پاسخ کوتاه به این سوال بله است. بله، بله و بله! رابطه جنسی درد میگرن را در برخی از آدم‌ها تسکین می‌دهد. اما عجله نکنید، نکات دیگری هم وجود دارند که بد نیست بدانید!

رابطه جنسی چه نوع سردردی را تسکین می‌دهد؟

بر اساس آنچه تا کنون می‌دانیم، رابطه جنسی می‌تواند حملات میگرن و سردردهای خوشه‌ای را تسکین بدهند. به علاوه، گزارش‌های زیادی نیز از مردم وجود دارد که می‌گویند رابطه جنسی انواع دیگری از سردرد را در آنها تسکین داده‌است.

اما قبل از اینکه خیال‌تان راحت شود و تصور کنید که برای دفعات بعدی حملات میگرن درمانی فوری دارید، بهتر است بدانید که رابطه جنسی می‌تواند برخی از سردردها را بدتر یا تحریک کند.

چه نوع رابطه‌ای درد را تسکین می‌دهد؟

هر نوع رابطه جنسی که شما را به ارگاسم (اوج لذت جنسی) برساند.

رابطه جنسی چطور درد میگرن را تسکین می‌دهد؟

محققان هنوز در این رابطه به قطعیت نرسیده‌اند اما حدس می‌زنند که اندورفین آزاد شده در حین ارگاسم و تحریک جنسی عامل تسکین درد باشد. اندورفین‌ها مسکن طبیعی مغز هستند و مانند ایپوئید عمل می‌کنند.

مطابق با انجمن اختلالات میگرن، اندورفین تسکین فوری درد است و حتی از مورفین تزریقی بهتر عمل می‌کند!

آیا تحقیقات از تاثیر مثبت رابطه جنسی بر تسکین درد حمایت می‌کنند؟

بله که حمایت می‌کنند! در واقع این اولین بار نیست که تسکین درد به رابطه جنسی پیوند داده‌ شده‌است.

قبلا ثابت شده‌است که تحریک جنسی درد پشت و دردهای قاعدگی را تسکین می‌دهد.

داکترها مدت‌ها به دنبال پیدا کردن پیوند بین رابطه جنسی و درد میگرن و سردردهای خوشه‌ای بودند تا اینکه یک مطالعه مشاهده‌ای در سال ۲۰۱۳ تاثیر مثبت رابطه جنسی را تایید کرد. بر اساس این مطالعه ۶۰٪ از شرکت‌کنندگان که مبتلا به میگرن بودند، گزارش دادند که رابطه جنسی به طور قابل‌ملاحظه‌ای درد میگرنی را در آنها تسکین داده‌است. در همین مطالعه، ۳۷٪ از شرکت‌کنندگان گزارش دادند که فعالیت جنسی سبب تسکین سردردهای خوشه‌ای در آنها شده‌است.

مطالعه دیگری نیز در سال ۲۰۱۳ نشان داد که ۶۰ درصد از شرکت‌کنندگان دچار میگرن، با داشتن رابطه جنسی تسکین قابل‌ملاحظه درد را تجربه کردند.

جهت مطالعه مقاله ها و اخبار سبک زندگی اینجا را ببینید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *