ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده است که “اسلم فاروقی”، رهبر شاخه خراسان گروه تروریستی داعش با 19 تن از همکاران نزدیکش، توسط نیروهای این ریاست بازداشت شده است.

دفتر مطبوعاتی ریاست عمومی امنیت ملی امروز شنبه(16حمل) با نشر یک خبرنامه گفته است: “عبدالله اورکزی، مشهور به اسلم فاروقی، رهبر گروه تروریستی داعش، شاخه خراسان، با 19 تن از همکاران نزدیکش به شمول قاری زاهد و سیف الله، مشهور به ابوطلحه‌ پاکستانی، طی یک عملیات هدفمند و پیچیده، توسط نیروهای قطعات خاص امنیت ملی دستگیر شدند.”

بر اساس این خبرنامه، “اسلم فاروقی در اعترافات اولیه خود از ارتباطات گسترده سازمان‌های استخباراتی منطقه‌ای با گروه داعش شاخه خراسان پرده برداشته است.”

photo_2020-04-04_19-18-14

در خبرنامه ریاست امنیت ملی آمده است که اسلم فاروقی، باشنده‌ اصلی قریه‌ آخندزاد‌گان منطقه‌ اورکزی اجنسی بوده است. وی قبلا به عنوان مسئول نظامی شهر پشاور، فرمانده گروه داعش مستقر در دره عبدالخیل ولسوالی اچین ولایت ننگرهار و مسئول عملیات‌های داعش در خیبر اجنسی فعالیت داشته که بعد از کشته شدن “ابوسعید باجوری”، به عنوان والی نام نهاد داعش در افغانستان تعیین شده است.

همچنان در این خبرنامه آمده است، او روابط تنگاتنگی با سایر شبکه‌های تروریستی مانند لشکر طیبه و شبکه‌ حقانی نیز داشت که این ارتباطات اکنون در سطوع مختلف گروه داعش شاخه خراسان گسترش یافته است. همچنان قاری زاهد مشهور به معاذ، مسئول نظامی داعش در افغانستان و سیف‌الله مشهور به ابوطلحه‌ پاکستانی، مسئول جلب و جذب و تنظیم افراد در کتیبه‌های مختلف داعش در ولایت ننگرهار بوده‌اند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *