قلب زنان در بسیاری از موارد، مختلف جایگاه رازهای بیشتری نسبت به مردان است. در آرایش یک زن می‌توان ردپایی از راز زنان مشاهده کرد یا این‌که یک زن می‌تواند از همسر خود انتظار داشته باشد که بدون بیان مطلبی متوجه منظور او و حرف دلش شود. برای مدت‌های طولانی زنان پیچیده‌تر از مردان دیده می‌شدند و اکنون علم این مسئله را تایید کرده و اعتقاد دارد حقیقتا مغز زنان و مردان به گونه‌ای کاملا متفاوت عمل می‌کند. درباره راز زنان باید بگوییم که زنان گرایش دارند بر اساس احساسات خود صحبت کنند و معمولا چهره‌ها و کلمه‌ها را به خوبی به یاد می‌سپارند. قدرت بصیرت بسیار بالایی دارند، و معمولا در مقایسه با مردان دارای مهربانی و درک بیشتری هستند. از آن‌جایی‌که زنان بیشتر بر اساس احساس رفتار می‌کنند تا عقل، و به دلیل آن‌که احساسات زنان معمولا دچار نوسان است، مردان (و حتی زنان دیگر!!) اغلب دچار سردرگمی و ناامیدی می‌شوند.

با وجود این، مسئله‌ی پیچیده بودن زنان به این معنی نیست که آنها را نمی‌توان درک کرد. هرچند زنان مطالب را به صورت شفاهی بیان نمی‌کنند، ولی از شما توقع دارند بتوانید ذهن آنها را بخوانید.

ما در این نوشتار عملیات رمزگشایی را تا حدودی برای شما آسوده‌تر کرده‌ایم و برخی مسائل معمول را که زنان انتظار دارند همسرانشان بدانند، برای شما یافته‌ایم. با ما همراه باشید!

در ادامه ۷ راز زنان که دوست دارند همسرانشان بدانند آمده است:

  ۱.  بر اساس منافع خود صحبت کنید

از نظر پند و اندرز در مورد روابط، معمولا یک مورد در ملاقات با خانم‌ها نادیده گرفته می‌شود. زنان معمولا علاقه به ایجاد قرار ملاقات با مردی را دارند که در مقابل همه حرفای‌شان صرفا یک تاییدکننده نباشد. با وجود اینکه آنها علاقه به افرادِ بیش از حد مخالف و جدلی ندارند، اغلب مایل به ایجاد رابطه با افرادی هستند که می‌دانند چگونه روی پای خود بایستند؛ کسانی که توانایی دفاع از عقایدشان را دارند و زیر بار فشار فرو نمی‌ریزند. به هر حال شما می‌توانید بدون موافقت با هر حرفی از طرف مقابل‌تان، رابطه خیلی خوبی با آنها ایجاد کنید.

زنان از این ۷ تیپ شخصیتی مردان دوری می‌کنند!

 ۲. زمانی هم برای دوستان خود اختصاص دهید

اگرچه زنان مایل نیستند تمام اوقات فراغت‌تان را با دوستان‌تان بگذرانید، ولی از این­که دو بار در هفته با آنها بیرون بروید استقبال می‌کنند. (با این کار، آنها فرصتی را در منزل پیدا می‌کنند که بتوانند به استراحت و انجام «کارهای دخترانه» سپری کنند.) زنان دوست دارند شما بدانید تا زمانی که به اندازه کافی وقت‌تان را به آنها اختصاص می‌دهید، آنها هم شما را برای وقت گذرانی با دوستانتان ترغیب می‌کنند.

۳ . اشکالی ندارد سرسخت و خشن باشید، ولی مطمئن شوید این ویژگی شما در راستای تامین نیازهای او باشد

پندی برای مردان: اغلبِ زنان واقعا همواره به شخصی نیاز دارند که مظهر یک مرد کامل باشد – یک پسر بد و کله‌شق که عاشق قدرت نمایی است و روی لبه تیغ زندگی می‌کند، و درعین­حال یک شخص با ثبات و دوست­داشتنی که برای بانوی خود دست به هر کاری می‌زند. شما می‌توانید موتور سیکلت و ماشین پرسرعتِ خود و آن ذات مردانگی را که هر زنی شیفته آن است داشته باشید، و در عین حال جنبه  پراحساس‌ترِ خود را هم به او نشان دهید. در هنگام قرار ملاقات با یک زن، همه چیز به تلاش شما برای ایجاد یک تعادل کامل بستگی دارد، و این مسئله شامل رفتار شما نیز می‌شود.

۴. راز زنان؛ فقط حرف‌های همسرتان را نشنوید، به آنها گوش دهید

شاید یکی از شایع‌ترین شکایات زنان این باشد که همسر‌شان به حرف شان گوش نمی‌دهند. آنها در طول یک مکالمه مطالب اندکی را می‌شنوند، ولی واقعا بازتابی از درک آنها وجود ندارد. در روابط خود مطمئن شوید که به همه حرف‌های همسرتان گوش داده‌اید و او را خوب درک کرده‌اید. با بذل توجه کافی به حرفهایش، به وی احترام بگذارید و برای نظراتش ارزش قائل شوید. روابط عاطفی بدون وجود خطوط ارتباطی باز و بدون توانایی گوش دادن به سخنانِ هم و قطع نکردن آنها، پایدار نخواهند بود.

مطلب مرتبط: ۱۰ نشانه که یک زن واقعا دوست تان دارد

۵. کمی عمیق‌تر باشید

برخی اوقات، زنان احساسات و مشغولیتهای ذهنی خود را به صورت کامل بیان نمی‌کنند. در هنگام ملاقات با یک زن، وظیفه شما است که با پرسشسوالات عمیق‌تر و نشان دادن علاقه واقعی خود در درک احساسات او، اسرار و رموز را بازگشایی کنید. او در حقیقت نمی‌خواهد با شما بازی کند، بلکه با این کار خود را در برابر احساس ضعف در برابر شما یا بار اضافه بودن بر دوش شما محافظت می‌کند. اجازه دهید بداند شما همیشه یار او و نقطه امنی برای شنیدن حرفهایش هستید. در میان دریای احساسات، زنان نیازمند امنیت و ثبات هستند. اگر بتوانید ساحل امنی برایش باشید، او هرگز شما را ترک نخواهد کرد.

۶. کارهای زیبایی انجام دهید که نشاندهنده حسن توجه شما باشد

پس از گذشت مدتی از یک رابطه، تمایل دو طرف در بیان احساسات و انجام حرکات دل‌پذیر کم رنگ می‌شود. اگر رابطه شما این گونه باشد، همیشه می‌توانید یک کار ساده نظیر تقدیم یک یادداشت زیبا به همسرتان پیش از رفتن به محل کار، یا غذا خوردن در یک رستوران انجام دهید. نیازی نیست که کار عجیب و غریبی انجام دهید؛ فقط اجازه دهید عشق و تحسین شما را درک کند، و توجه عمیق خود را به او حفظ کنید.

مطلب مرتبط: ۷ نشانه دوست داشتن مردان، حتی اگر خودشان به زبان نیاورند

۷. راز زنان؛ به همسر خود یادآوری کنید که چرا برای شما انسان خاصی است

ملاقات کردن با یک خانم، آن قدرها هم که به نظر برخی افراد می‌رسد پیچیده نیست؛ تنها نیاز واقعی زنان درک حس خواسته شدن است. آنها می‌خواهند دوست داشته شوند، از آنها مراقبت شود و مهم شمرده شوند. آنها می‌خواهند تمام زندگی همسر خود باشند، نه صرفا بخشی از آن. بدون هیچ تردیدی، دلایل عشق ورزیدن خود را نسبت به همسرتان از همان اول بازگو کنید؛ به خاطر داشته باشید، زنان با زبان احساس صحبت می‌کنند، پس هرگز از نشان دادن جنبه احساسی خود به آنها هراس نداشته باشید.