دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری اعلام کرده که در جلسه اختصاصی کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، فیصله شده که محدودیت گذشت و گذار در شهر کابل باید بیش از گذشته تشدید یافته و تا آخر ماه رمضان ادامه یابد.

در یک خبرنامه دفتر سرور دانش آمده است که جلسه اختصاصی مبارزه با شیوع ویروس کرونا امروز چهارشنبه(10ثور) به ریاست وی دایر شده است.

سرور دانش در این جلسه با اشاره به تجربه کشورهای موفق در امر مبارزه با کرونا، دستورات علمی و توصیه های صحی، خواهان جدی تر شدن محدودیت گذشت و گذار در شهرها شده است.

 وی تاکید کرده: “با آن که تقاضاهای بسیار در خصوص برداشتن منع گشت و گذار وجود دارد، اما نظر به شیوع بیشتر ویروس کرونا در هفته جاری، اعمال تشدید گشت و گذار در شهر و پیروی از دستورات صحی، تنها راه مبارزه با این ویروس است.”

photo_2020-04-29_16-11-07

به گفته معاون دوم ریاست جمهوری، عفو عمومی و آزادی زندانیانی که چالشی برای امنیت ملی کشور نبوده نیز بخشی از برنامه های رهبری حکومت به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است و در دو فرمان جداگانه رییس جمهور، نزدیک به 18 هزار زندانی آزاد می شوند.

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت نیز ضمن پیشنهاد تشدید محدودیت گشت و گذار در شهرها، گفته است که هنوز شیوع ویروس کرونا در کشور به مرحله اوج خود نرسیده و باید با تشدید محدودیت گشت و گذار و عملی نمودن دستورات صحی، علیه این اپیدمی مبارزه شود.

همچنین در این جلسه فیصله شده که ادارات مربوط در خصوص کنترول قیمت ها و جلوگیری از احتکار برخی تاجران به صورت فوری وارد عمل شوند.

از سوی دیگر، در خصوص پروازهای داخلی و خارجی نیز فیصله شده که تا اطلاع ثانوی پروازها میان شهرهای افغانستان همچنان متوقف باشد و در رابطه به پروازهای بیرون از کشور نیز بر اساس شرایط اقدام صورت گیرد.

کمیته اختصاصی مبارزه با ویروس کرونا در مورد توزیع کمک ها به شهروندان کشور نیز تأکید کرده که بین ادارات مربوط هماهنگی کامل وجود داشته باشد تا اشتباهات گذشته تکرار نشود.

این در حالی است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به یک هزار و 939 تن رسیده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *