در دنیای امروز دوری از انجام آنچه واقعاً برای شما مهم است و پرت شدن حواس‌تان بسیار آسان است. اینکه بتوانید این عوامل پرت دن حواس‌تان را به حداقل برسانید و وقت خود را روی آنچه برای‌تان مهم است متمرکز کنید، تأثیر زیادی در کل زندگی شما خواهد داشت و به تغییر زندگی‌تان کمک می‌کند.

یک عادت 5 دقیقه ای وجود دارد که می‌تواند تأثیر بسزایی در زندگی شما بگذارد. این بسیار ساده است: شما باید مشخص کنید که زمان‌تان کجا می‌رود.

صرف روزانه 5 دقیقه برای نوشتن برنامه روزانه می‌تواند به شما در جهت رسیدن به اهداف‌تان کمک کند، زمان تلف شده برای فعالیت‌های غیر مهم را کاهش داده و به شما کمک ‌کند مطمئن شوید که روزهای خود را صرف انجام امور مهم می‌کنید.

در اینجا چند نکته برای به حداکثر رساندن قدرت نوشتن برنامه روزانه تان و متعاقبا تغییر زندگی آورده شده است.

1- زمانی را برای انجام کاری که دوست دارید اختصاص دهید

هر روز، زمانی را برای کاری که خیلی دوست دارید بگذارید، حتی اگر فقط 5 دقیقه باشد. وقتی برای انجام منظم کارهایی که شما را شاد می‌کند وقت بگذارید، تغییر زندگی را تجربه خواهید کرد و افراد اطراف شما نیز تغییر خواهند کرد.

مطلب مرتبط: ۵ فاکتور موفقیت که باید از میلیونرهای خودساخته یاد بگیریم

2- اطمینان حاصل کنید که اولویت‌های اصلی را قید می‌کنید

نوشتن برنامه روزانه می‌تواند به شما کمک کند تا در مورد آنچه واقعاً در زندگی شما مهم است متمرکز باشید. هنگامی که برنامه خود را یادداشت می‌کنید، مطمئن شوید که اولویت‌های اصلی را قید می‌کنید.

3- تغییر زندگی؛ کارهای مشابه را با هم گروه‌بندی کنید

هنگامی که برنامه خود را یادداشت می‌کنید، کارهای مشابه و یا مواردی که مستلزم قرار گرفتن در یک مکان خاص هستند را با هم دسته‌بندی کنید. این کار می‌تواند به شما کمک کند زمان صرف شده برای انتقال از یک فعالیت به فعالیت دیگر را به حداقل برسانید، که می‌تواند به افزایش بهره‌وری‌تان کمک کند.

مطلب مرتبط: این سه مهارت اساسی، موفقیت فرزندتان را در زندگی تضمین می کند

4- برای خودتان مهلت تعیین کنید

ضرب الاجل بسیار موثر است، زیرا می‌تواند به افزایش قابل توجه تلاش‌مان کمک کند. وقتی برنامه خود را یادداشت می‌کنید، محدودیت زمانی را برای کارهای خود در نظر بگیرید. وقتی احساس می‌کنید کار باید در مدت زمان مشخصی به اتمام برسد، از به تعویق انداختن پرهیز کرده و متمرکز کار خواهید کرد.

5- گام کوچکی به سمت یک هدف بزرگ را در برنامه روزانه خود بگنجانید

برای اینکه به طور منظم به سوی اهداف بزرگ خود پیشرفت کنید، متعهد شوید که هر روز یک اقدام کوچک در جهت تحقق آن بردارید. هر روز، گام عملی را که روز بعد برمی‌دارید، بنویسید تا به رویاهای‌تان نزدیک شوید.

مطلب مرتبط: ۱۶ کلید موفقیت از تاثیرگذارترین آدم های جهان

کلام پایانی

امیدوارم این استراتژی‌های مدیریت زمان به نغییر زندگی شما کمک کنند. نوشتن برنامه روزانه  یک کار بسیار ساده است، با این وجود می‌تواند زندگی را تغییر دهد. وقتی به زمان خود می‌گویید کجا برود، زندگی‌تان را روی آنچه واقعاً برای شما مهم است متمرکز می‌کنید. به این ترتیب رضایت بخشی بیشتری دز زندگی‌تان خواهید داشت. با عادت نوشتن برنامه‌تان، تغییر زندگی را تجربه خواهید کرد! تردید نکنید و از همین امروز این عادت مفید و موثر پنج دقیقه ای را شروع کنید!

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *