مقام های محلی هرات تایید می کنند که آتش سوزی در بندر مرزی اسلام قلعه به وقوع پیوسته و اداره محلی در تلاش مهار آن است. هنوز دلیل وقوع این آتش سوزی گسترده مشخص نشده است.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات به خبرنامه گفت حوالی بعد از ظهر امروز شنبه (25دلو) آتش سوزی «شدید و گسترده» به دلایلی که تا کنون مشخص نیست در بندر مرزی اسلام قلعه به وقوع پیوسته است.

به گفته او در کنار تلاش ها در داخل رایزنی ها با مقامات ایرانی نیز ادامه دارد تا افغانستان بتواند همکاری ایران را برای مهار آتش سوزی در بندر اسلام قلعه داشته باشد.

در همین حال رسانه های ایرانی به نقل از سخنگوی گمرک دوغارون آن کشور گزارش داده اند که برای بازگشت لاری های ترانزیتی و دور شدن از خطرات احتمالی برای محموله‌ها، مسیرهای ورودی ایران باز گذاشته شده است.

بر اساس این گزارش ها بندر دوغارون ایران نیز به دلیل خطرات احتمالی آتش سوزی در بندر اسلام قلعه تخلیه شده و لاری های حامل گاز و سوخت در حال ترک ساحه هستند.

این مقام ایرانی همچنان از تاجران خواسته است که تا اطلاع بعدی از ارسال محموله صادراتی ممانعت کنند.

قطع برق هرات

در همین حال شرکت برشنا در خبرنامه ای اعلام کرده است که حوالی ساعت ۱:۴۰ دقیقه پس از ظهر امروز به دلیل آتش سوزی در بندر اسلام قلعه و شارتی در لین ۱۳۲ کیلوولت برق وارداتی ایران، جریان برق هرات قطع شده است.

این شرکت تاکید کرده که تیم های تخنیکی شرکت برشنا تلاش می کنند تا عارضه پیش آمده را هرچه زودتر رفع کنند و برق هرات را دوباره تامین کنند.

بندر اسلام قلعه در ولسوالی کهسان ولایت هرات و در 120 کیلومتری مرکز این ولایت قرار دارد و تا اکنون از خسارت‌های مالی و تلفات جانی این آتش سوزی جزییاتی در دست نیست.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *