ریاست عمومی امنیت ملی می گوید که در ادامه عملیات‌های زنجیره‌ای نیروهای قطعات خاص این ریاست علیه گروه داعش، یک مسوول ارشد دیگر این گروه بازداشت شده است.

ریاست امنیت ملی امروز چهارشنبه(3ثور) با نشر یک خبرنامه گفته است: “منیب مشهور به ابوبلال، حارث، ابوهلال و ابوهُمام، باشنده‌ اصلی پاکستان و عضو شورای مرکزی شاخه‌ خراسان داعش، قاضی و مسوول هماهنگی و ارتباط میان شاخه‌ خراسان داعش و گروه‌های لشکر طیبه، شبکه‌ حقانی، سپاه صحابه، جمعیت العلمای اسلام مربوط به مولوی فضل الرحمان و شورای پیشاور طالبان بازداشت شده است”.

isis1

امنیت ملی در مورد این‌که این فرد چه وقت و از کجا بازداشت شده، چیزی نگفته، اما تاکید کرده که فرد بازداشت شده پس از ایجاد هسته‌ هماهنگی با گروه‌های تروریستی، به عنوان مسوول ارتباطی شورای مرکزی شاخه‌ خراسان داعش با گروه‌‌های تروریستی و سازمان‌های استخباراتی منطقه‌ای ایفای وظیفه می کرده است.

در خبرنامه امنیت ملی آمده است که این فرد در جریان تحقیق، در مورد چگونگی تبانی و تشریک مساعی میان شاخه‌ خراسان داعش و گروه‌های تروریستی لشکر طیبه و گروه حقانی صحبت کرده است.

به گفته امنیت ملی، فرد بازداشت شده قبل از این که به گروه داعش بپیوندد، جزء افراد کلیدی گروه تروریستی القاعده بوده است.

این در حالی است که چندی قبل ریاست امنیت ملی رهبر و چند مسوول کلیدی شاخه خراسان گروه داعش را از ولایت قندهار در جنوب افغانستان بازداشت کرد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *