنش مدیر عامل بایننس به توئیت ایلان ماسک چه بود؟

تنها بعد از گذشت چند ساعت ژائو مدیرعامل بایننس به این اقدام شرکت تسلا واکنش نشان داد و در توییتی اعلام کرد:

ایلان ماسک احتمالا تحقیق نکرده است که چه میزان انرژی لازم است تا تسلا بتواند روش پرداختی مورد قبول دیگری (غیر ارز دیجیتال) را عملیاتی کند.

۳. واکنش تند مکس کیسر به توئیت جدید ایلان ماسک!

بعد از گذشت چند ساعت دیگر، مکس کیسر  مجری مطرح و از طرفداران بیت کوین نیز واکنش نشان داد. او در توییتی اعلام کرد که بیت کوین ۲۲۰ هزار دالری در سال ۲۰۲۱ همچنان شدنی است. وی نوشت:

ما با افراد روانپریش بزدل و ترسو مانند ایلان ماسک که ادعاهای غلطی در مورد بیت کوین می کنند، بیشتر مواجه خواهیم شد. اما این بیت کوین را متوقف نخواهد کرد.

۴. و اما  واکنش جاستین سان به اقدام تسلا

در ادامه واکنش‌های جهانی به توییت ایلان ماسک و اقدام شرکت تسلا، جاستین سان خالق ترون هم با انتشار یک توییت واکنش نشان داد و گفت:

سلام ایلان ماسک. اگر واقعاً می‌خواهی یک راه‌حل پرداخت فوری، پایدار، کم هزینه و انرژی سبز برای تسلا داشته باشی، بهترین انتخاب ترون است. این ارز توسط ده‌ها میلیون نفر در جهان با بیش از ۱۰ میلیارد دالر حجم معاملات استفاده میشود.

و حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که ریزش در بازار ارزهای دیجیتال تا چه زمانی ادامه دارد و این ایده که ایلان ماسک تبدیل به یک نوسانگیر جهانی! شده است واقعا حقیقت دارد!؟