در ادامه انفجارهای هدفمند در پایتخت امروز نیز شهرکابل گواه دو انفجار بود که در نتیجه آن بر اساس آمار پولیس دو تن زخمی شده اند.

فردوس فرامرز سخنگوی پولیس کابل گفته است که در انفجار اولی حوالی در مربوطات ناحیه نهم مکروریان چهارم، یک عراده واسطه نوع هایلکس هدف قرار گرفته است.

فرامرز افزوده در این انفجار دو غیرنظامی زخمی شده اند.

گفته می شود این انفجار موتر حامل یک کارمند وزارت معادن و پطرولیم را هدف قرار داده است.

وزارت معادن در اعلامیه گفته است که موتر حامل عبدالله آصفی، مشاور ارشد تطبیق برنامه ها در این وزارت هدف ماین مقناطیسی قرار گرفته است.

وزارت معادن افزوده که در این انفجار به آقای آصفی آسیبی نرسیده اما راننده او زخمی شده است.

انفجار دومی اما در مربوطات ناحیه دوازدهم ساحه ارزان قیمت، یک عراده واسطه نوع کرولا را هدف قرار داده که به گفته پولیس کابل تلفاتی در پی ندارد.

از سوی هم پولیس کابل گفته صبح امروز در مربوطات ناحیه سوم سرک پنجم سیلو، یک قبضه بم دستی و مقداری مواد انفجاری که در کنار جاده جاسازی شده بود کشف و خنثی شده است.

او افزوده که پولیس همچنان حوالی ساعت ۱۰:۴۵ دقیقه صبح یک حلقه ماین را که در مربوطات ناحیه هفتم ساحه مسکونی «تنیکوت» جاسازی شده بود قبل از انفجار خنثی کرده است.

ادامه انفجار ها در کابل

این در حالی است که همزمان با مذاکرات صلح انفجارها و ترورهای هدفمند در شهر کابل به اوج خودش رسیده است.

به دلیل ناآرامی ها و افزایش این انفجارها امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری سه ماه قبل مسوولیت تامین امنیت شهر کابل را برعهده گرفت.

اما با وجود این تلاش ها کاهش چشم گیری در میزان خشونت ها در پایتخت رونما نشده است.

شهر کابل در این اواخر به طور اوسط روزانه شاهد دو انفجار است و تنها روز گذشته در پایتخت سه انفجار روی داده که در نتیجه آن دو غیرنظامی و یک پولیس کشته و پنج تن از غیرنظامیان زخمی شدند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *