موسسه پانتون، که به عنوان تعیین‌کننده غیررسمی رنگ سال، شهرت جهانی دارد، در نهایت رنگ سال ۲۰۲۱ را اعلام کرد. خاکستری و زرد روشن و درخشان، یک سایه “خوش بینانه” از زرد، دو رنگی هستند که پانتون به عنوان رنگ‌های سال 2021 برگزیده ‌است.

موسسه رنگ آمریکایی پانتون معتقد است که جفت شدن سایه رنگ‌ها به مردم کمک می‌کند تا در دنیایی که پر از عدم اطمینان روزافزون است “خود را با انرژی، وضوح و امید تقویت کنند”.

سایه روشن رنگ زرد، به منظور ایجاد حسِ “نوید آمدن یک روز آفتابی و پر از امید ” است، در حالی که خاکستری (دیگر رنگ سال ۲۰۲۱) رنگ بسیار ملایمی است که بیشتر از “خونسردی، ثبات و مقاومت” نشان دارد.

پانتون می‌گوید می‌توان این رنگ را با عناصر طبیعی بادوام مقایسه کرد، مانند سنگریزه‌هایی که با گذشت زمان در ساحل فرسوده شده‌اند.

لئاتریس آیزمن، مدیر اجرایی موسسه رنگ پانتون در مورد رنگ سال ۲۰۲۱، می‌گوید: انتخاب دو رنگ متفاوت و مستقل، چگونگی کنار هم قرار گرفتنِ عناصر مختلف را برای ابرازِ پیام قدرت و امیدواری که هم ماندگار است و هم روحیه‌بخش، به گونه‌ای واضح نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: “شدنی و سخت، اما در عین حال گرم و خوش بین، این یک ترکیب رنگ است که به ما مقاومت و امید را عطا می‌کند.”

“ما باید پر از انگیزه باشیم، این برای روحیه انسان ضروری است.”

سال پر فراز و نشیب 2020، شرکت‌های دیگر را بر آن داشته است تا سایه رنگ‌های مشابه رنگ‌ سال 2021 را برای خود انتخاب کنند.

این اولین بار نیست که موسسه پانتون دو رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب می‌کند. رز کوارتز، صورتی کم رنگ و سرنیتی، آبی پودری، انتخاب‌های این موسسه برای رنگ سال 2016 بودند.

رنگ‌هایی که موسسه پانتون به عنوان رنگ سال انتخاب می‌کند، عموما پیامی اجتماعی را در بر دارند. به عنوان مثال، بحران آب و هوا نقطه عطفی برای انتخاب رنگ سال 2019 (رنگ زنده مرجانی) و رنگ سال 2017 بود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *