وزارت معارف اعلام کرده است که به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و تطبیق طرح بدیل خدمات آموزشی، دوره‌های سوادآموزی در حالت اضطرار در چهار ولایت بغلان، زابل، سرپل و لغمان برگزار شود.

وزارت معارف شب گذشته (شنبه، 6ثور) در یک خبرنامه گفته است که به آمریت‌های سوادآموزی بغلان، سرپل، زابل و لغمان هدایت داده شده که دوره‌های سوادآموزی را در فضای باز و تجمعات کوچک بر اساس رهنمود تطبیقی برنامه سوادآموزی در حالت اضطرار برگزار کنند.

EDUCATION

این وزارت افزوده که برنامه سوادآموزی در حالت اضطرار تاکنون در ولسوالی‌ ده صلاح اندراب بغلان، مرکز و ولسوالی‌های زابل، 8 ولسوالی سرپل به شمول سانچارک و مرکز این ولایت و ولسوالی غرقه ای لغمان تطبیق شده است.

وزارت معارف تاکید کرده که این برنامه به هدف عملی ساختن طرح بدیل وزارت معارف برای عرضه خدمات آموزشی برنامه سوادآموزی ترتیب شده که شامل آموزش های غیرحضوری، تجمعات کوچک در فضای باز، آموزش فردی و خانوادگی، ارتقای ظرفیت خودی معلمین، ارزیابی و تصدیق دهی می‌شود.

این در حالی است که پس از شیوع ویروس کرونا در افغانستان به دلیل جلوگیری از شیوع این ویروس تمام مکاتب و مراکز اموزشی مسدود شده و وزارت طرح بدیل آموزشی غیرحضوری را ارایه کرده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *