در ادامه واکنش ها به برخی گزارش‌ ها در مورد شکنجه و به رودخانه انداختن مهاجران افغانستانی از سوی مرزبانان ایرانی، ریاست جمهوری افغانستان آن را جنایتی نابخشودنی خوانده است.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری امروز چهارشنبه (17ثور) در توییتی نوشته است: ‏”اعمال وحشیانه و غیرانسانی که باعث شهادت شماری از شهروندان مظلوم ما در مرز با ایران گردید، جنایتی نابخشودنی است.”

خبرنامه
در ادامه واکنش ها به برخی گزارش‌ ها در مورد شکنجه و به رودخانه انداختن مهاجران افغانستانی از سوی مرزبانان ایرانی، ریاست جمهوری افغانستان آن را جنایتی نابخشودنی خوانده است

صدیقی افزوده که وزارت امورخارجه این رویداد “اسف‌بار” را به منظور تامین عدالت، به گونه جدی پیگیری می کند.

این در حالی است که چند روز قبل تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌دهند شماری از مهاجران افغانستانی که قصد ورود غیرقانونی به ایران را داشتند، از سوی مرزبانان ایرانی بازداشت و پس از شکنجه، به رودخانه انداخته می شوند.

افرادی که از این رویداد جان سالم به در برده‌اند، به رسانه ها گفته اند که آنان حدود 50 نفر بوده و توسط مرزبانان ایرانی، شکنجه و به رودخانه انداخته شده اند.

هرچند تاکنون ایران مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفته و آن را رد کرده است، اما وزارت خارجه افغانستان روز گذشته اعلام کرد که روی تشکیل یک هیات مشترک تحقیق با ایران در این خصوص توافق شده است.

وزارت خارجه امریکا نیز روز گذشته خواهان تحقیق در این زمینه شده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *