وزارت زراعت اعلام کرده است که اتاق زراعت و مالداری و اتحادیه‌ مرغداران با گشایش مرکز فروش محصولات مرغداری در کابل، پس از این تخم مرغ را 8 افغانی و هر کیلو گوشت مرغ را به 160 افغانی به فروش می رساند.

وزارت زراعت امروز دوشنبه(1ثور) در یک خبرنامه گفته است، این مرکز فروش، به طور رسمی، امروز به روی خریداران باز شده و محصولات مرغداری، تخم و گوشت مرغ را به صورت عمده و پرچون به شهروندان به فروش می‌رساند.

این وزارت تاکید کرده که نرخ فروش در این مرکز هر تخم مرغ در بدل 8 افغانی، مرغ زنده کیلویی 110 افغانی و گوشت پروسس‌شده‌ مرغ هرکیلو در بدل 160 افغانی قیمت‌گذاری شده است.

photo_2020-04-20_14-34-57

معروف ظفر، رییس اتاق زراعت و مالداری حین افتتاح این مرکز گفته است که این مرکز برای دست‌رسی آسان مردم به محصولات زراعتی کشور در کابل باز شده و همه‌روزه به روی مردم باز خواهد بود.

ظفر افزوده که اتاق زراعت و مالداری به زودی چهار مرکز دیگر فروش محصولات را در کابل ایجاد خواهد کرد که در آن، تماما تولیدات وطنی شامل گوشت مرغ، تخم مرغ، میوه، سبزی و دیگر محصولات زراعتی کشور فروش خواهد رفت.

این مرکز پس از آن ایجاد شده که پس از شیوع ویروس کرونا، علاوه بر افزایش قیمت مواد اولیه خوراکی در کابل، قیمت هر دانه تخم مرغ از 6 افغانی به 12 افغانی و هر کیلو گوشت مرغ به بیش از 200 افغانی افزایش یافته است.