در آستانه یک سالگی شیوع ویروس کرونا در افغانستان روند تطبیق واکسین این ویروس امروز رسما در کشور آغاز شد و رییس جمهور غنی در مراسم آغاز این روند گفت که منار یادبود برای قربانیان کارکنان بهداشتی که در خط نخست مبارزه با این ویروس جان باخته‌اند ساخته می‌شود.

در مراسم آغاز واکسیناسیون ویروس کرونا امروز سه‌شنبه (5حوت) مقامات بلندپایه دولتی و سفیر هند در ارگ ریاست جمهوری حضور داشت. قرار است که در این مرحله 500 هزار دوز واکسین ویروس کرونا کمک شده از سوی هند برای 250 هزار نفر تطبیق شود.

انیسه شهید خبرنگار طلوع نیوز از نخستین کسانی در افغانستان بود که واکسین ویروس کرونا را دریافت کرد.

رییس جمهور غنی در مراسم آغاز تطبیق این واکسین گفت که خطر کرونا هنوز رفع نشده و انواع جدید این بیماری، در حال گسترش است و باید این بیماری جدی گرفته شود.

غنی افزود که افغانستان با مدیریت خوب توانسته است در جریان شیوع ویروس کرونا جامعه و اقتصاد خود را حفظ کند.

او تاکید کرد که به پاس خدمات کارمندان صحی یک منار یادبود ساخته می شود و نام تمامی کارمندان صحی که در راه مبارزه با ویروس کرونا جانباخته اند در آن نگاشته می شود.

غنی با قدردانی از کشور هند مبنی بر کمک واکسین کرونا برای افغانستان تاکید کرده که روابط دو کشور براساس منافع مشترک و دیدگاه مشترک بشردوستانه ایجاد شده است.

او در این مراسم همچنان از کشور های ازبکستان، ترکمنستان و ایران نیز برای باز نگهداشتن سرحدات در هنگام شیوع ویروس کرونا قدردانی کرد.

وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه در این مراسم گفت که واکسن کرونا در مرحله اول به کارمندان صحی، نیروهای امنیتی و کارمندان رسانه‌ای تطبیق می شود.

او تطبیق عادلانه واکسن کرونا را مسوولیت عمده وزارت صحت عامه خواند و از مردم، نهادهای مدنی و رسانه‌ها خواست که وزارت صحت عامه را در اجرای این مسوولیت همکاری کنند.

رودرندرا تاندون، سفیر هند برای افغانستان در این مراسم گفت که شیوع ویروس کرونا تأثیرات جدی را بر جهان گذاشت و افزون بر تأثیرات عمیق اقتصادی آن، تلفات جانی نیز برجای گذاشته است. به گفته او، بدون همبستگی جهانی مبارزه با ویروس کرونا ممکن نیست.

سفیر هند تاکید کرد که کشورش آماده است با حکومت افغانستان و نهادهای صحی آن از نزدیک کار کند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *