مسوولان در وزارت صحت عامه می گویند  در 24 ساعت گذشته 235 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان ثبت شده است.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت امروز یک شنبه (14ثور) در یک نشست خبری گفته، این موارد تازه شامل 63 مورد در کابل، 54 مورد در قندهار، 19 مورد در هرات، 14 مورد در پنجشیر، 13 مورد در تخار، 12 مورد در ننگرهار، 10 مورد در هر یک از ولایات سمنگان و غور و 9 مورد در بغلان می شود.

وی افزود،  7 مورد در میدان‌وردک، 5 مورد در هر یک از ولایات بادغیس، بامیان و لغمان، 3 مورد در سرپل، 2 مورد در هر یک از ولایات پروان و کنر و یک مورد در هر یک از ولایت‌های هلمند و فراه نیز شامل این موارد جدید است.

خبرنامه
افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا

سخنگوی وزارت صحت تاکید کرد که با ثبت این موارد تازه، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر کشور به دو هزار و 704 تن رسیده که از این میان، بیشتر آنان به ترتیب از ولایت های کابل، هرات، قندهار و بلخ بوده‌اند.

وی تاکید کرد که در 24 ساعت گذشته 14 تن شامل 6 تن در هرات، 5 تن در لغمان و 3 تن در ننگرهار بهبودیافته‌اند که شمار بهبودیافتگان به 345 تن رسیده است.

مایار خاطرنشان کرد که همچنین در 24 ساعت گذشته 12 فرد مبتلا به ویروس کرونا شامل 3 تن در غزنی، 2 تن در فاریاب، 2 تن در بلخ، 2 تن در پروان، یک تن در ننگرهار، یک تن در قندوز و یک تن در بامیان جان باخته اند.