مارکوس پوتزیل نماینده خاص آلمان در امور افغانستان در واکنش به رای مثبت لویه جرگه در مورد رهایی ۴۰۰ زندانی باقی مانده طالبان می گوید رهایی زندانیان باید با آتش بس در افغانستان همراه باشد.

نماینده خاص المان در امور افغانستان امروز یک‌شنبه (۱۹اسد) در توییتی نگاشته است که‌ با حکم آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان که امروز توسط رئیس جمهور غنی می شود هر دو طرف باید برای آغاز مذاکرات بین الافغانی آماده باشند.

نماینده خاص آلمان برای افغانستان خاطرنشان کرده که کشورش آماده است تا نقش فعالی را در روند مذاکرات که قرار است طی چند روز آینده آغاز شود ایفا کند.

رهایی ۴۰۰ زندانی باقی مانده طالبان

این در حالی است که لویه جرگه مشورتی صلح پس از دو روز گفتگو امروز قطعنامه شان را اعلام کردند که بر اساس آن رهایی ۴۰۰ طالب با هدف رفع موانع، جهت آغاز مذاکرات صلح، قطع خونریزی و رعایت مصلحت را تصویب کرد.

در قطنامه لویه جرگه آمده که باید اطمینان حاصل شود تا درصورت رهایی این زندانیان، مذاکرات مستقیم بدون هیچگونه بهانه‌ای بصورت فوری آغاز گردد.

شرکت کنندگان جرگه خواستار تامین آتش بس فوری در کشور شده و از جامعه جهانی بخصوص آمریکا خواسته تا در این زمینه به تعهداتش عمل کند.

رییس جمهور غنی نیز در مراسم پایان جرگه تاکید کرد که امروز حکم رهایی ۴۰۰ زندانی طالبان را امضا می کند.

آلمان پس از پاکستان دومین کشوری است که تا کنون در مورد رهایی ۴۰۰ زندانی خطرناک طالبان واکنش نشان داده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *