همزمان با ادامه درگیری در شهر و ولسوالی های هلمند مقام های محلی این ولایت تایید می کنند که حوزه چهارم امنیتی شهرلشکرگاه به دست طالبان سقوط کرده است.

عبدالمجید آخندزاده عضو شورای ولایتی هلمند امروز یک‌شنبه (۲۰میزان) به خبرنامه گفت درگیری ها از دو روز بدینسو در کمربند های امنیتی شهر لشکرگاه ادامه دارد و این درگیری ها صبح امروز شدت گرفته است.

آخندزاده افزود درگیری ها در مسیرشاهراه ۶۰۱ و منطقه «باباجی» ادامه دارد و حوزه چهارم امنیتی پولیس به دست طالبان افتاده است.

این عضو شورای ولایتی هلمند تاکید کرد که شاهراه ۶۰۱ نیز به روی ترافیک مسدود است و هنوز شمار تلفات گروه طالبان و نیروهای امنیتی به دلیل ادامه درگیری ها مشخص نیست.

در هیمن حال عمر زواک سخنگوی والی هلمند به خبرنامه سقوط حوزه چهارم امنیتی شهر لشکرگاه به دست طالبان را رد کرده گفت تنها دو پاسگاه نیروهای امنیتی به دلیل عدم وارد شدن خسارات به مردم از ساحه «باباجی» مردمی عقب نیشینی تاکتیکی کرده اند.

زواک تاکید کرد که درگیری ها و اقدامات نیروهای امنیتی برای بازپس گیری این پاسگاه ها ادامه دارد.

درگیری ها در هلمند

از سوی هم دفتر والی هلمند امروز یک‌شنبه در خبرنامه ای گفته است که گروه طالبان شب گذشته بر ولسوالی‌های نهرسراج، نادعلی، ناوه و مسیرشاهراه ۶۰۱ این ولایت حمله کرده اند که درنتیجه حمله‌های هوایی وزمینی نیروهای دولتی ۲۶ طالب کشته شدند.

دفتر والی هلمند افزوده در این درگیری ها چهار عضو طالبان نیز زخمی شده اند.

در همین حال شماری از رسانه ها گزارش داده است که در این درگیری ها چهار تن از نیروهای امنیتی کشته و ۸ تن زخمی شده اند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *