پس از لت‌وکوب چند داکتر و پرستار از سوی بستگان جان‌باختگان ویروس کرونا، وزارت صحت عامه از نیروهای امنیتی خواست تا شفاخانه‌های مخصوص ویروس کرونا را پوشش امنیتی بدهند.

وحیدالله مجروح، معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه امروز پنج شنبه(18ثور) در یک نشست خبری از نیروهای امنیتی خواست به منظور بلندبردن روحیه کارمندان صحی، شفاخانه‌ها را پوشش امنیتی دهند.

مجروح تاکید کرد که لت و کوب و توهین کارمندان صحی قابل قبول نیست، چون کارمندان صحی متعهد به انجام وظایف‌شان هستند و هیچ گونه برخورد غیراخلاقی و غیرانسانی با بیماران نمی‌کنند.

خبرنامه
تحت پوشش امنیتی قرار دادن شفاخانه های مخصوص ویروس کرونا

او ضمن درخواست از مردم برای تشویق و همکاری با کارمندان صحی، افزود، در صورتی که کارمندان صحی تشویق نشوند و مورد توهین و لت‌وکوب قرار گیرند، روزی خواهد رسید که کارمندان صحی وظایف‌شان را ترک کرده و شفاخانه‌ها خالی از کارمندان صحی شود.

به گفته معین وزارت صحت، روز گذشته شماری از بستگان یک قربانی ویروس کرونا، یک داکتر و پرستار شفاخانه افغان – جاپان را در کابل پس از آنکه یک مرد کهن‌سال مبتلا به  کرونا در این شفاخانه جان باخت، لت‌وکوب کردند .

وی همچنان تاکید کرده که در شفاخانه استقلال نیز نزدیکان یک زن حامله پس از آن که به دلیل داشتن نشانه‌های مشکوک ویروس کرونا جان باخته است، شیشه‌های شفاخانه را شکسته و بر کارمندان صحی حمله کرده‌اند.

این در حالی است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر کشور به سه هزار و 563 تن رسیده است و این رقم روزانه رو به افزایش است.