شرکت‌های مخابراتی اعلام کردند که برای دسترسی دانش آموزان به مواد درسی از طریق اینترنت رایگان و کاهش قیمت بسته های اینترنتی، سهولت‌هایی را برای مشترکین فراهم می‌کنند.

عمر منصور انصاری، رییس اداره تنظیم خدمات مخابراتی(اترا) امروز یک‌شنبه(۱۷حمل) در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت گفت: “بحث ها روی مکانیزم آنلاین سازی زمینه دسترسی دانش آموزان و دانش‌جویان به مواد درسی در هماهنگی با وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، وزارت معارف، اداره احصاییه و معلومات و شرکت های مخابراتی؛ از چند هفته به این سو ادامه دارد”.

در همین حال فهیم هاشمی، سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی گفت که برای تحقق این پالیسی به زمان بیشتری نیاز است.

coronavirus5

از سویی هم در این کنفرانس نماینده شرکت افغان بیسیم گفت که این شرکت بسته‌های اینترنتی اش را ۵۰ درصد افزایش داده و از فردا(دوشنبه، 18 حمل) مشترکین می‌توانند به عنوان نمونه به جای بسته یک جی‌بی ماهانه که تا امروز در بدل ۲۰۰ افغانی عرضه می‌شد، با همین مبلغ، ۲.۳ جی‌بی اینترنت به دست آورند.

همچنان نماینده شرکت اتصالات نیز گفت که بسته‌های اینترنتی این شرکت دو برابر شده و مشترکین با پولی که یک بسته ۴ جی‌بی را فعال می کردند، می توانند ۸ جی‌بی اینترنت به دست آورند.

نمایندگان شرکت های مخابراتی دیگر نیز گفتند که در زمینه آنلاین سازی مواد درسی دانش آموزان و دانشجویان به گونه رایگان و همچنین ایجاد سهولت در عرضه خدمات مخابراتی و اینترنی تلاش می کنند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *