احمد سعیدی آگاه مسایل سیاسی و فعال رسانه ای می گوید که شب گذشته او مورد سوء قصد قرار گرفته اما طارق آرین سخنگوی وزارت داخله اطلاعات نادرست از این حمله منتشر کرده و آن را تیراندازی بر پاسگاه پولیس خوانده است.

آقای سعیدی امروز چهارشنبه (24جدی) در فیسبوک اش نگاشته است که او شب گذشته از سوء قصد جان به سلامت برده اما یکی از همکاران اش زخمی شده است.

سعیدی افزوده که که طارق آرین سخنگوی وزارت داخله پس از این تیراندازی خبر «دروغ» پخش کرده که این حمله بر پاسگاه پولیس صورت گرفته است.

او ابراز امیدورای کرده که سخنگوی وزارت داخله از این اظهارات اش معذرت خواهی کند.

احمد سعیدی هشدار داده است: «اگر آقای آرین هرچه عاجل معذرت نخواهد اسناد دیگری افشا خواهیم کرد که برایشان خیلی قیمت تمام میشود.»

این در حالی است که احمد سعیدی شب گذشته به رسانه ها گفته بود که از یک حمله جان سالم به در برده اما یکی از همراهانش زخمی و موتر حاملش نیز تخریب شده است.

پس از آن طارق آرین سخنگوی وزارت داخله در توییتی اعلام کرد که این تیراندازی حوالی ساعت ۷:۳۰ شام در ساحه مکروریان سوم از مربوطات حوزه نهم در نزدیک منزل آقای سعیدی صورت گرفته است.

آرین تاکید کرد که این تیراندازی بر پاسگاه پولیس صورت گرفته و ‌‌یک پولیس نیز زخمی شده است.

آرین افزود که این رویداد زیربررسی نیروهای امنیتی قرار دارد.

احمد سعیدی از فعالان سیاسی و از منتقدان حکومت افغانستان است. او پیش از این در ماه قوس سال ۱۳۹۴ در یک سوء قصد به شدت زخمی شده بود.

ادامه ناآرامی ها در کابل

باوجود انتقاد های گسترده از نبود امنیت در شهر کابل، پایتخت همچنان گواه ناآرامی ها و انفجار ماین های جاسازی شده و مقناطیسی است.

روز گذشته شهر کابل جدای از تیر اندازی بر احمد سعیدی گواه سه انفجار، یک ترور هدفمندانه و نیز دو قتل برخاسته از رویداد جنایی بوده است.

در میان این حوادث یک افسر ارتش در حوزه نزده زمانی که به سوی وظیفه می رفت از سوی افراد ناشناس ترور شده بود و در همین حال، در انفجارهای ماین مقناطیسی، ماین کنارجاده و یک ماین صوتی در حوزه‌های هشتم، پنجم و چهارم به کسی آسیب نرسیده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *