صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری می گوید نزدیک به ۱۸ هزار مقام دولتی تا کنون دارایی های شان را ثبت کرده اند.

آقای صدیقی امروز دوشنبه (۱۳اسد) در نشست خبری گفت برنامه ثبت دارای مقامات دولتی جریان دارد. او تاکید کرد مقامات که دارایی هایشان را ثبت نکنند امتیازات شان قطع و فهرست شان فاش می شود.

سخنگوی ریاست جمهوری در حالی از ثبت دارایی حدود ۱۸ هزار مقام دولتی خبر داده است که مهلت ثبت دارایی مقامات امروز پایان می یابد.

ثبت دارای مقامات حکومتی

این در حالی است که حکومت در جلسه کابینه به تاریخ ۱۶سرطان والیان، اعضای شورای ملی و کارمندان بلندرتبه‌ی دولتی را مکلف کرده بود که طی سه هفته‌ی آینده دارایی‌های‌شان را ثبت کنند.

در این جلسه به وزارت مالیه هدایت داده شده بود که در صورت عدم تکمیل روند ثبت دارایی‌های مقام‌های بلندرتبه‌ی دولتی، معاشات آنها را قطع کند.

اما پس از گذشت ۳ هفته اداره امور ریاست جمهوری که موظف به ثبت دارایی مقام های دولتی شده هفته گذشته اعلام کرده بود که فیصله‌ی کابینه در مورد ثبت دارایی‌های مقام‌های بلندرتبه‌ی دولتی به‌شمول اعضای شورای ملی از سوی شمار زیادی از مقام‌ها جدی گرفته نشده و این اداره مهلت شش روزه به این مقامات داده بود.

اداره امور ریاست جمهوری تاکید کرده بود که تمام اراکین بلند رتبۀ حکومت به شمول وکلای شورای ملی به تاریخ ۷ اسد الی امروز دوشنبه ۱۳ اسد دارایی های شان را در ریاست ثبت دارایی های ریاست عمومی اداره امور به ثبت برسانند.

ثبت دارایی‌های مقام‌های بلندرتبه‌ی دولتی در زمان ریاست‌جمهوری حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین آغاز شده بود.

براساس قانون اساسی افغانستان، دارایی‌های مقام‌های دولتی در این کشور در آغاز و انجام مأموریت‌شان ثبت می شود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *