در دومین جلسه کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا فیصله شده است که ساعات کاری در ادارات دولتی از آغاز کار در ماه حمل سال 1399 تا اول ماه رمضان از ساعت هشت صبح تا ساعت یک بعد از ظهر تنظیم شود.

این جلسه که امروز پنج شنبه(29حوت) به ریاست سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهور برگزار شد، وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان گزارش داده که براساس تصمیم مقام ها در ایران، از امروز تا تاریخ پنجم حمل سال جدید ورود عودت کنندگان از ایران متوقف می شود.

از سویی هم رییس زندان ها و بازداشتگاه ها گفته است که در همه این مراکز تدابیر کنترلی و پیشگیری در نظر گرفته شده و توقف ورود همراهان به زندان ها و چک و بررسی صحی زندانیان جدید، از جمله تدابیری است که در همه زندان ها و بازداشتگاه ها روی دست گرفته شده است.

Confreance

همچنان رییس زندان ها و بازداشتگاه ها پیشنهاد کرده که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در زندان ها، تعدادی از زندانیان به جز زندانیانی که مرتکب جرایم قتل، ربایش و جرایم تروریستی شده اند و نیز زندانیانی که مدت زندان آنان پنج سال است، یا پنج سال از مدت زندان آنان باقی مانده، به منظور کاسته شدن از تراکم جمعیت در داخل زندان ها، آزاد شوند.

در این جلسه وزارت های دفاع، داخله و ریاست امنیت ملی از تدابیر لازم برای جلوگیری از تجمعات خبر دادند.

این در حالی است که در 48 ساعت گذشته به گفته مقامات صحی، هیچ واقعه مثبت ویروس کرونا در افغانستان ثبت نشده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *