ارگ ریاست جمهوری می‌گوید شماری از زندانیان باقی مانده طالبان از بند رها شده اند و این روند همچنان ادامه دارد.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری امروز چهارشنبه (۱۲ سنبله) در توییتی گفته است، دولت تعدادی از زندانیان طالبان را آزاد کرده و روند کار فنی تبادل زندانیان همچنان ادامه دارد.

صدیقی افزوده که روند تبادل زندانیان دو طرفه است و دولت در هر مرحله از تبادل زندانی نظارت و ارزیابی خاص خود را دارد.

سخنگوی ریاست جمهوری تاکید کرده که دولت به تعهدات خود در روند صلح عمل می‌کند. به گفته او تعهد دولت به روند صلح مطابق با تصمیمات لویه جرگه صلح است.

او خاطرنشان کرده که دولت منتظر عملکرد تعهدات طالبان در مورد آزادی زندانیان دولتی است.

روند رهایی زندانیان امروز تکمیل می شود

این در حالی است که روند تازه تبادله زندانیان میان طالبان و دولت پس از تأخیر چند روزه، دو روز قبل آغاز شده و قرار است این روند امروز تکمیل شود.

به گفته‌ی این منبع، چهار سرباز کماندو نیز از سوی طالبان آزاد شده و دو تن دیگرشان امروز آزاد می‌شوند که با رهایی آنان این روند تکمیل خواهد شد.

پیش‌تر فریدون خوزون، سخنگوی شورای مصالحه نیز به خبرنامه گفته بود که امیدواری‌ها وجود دارد تا روند رهایی ۳۲۰ زندانی باقی مانده طالبان امروز تکمیل شود.

از سوی هم شماری از رسانه ها به نقل از منابع حکومتی گزارش داده که از میان ۳۲۰ زندانی طالبان، ۲۰۰ تن آنان تاکنون رها شده و ۱۲۰ زندانی باقی مانده آن نیز امروز آزاد می‌شوند.

گروه طالبان نیز چهار نیروی کماندو را رها کرده و دوتن دیگر آنان را نیز امروز رها می‌کنند، که با رهایی انان روند تبادله زندانیان تکمیل می‌شود.

هیئت مذاکره کننده حکومت به قطر می‌روند

قرار است با تکمیل شدن روند تبادله زندانیان مذاکرات بین الافغانی در دوحه آغاز شود. فریدون خوزون، سخنگوی شورای عالی مصالحه به خبرنامه گفته است که تمام موانع بر سر راه گفتگوهای میان‌افغانان برداشته شده است.

او تاکید کرد که هیئت مذاکره کننده حکومت برای آغاز مذاکرات آماده اند، امشب و یا فردا عازم قطر می‌شوند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *