همزمان با فرارسیدن هفته شهید و یادبود از سالیاد ترور احمدشاه مسعود قهرمان ملی افغانستان وزارت داخله هشدار داده است که با عاملانی که باعث اخلال امن و نظم عامه شود برخورد جدی می کند.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله امروز یک‌شنبه (۱۶سنبله) در پیام ویدیویی گفته است که نیروهای امنیتی تدابیر ویژه برای روز شهید روی دست گرفته است.

آرین افزوده: «به هیچ فرد یا گروهی که قصد اخلال امن و نظم عامه را داشته باشد اجازه نمی دهیم.»

سخنگوی وزارت داخله خاطرنشان کرده که پولیس و نیروهای امنیتی در نقاط مختلف شهر حضور دارد با هرنوع عوامل که باعث اخلال شود برخورد جدی و قانونی می کند.

دفتر شورای امنیت ملی نیر با نشر خبرنامه ای گفته است که رهبری ارشد امنیتی امروز در مورد تامین امنیت و آمادگی جهت برگزاری هفته شهید گفتگو کرده اند.

در خبرنامه دفتر شورای امنیت ملی آمده است: «مسوولین امنیتی گزارش دادند، که مطابق فرمان رییس جمهور، اولین جلسه کاری کمیسیون موظف دایر شد و به هدف تامین امنیت و نظم‌عامه در جریان هفته شهید، آماده‌گی و هماهنگی‌های لازم گرفته شده است.»

از سوی هم وزارت کار و امور اجتماعی اعلام کرده است که روز سه شنبه ۱۸ سنبله برابر با سالروز ترور احمدشاه مسعود و آغاز «هفته شهدا» رخصتی عمومی است.

در عین حال، خوشحال نبی‌زاده، رییس صحت عامۀ ولایت کابل نیز در دیدار با احمدولی مسعود رییس بنیاد مسعود گفته است که در نظر دارد تا تالار لویه جرگه که قرار است مراسم یادبود از نزدهمین سالروز ترور احمدشا مسعود و هفتۀ شهید در آن برگزار شود را ضدعفونی کند.

نبی‌زاده افزوده که آنان تدابیر لازمِ صحی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در تالار لویه جرگه را گرفته و در کنار آن تیم‌های سیار بانک خون را توظیف می کند تا از داوطلبان، خون برای زخمیان نیروهای امنیتی جمع‌آوری کنند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *