تعبیر خواب مار

مارها در فرهنگ‌های متفاوت، معانی متفاوتی دارند. به گفته تحلیلگر و نویسنده حرفه‌ای تعبیر خواب، لوری کوین لوونبرگ، مار درخواب معمولا نمایانگر شخصی در زندگی است که رفتاری کثیف یا سمی از خود نشان می‌دهد. با این حال، تعابیر خواب مربوط به ازدواج، سلامتی یا بهبودی همراه ما باشید. لوونبرگ می‌گوید، صرف نظر از شکل خواب‌تان، اگر مار در خواب دیدید، نباید آن را نادیده بگیرید.

در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۱۶ مهم‌ترین تعبیر خواب مار را ببینید!

۱. اگر خواب‌تان ترسناک بود…

دیدن مار در خواب ترسناک (کابوس) نشانه خوبی است که ناخودآگاه شما احساس کرده یک فرد سمی در زندگی‌تان وجود دارد، به این معنی که رفتار سمی آن فرد به جایی رسیده که ناخودآگاه شما آن را درک کرده و می‌خواهد شما را متوجه کند.

۲. تعبیر خواب مار؛ اگر خواب دلپذیری بود…

دیدن مار در خواب که ترسناک نباشد، به معنای این است که یک مشکل سلامتی یا یک فرد مسموم یا موقعیت بدی است که هنوز به مرحله هشدار نرسیده‌است.

۳. اگر خواب یک مار بی‌خطر را دیدید….

دیدن مار بی‌خطر در خواب ممکن است نمایانگر کسی باشد که در ابتدا نسبت به او محتاط بودید اما اکنون متوجه شده‌اید که تهدیدی برای شما نیست.

۴. اگر چندین مار در خواب دیدید….

دیدن چند مار در خواب می‌تواند نمایانگر افراد سمی یا وضعیتی سمی باشد که دارای جنبه‌های مختلفی است. به علاوه، تعبیر خواب مارهای متعدد می‌تواند چندین مشکل سلامتی باشد.

۵. اگر خواب دیدید که مار در خانه‌تان است…

این خواب نشان می‌دهد که آدم‌های سمی یا عوامل استرس‌زا به حدی موثر بوده‌اند که حس منفی‌شان به خانه‌تان و خصوصی‌ترین جوانب زندگی‌تان رسیده‌است!

۶. تعبیر خواب مار؛ اگر مار نیش‌تان زد…

اگر مار در خواب شما را گزید، احتمالا به این معناست که یک مشکل سلامتی شروع به بهتر شدن می‌کند یا یک زخم عاطفی در حال بهبودی است.

۷. اگر مار یکی از عزیزان‌تان را نیش زد…

اگر یک مار در خواب به یکی از عزیزان حمله کند، احتمالا به این معناست که آن شخص با یک مشکل سلامتی یا احساسی دست به گریبان است. یا شاید این شما هستید که به این فرد آزار می‌رسانید.

۸. تعبیر خواب مار؛ اگر مار دشمن‌تان را نیش زد…

در این سناریو ممکن است شما مار باشید. نیش زدن شخصی که دوست ندارید در خواب می‌تواند تمایل شما را برای آزار دادن او را با اظهارات” گزنده ” نشان دهد.

۹. اگر مار روی بدن‌تان حرکت کرد…

اگر مار روی بدن‌تان آمد، مثلا روی پا یا اطراف قفسه سینه‌تان، به هر حال ممکن است به ناحیه‌ای از بدن‌تان اشاره داشته باشد که به بهبود جسمی نیاز دارد. خواه از آن آگاه باشید یا نه، رویای شما ممکن است نشانه عدم تعادل در جایی از بدن‌تان باشد.

۱۰. اگر مار در اتاق خواب‌تان بود…

جایی که مار را در خواب می‌بینید می‌تواند با جایی که احساس می‌کنید یک “مار” وجود دارد ارتباط داشته باشد. مثلا، اگر مار در اتاق خواب‌تان باشد، ممکن است  به شخصی که با او صمیمی هستید، اشاره داشته باشد.

۱۱. تعبیر خواب مار؛ اگر مار را در محل کارتان دیدید….

اگر خواب مار در محل کارتان ببینید، احتمالا نسبت به افرادی که با آنها کار می‌کنید بی اعتماد هستید. دیدن این خواب می‌تواند به معنای وجود وضعیتی در محل کار باشد که برای شما مناسب نیست.

۱۲. اگر در خواب مار سفید دیدید…

دیدن خواب مار سفید می‌تواند نشان‌دهنده آغازی تازه باشد. اینکه درخواب مار سفید ببینید و احساس ترس یا هیجان داشته باشید، احتمالا پیش‌بینی‌کننده تغییرات یا شروع جدیدی در زندگی‌‌تان است.

۱۳. اگر در خواب مار سیاه دیدید…

مار سیاه معمولا ناشناخته‌ها را نشان می‌دهد. البته باز هم توجه داشته باشید که مار در خواب‌تان کجا بوده و چه احساسی در شما ایجاد کرده‌است. اگر مار سیاه در خواب‌تان شما را نترساند، باید احتیاط کنید چراکه ممکن است خطری ناشناخته در کمین باشد.

۱۴. اگر در خواب مار قرمز دیدید…

دیدن خواب مار قرمز می‌تواند نشان‌دهنده وجود شخصی نامناسب در زندگی‌تان باشد که حالا ضمیر ناخودآگاه‌تان از حضور او آزرده‌است و به شما هشدار می‌دهد که کنارش بگذارید.

۱۵. تعبیر خواب مار؛ اگر در خواب مار سبز دیدید…

دیدن خواب مار سبز می‌تواند به معنای حسادت باشد. شاید یک فرد حسود و مسموم در اطراف شما وجود دارد.

۱۶. اگر در خواب مار زرد دیدید…

مار زرد در خواب به معنای ترس‌های‌تان است. سعی کنید، به یاد بیاورید که چه واکنشی در برابر آن داشتید، فرار کردید یا با آن مقابله کردید.

۱۷. دیدن مار در آب…

چنین خوابی به معنای خطر است و احتمالا نشان دهنده ترس‌های درونی شماست که کم کم رو می‌شوند.

۱۸. اگر مار تعقیب تان کرد…

این امکان وجود دارد که احساس می‌کنید زندگی شما نیاز به تغییر دارد، تغییری که فقط می تواند از درون شما باشد.

19. اگر از مار فرار می کردید…

اگر در خواب می بینید که در حال فرار از یک مار هستید، نشان از تغییرات عمده اخیر در زندگی شما و آنچه در آینده اتفاق خواهد افتاد می باشد. همچنین ممکن است به این معنی باشد که اتفاق بدی در حال رخ دادن است اما به شخص شما ربطی ندارد. از طرفی می تواند معنی ترس شما از اوضاع سردرگم این روزهایتان باشد.

20. اگر خواب خوردن مار را دیدید…

خوردن مار اغلب به معنای دریافت انرژی منفی از دیگران است. با این حال، گاهی اوقات چنین خوابی نشان دهنده قدرت غلبه بر ذهن و احساسات آن ها در درون خودتان است. اگر خواب دیدید که در حال خوردن مار هستید یعنی شما می توانید انرژی منفی اطراف خود را از بین ببرید.