عبدالله عبدالله، که خود را رییس‌جمهور “دولت همه‌شمول” می داند، می گوید  توافق هایی روی اصول برای حل بحران میان ارگ و سپیدار صورت گرفته و اکنون کار روی جزییات و نهایی سازی توافق میان دو طرف ادامه دارد.

عبدالله عصر روز گذشته (جمعه، 12ثور) گفته است، مدتی است برای حل بحران سیاسی، در پی تلاش‌های خیرخواهانه‌ شخصیت‌های ملی، مذاکراتی میان دو طرف جریان دارد و در این مذاکرات پیش‌رفت‌هایی به دست‌ آمده است.

او تاکید کرده، توافق‌هایی روی اصول صورت گرفته و اکنون کار روی جزئیات و نهایی سازی توافق میان دو طرف ادامه دارد.

خبرنامه
پیشرفت هایی برای حل بحران سیاسی افغانستان

عبدالله ابراز امیدواری کرده که با در نظرداشت بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا در افغانستان، نیاز به تأمین صلح دائمی و اتحاد و همسویی ملی برای مقابله با مشکلات امنیتی ـ اقتصادی، باید توافق سیاسی هرچه زودتر نهایی شود.

از سویی هم صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری با تایید این خبر در توییتی گفته است: ‏”مذاکرات و بحث ها روی موضوعات و مسایل مهم سیاسی در سطوح مختلف جریان داشته که پیشرفت‌های چشمگیری نیز در پی داشته است.”

صدیقی تاکید کرده که حکومت جزییات و موضع گیری رسمی در قبال این مذاکرات را بعد از نهایی شدن آن با مردم شریک می کند.

این در حالی است که پس از اعلان نتایج انتخابات ریاست جمهوری شش میزان سال گذشته، تنش ها میان دو رقیب پیشتاز انتخاباتی شدت گرفت؛ و هم‌زمان غنی در ارگ و عبدالله در سپیدار مراسم تحلیف ریاست جمهوری را به جای آوردند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *