عبدالله عبدالله می‌گوید که با سفیر اتحادیه اروپا و سفرای آلمان، فرانسه، اسپانیا، فنلند، هالند، سویدن، ناروی و جمهوری چک در مورد بن‌بست سیاسی موجود در افغانستان تلفونی صحبت کرده است.

عبدالله عبدالله، امروز(چهارشنبه،۱۰ثور) در برگه فیس‌بوک خود نگاشته است که در این تماس‌ها “درباره‌ بُن‌بست سیاسی موجود در کشور، مذاکرات بین الافغانی برای تامین صلح پایدار، مبارزه مشترک با ویروس کرونا و جلوگیری از انتشار بیشتر آن در افغانستان به صورت مفصل بحث و تبادل نظر صورت گرفته است”.

photo_2020-04-29_20-14-50
عبدالله عبدالله می‌گوید که با سفیر اتحادیه اروپا و سفرای آلمان، فرانسه، اسپانیا، فنلند، هالند، سویدن، ناروی و جمهوری چک در مورد بن‌بست سیاسی موجود در افغانستان تلفونی صحبت کرده است

او افزوده است که با درنظرداشت منافع ملی کشور، مشکلات ناشی از ناامنی، شیوع ویروس کرونا، تشویش مردم افغانستان و همکاران بین المللی از ناحیه بُن‌بست سیاسی موجود، “تاکید صورت گرفته است که جانب ما طرفدار رسیدن به یک راه‌حل معقول و قابل قبول برای مردم افغانستان به زودترین فرصت ممکن می‌باشد”.

عبدالله همچنان گفته است که طرفین بر استقرار فوری آتش‌بس و کاهش خشونت ها از جانب طالبان تاکید کردند.

این در حالی است که عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۶ میزان را برخواسته از تقلب عنوان کرده و هم‌زمان با محمد اشرف غنی، مراسم تحلیف ریاست جمهوری برگزار کرد و خود را رییس جمهور دولت همه‌شمول نامید.

گفتنی است که این تنش‌ها، پادرمیانی شماری از چهره های سیاسی همچون حامد کرزی، رییس جمهور پیشین و عبدالرب رسول سیاف از رهبران جهادی را نیز در قبال داشت؛ اما این تلاش‌ها تا اکنون نتیجه نداده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *