وزارت مهاجرین اعلان کرده که ستاد ملی مدیریت مبارزه با بیمار کرونا در ایران فیصله کرده که تداوی مبتلایان به ویروس کرونا برای اتباع غیرایرانی از جمله مهاجرین افغانستانی رایگان باشد.

وزارت مهاجرین امروز یک‌شنبه(17حمل) در یک خبرنامه گفته است که با توجه به قوانین دولت ایران، بیمارانی که بیمه نیستند تمامی مصارف تداوی را باید خود پرداخت کنند و اتباع افغانستانی مقیم ایران نیز برای دریافت خدمات تداوی، ملزم به پرداخت هزینه بودند.

coronavirus4

این وزارت افزوده که عدم توانایی مهاجرین برای پرداخت مصارف تداوی به یک مشکل جدی بدل شده بود و مبتلایان به دلیل نداشتن توانایی مالی، نمی توانستند جهت تداوی مراجعه کنند.

وزارت مهاجرین تاکید کرده که پس از گفتگو و پی‌گیری مسئولین افغانستان با دولت جمهوری اسلامی ایران، به تاریخ 12 حمل ستاد ملی مدیریت مبارزه با بیماری کرونا در ایران فیصله کرده که تداوی مبتلایان به ویروس کرونا برای اتباع غیرایرانی از جمله مهاجرین افغانستانی رایگان باشد.

این وزارت از این اقدام ایران قدردانی کرده، از مهاجرین افغانستانی مبتلا به ویروس کرونا خواسته، چنان‌که در رابطه به پرداخت هزینه درمانی با مشکلی مواجه شدند، با اتشه های سفارت افغانستان در ایران هماهنگ کنند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *